DOGE, SOL, MATIC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Stratejileri!

Bir avuç spot BTC ETF başvurusu ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın stablecoin’ler hakkındaki görüşleri kripto yatırımcılarının piyasaya bakışını iyileştirmiş gibi göründüğünden Bitcoin’in fiyatı 31.000 dolara yükseldi. Bitcoin’in ve DOGE dahil altcoin’lerin rallisi birkaç gün daha devam edecek mi, yoksa kârları ayırmanın zamanı geldi mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için yaptığı başvuru, diğer finans firmalarını da aynı şeyi yapmaya teşvik etti. İlk olarak New York merkezli varlık yönetim fonu WisdomTree, 21 Haziran’da bir Bitcoin ETF’si için yeni bir başvuru yaptı. Bunu daha sonra spot ETF başvurusunu yeniden aktif hale getiren yatırım yöneticisi Invesco izledi. Bu duyurular yatırımcı duyarlılığını artırdı. Böylece, bir ‘short squeeze’e ve kenarda bekleyen traderların ek alım ilgisine neden oldu. Son birkaç gün içinde yaşanan bir dizi olay Bitcoin’e olan alım ilgisini artırdı. Bu sayede Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 19 Haziran’da %50’nin üzerine çıktı.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Tüm zamanların en yüksek seviyelerine hızlı bir yükseliş bekleyen kısa vadeli yatırımcılar bir şok yaşayabilir. Analiz firması Glassnode, haftalık bülteni “The Week On-Chain “in son sayısında yatırımcıları, piyasanın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından önce sekiz ila 18 ay daha sabırlarının test edilebileceği konusunda uyardı.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 17 Haziran’da 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) olan 26.934 doları kırdı ve üzerinde kapandı. Ayılar 18 Haziran’da fiyatı tekrar bu seviyenin altına çekmeye çalıştı. Ancak boğalar yerlerinde kaldı.

Bu durum 19 Haziran’da agresif alımları beraberinde getirdi. Ayrıca, 20 Haziran’da daha da ivme kazandı. Bu durum, fiyatı alçalan kanal formasyonunun direnç çizgisinin üzerine fırlattı. Böylece, kısa vadeli bir trend değişikliğinin sinyalini verdi. Bu hareket, muhtemelen birkaç short’çu ayının stoplarına çarparak bir ‘short squeeze’e neden oldu. Bu da fiyatın 21 Haziran’da 30.800dolar’a fırlamasına yol açtı.

Ayıların kolayca pes etmesi pek olası değil. Ralliyi 31.000 dolarda durdurmaya çalışacaklar. Ancak boğalar mevcut seviyeden çok fazla zemin bırakmazlarsa, genel direncin üzerinde bir ralli olasılığını artıracaktır. Bu gerçekleşirse, BTC’nin 32.400 dolara yükselmesi mümkün. Ayıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Çünkü bunu başaramazlarsa BTC’nin 40.000 dolara yükselmesi olası. Ayılar boğaları tuzağa düşürmek istiyorsa, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmek zorunda kalacaklar. Bu da uzun bir likidasyonla sonuçlanabilir ve 25.250 dolarlık desteği tehdit edebilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 19 Haziran’da 1.700 dolarlık güçlü destekten yukarı döndü. Ayrıca, bu seviyede güçlü alım sinyali verdi.

Boğalar alımlarına devam etti ve 20 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.781 dolar) üzerine çıkardı. Bu, ayıların kontrollerini kaybettiğinin ilk işaretiydi. Yükseliş ivmesi 21 Haziran’da daha da arttı. Böylece, ETH’yi düşüş trendi çizgisinin üzerine gönderdi. ETH’nin 2.000 dolarlık psikolojik dirence yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat mevcut seviyeden yön değiştirir ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların kontrolde kaldığını gösterecektir. ETH’nin daha sonra 1.700 dolara kadar düşmesi olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 21 Haziran mum çubuğundaki fitil, ayıların 20 günlük EMA’ya (257 dolar) kadar olan rahatlama rallilerini sattığını gösteriyor.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI) ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, BNB’nin 230 dolara kadar düşmesi mümkün. Daha sonra 220 dolardaki hayati desteği tekrar test etmesi olası. Aksine, boğalar 20 günlük EMA’daki engelin üstesinden gelirse, daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösterecektir. BNB daha sonra muhtemelen %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 272 dolara ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) olan 290 dolara yükselmeye çalışacak..

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 20 Haziran’da 20 günlük EMA’dan (0,49 dolar) keskin bir düşüş yaşadı. Böylece, 50 günlük SMA’nın (0,47dolar) altına indi. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde agresif alım yapıldığını gösteriyor.

20 günlük EMA düzleşti. Ayrıca, RSI orta noktanın hemen üzerinde. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, 0,56 dolarlık genel dirence potansiyel bir ralli için kapıları açması mümkün. Bu seviyenin yine güçlü bir bariyer olarak hareket etmesi de olası. 50 günlük SMA, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken kilit destek olmaya devam ediyor. Bu seviye aşılırsa, avantaj ayılar lehine değişecektir. XRP’nin daha sonra 0,41 dolara kadar düşmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 20 Haziran mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,25 dolar ile 0,24 dolar arasındaki bölgeyi korumaya çalıştığını gösteriyor.

ADA’nın, zorlu bir direnç olarak davranması muhtemel olan 0,30 dolar seviyesine ulaşması mümkün. Fiyat bu seviyeden keskin bir şekilde düşerse, ADA’nın bir süre 0,30 dolar ile 0,24 dolar arasında konsolide olması olası. Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 0,30 doların üzerine çıkarırsa, 50 günlük SMA’ya (0,34 dolar) doğru sürekli bir toparlanmanın başladığını gösterecektir. Aşağı yönde destek 0,25 dolar ve ardından 0,22 dolar seviyesinde duruyor.

DOGE, SOL, MATIC, LTC ve DOT analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 20 Haziran’da 0,06 dolarlık güçlü destekten sıçradı. Böylece, boğaların bu seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterdi.

DOGE

DOGE’nin 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) üzerine çıkması, ayıların kontrolünü kaybediyor olduğunu gösteriyor. DOGE fiyatının daha sonra 0,07 dolara yükselmesi olası. Fiyat bu seviyeden keskin bir şekilde düşerse, DOGE’nin bir süre daha 0,06 ila 0,07 dolar arasında kalacağına işaret edecektir. Alıcıların gücü göstermek için 0,07 dolarlık engeli aşması gerekecek. DOGE’nin daha sonra ayıların tekrar güçlü bir savunma yapacağı 0,08 dolara yükselmesi mümkün. Aşağı yönde, 0,06 doların altına düşmesi ayılar için bir avantaj sağlayacaktır.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 20 Haziran’da 16,18 dolarlık yakın direncin üzerine çıktı. Böylece, 21 Haziran’da 20 günlük EMA’ya (17,04 dolar) ulaştı.

Fiyat mevcut seviyeden düşer ve 16,18 doların altına inerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Bu durumda SOL’un 15,28dolar ile 14,06 dolar arasındaki kritik destek bölgesini tekrar test etmesi olası. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, 15,28 doların altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecektir. Bunun da bir short squeeze’e neden olarak SOL’u 50 günlük SMA’ya (19,34 dolar) itmesi mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC kademeli olarak 0,69 dolarlık kırılma seviyesine doğru yükseliyor. 20 günlük EMA (0,69 dolar) da bu seviyeye yerleştirildi. Bu nedenle, ayıların bu direnci şiddetle savunması bekleniyor.

DOGE

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Fiyat 0,69dolar’dan aşağı dönerse, MATIC’in birkaç gün boyunca 0,69 dolar ile 0,50 dolar arasında sıkışıp kalması mümkün. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Böyle bir hareket, daha düşük seviyelerde güçlü bir alım olduğunu gösterecektir. MATIC’in daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,82 dolar) yükselmesi olası. Aşağı yönde en önemli destek ise 0,50 dolar.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Litecoin 20 Haziran’da 75 dolarlık güçlü destekten keskin bir şekilde toparlandı. Bu da boğaların bu seviyeye kadar olan düşüşleri agresif bir şekilde satın aldığını gösterdi.

DOGE

Alımlar 21 Haziran’da da devam etti. Böylece, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (81 dolar) üzerine çıkararak bir geri dönüş sinyali verdi. Şu anda 50 günlük SMA’da (85 dolar) küçük bir direnç var. Ancak boğaların bunu aşması muhtemel. Böylece, LTC’nin önce 92 dolara, ardından 98 dolara ulaşması mümkün. Ayılar için zaman tükeniyor. Kontrolü yeniden tesis etmek istiyorlarsa, fiyatı hızla 75 ila 71 dolarlık destek bölgesinin altına çekmeleri gerekecek. Bu gerçekleşene kadar, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmesi muhtemel.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Ayılar 20 Haziran’da Polkadot’u 4,22 dolar desteğine doğru çekmeye çalıştı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde güçlü alımlar olduğunu gösteriyor.

DOGE

Alıcılar, fiyatı güçlü bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (4,76 dolar) itti. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, DOT’un 5,15 dolarlık arıza seviyesine ulaşması mümkün. Bu seviyenin yine boğalar için güçlü bir zorluk teşkil etmesi muhtemel. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, DOT bir süre 5,15 dolar ile 4,22 dolar arasında salınabilir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için fiyatı 4,22 doların altına çekmek zorunda kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu