DOGE İçin Yeterli Olacak Mı?

Tesla CEO’su Elon Musk, fiyatı %15 düşüş gösterirken Twitter’dan Dogecoin (DOGE) hakkında mesaj verdi…

Elon Musk bir kez daha Dogecoin (DOGE) yazdı

Teknoloji milyarderi, SEC davalarının gündemde olduğu 6 Haziran’da “Kazanmak için Dogecoin (DOGE)” yazmıştı. Geçtiğimiz saatlerde yeni bir tweet’te, Shakespeare’in “Julius Caesar” oyunundan alıntı yaparak DOGE savaşlarını sahneye davet etti: “Cry ‘Havoc!’ and let slip the Doges of war”

CharGPT’ye göre Elon Musk’ın söyledikleri

“Cry ‘Havoc!’ and let slip the Doges of war” ifadesi, Shakespeare’in “Julius Caesar” oyunundan alınmış bir alıntıdır. Oyunun bir sahnesinde, karakter Mark Antony, ölen Julius Caesar’ın intikamını almak için bir askeri harekete geçirirken bu sözleri söyler.

Buradaki ifade, çağrıda bulunarak savaş köpeklerini serbest bırakmak anlamına gelir. “Havoc” kelimesi, savaş alanında düşmanı korkutma ve kaosa yol açma amacıyla kullanılan bir komut terimidir. “Doges of war” ifadesi ise savaşçı köpekleri veya savaşçıları temsil eder.

Bu sözler, şiddetli bir harekete veya çatışmaya atıfta bulunmak için kullanılan dramatik bir ifadedir. Ancak, “Cry ‘Havoc!’ and let slip the Doges of war” ifadesi günümüzde genellikle mizahi veya hicivsel bir şekilde kullanılmaktadır, özellikle Dogecoin (DOGE) gibi bir kripto para birimi referansıyla birleştirilerek.

DOGE fiyatı tepki verecek mi?

Dogecoin (DOGE), 10 Haziran’daki piyasa düzeltmesinden en büyük darbe alanlardan biriydi. Fiyatı gün içinde %15’in üzerinde düşüş gösterdi. Geçtiğimiz saatlerde gelen Elon Musk tweet’i fiyat üzerinde beklendiği şekilde etkili olamadı. CMC verilerine göre, DOGE yazım sırasında son 1 saate göre sadece %0,71 yükseliyordu. Yine de, fiyata ivme kazandırma konusunda azda olsa etkili olduğunu belirtelim.

Altcoinhaberi.com olarak günün piyasa düzeltmenin arkasındaki gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu