Dogecoin Alan Elon Musk’tan Son Dakika Uyarısı! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasasında önemli bir değere sahip ve sıkı bir Dogecoin takipçisi olan Elon Musk, yaptığı son açıklamalarla beraber Federal Rezerv’e yönelik uyarılarda bulundu! İşte detaylar…

Elon Musk’tan FED’e çağrı: “Faizlerin derhal indirilmesi gerekiyor!”

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere ABD büyük bir bankacılık kriziyle karşı karşıya kaldı. Konu ile ilgili Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda ABD Merkez Bankası’nı eleştirdi ve FED’e faiz indirme yönünde bir kez daha çağrıda bulundu. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta üç büyük ABD bankası iflas etti ve Elon Musk bu konuda ABD Merkez bankasına karşı olan sert tutumunu devam ettiriyor.

Yine Elon Musk Yine Pump: Bu Altcoin Tweetle Zıpladı!

Geçtiğimiz Aralık ayında da faiz oranları ile ilgili açıklamalarda bulunan isim, “Tekrarlanma riski altında, bu Fed faiz artırımları şimdiye kadarki en zarar verici olarak tarihe geçebilir” sözlerinde bulunmuştu. Son olarak bilgisayar bilimcisi ve deneme yazarı Paul Graham’ın Washington Post tarafından yayınlanan ABD’deki bankacılık sorunlarıyla ilgili bir makaleyi paylaşmasının ardından Elon Musk, Graham’ın tweet’ine yanıt verdi.

FDIC’in banka akınlarını durdurmak için sınırsız teminata geçmesi gerekiyor ve Hazine gülünç derecede yüksek getirili bonoları çıkarmayı bırakmalı, öyle ki düşük faiz oranlı bir banka ‘tasarruf’ hesabında para bulundurmanın hiçbir anlamı yok.

Bununla beraber yaptığı açıklamada ünlü isim, “FED, çok yüksek gecikmeli verilerle çalışıyor. Faizin derhal indirilmesi gerekiyor.” sözlerinde bulundu.

Dogecoin kurucusu Billy Markus ve Elon Musk, “Inverse Cramer” göstergesine ilgi gösteriyor

Bir diğer yandan piyasanın popüler isimlerinden Tesla CEO’su ve DOGE takipçisi Elon Musk, bu kez Jim Cramer’in piyasa tahminlerine ilişkin attığı tweet ile sosyal medyada bir kez daha gündem yarattı. Genellikle yetersiz kalan yatırım tavsiyeleriyle ön plana çıkan CNBC “Mad Money” programının sunucusu Cramer, yaptığı son tahminlerde yatırımcılara bir piyasa rallisi sırasında kalan kripto paralarını satmalarını tavsiye etmişti. Bununla beraber piyasa toparlanmaya devam etti ve BTC 9 aydan sonra yeni bir zirveye ulaştı.

Cramer, piyasanın toparlanmasıyla beraber birçok yatırımcının tepkisini çekmişti. Hatta bunun üzerine topluluklar tarafından Twitter’da dalga konusu olan Cramer’in yaptığı tahminlerin tam tersini paylaşan bir Twitter hesabı olan “Inverse Cramer Tracker” ve bir Web sitesi dahi açıldı. Öte yandan bu yeni göstergeye birçok yatırımcı Twitter üzerinden ilgisini aktardı. Cramer’in kötü yatırım tavsiyesi verme geçmişi göz önüne alındığında, yatırımcıların kendilerini onun tahminlerinden korumanın bir yolunu aramalarına şaşmamalı. Tepkiler üzerine Billy Markus ve Twitter CEO’su Elon Musk, paylaştıkları Tweet üzerinden Cramer’i alay konusu yaptılar. Ünlü isimler’in “Inverse Cramer” göstergesine yönelik verdiği desteğin piyasada benzer bir etki oluşturup oluşturmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu