Dinamik Yatırım Genel Müdürü Arda Kocaman oldu

Dinamik Yatırım Menkul Kıymetler’in Genel Müdürlük vazifesine, finans piyasalarının tecrübeli ismi Arda Kocaman getirildi.

1973 yılında Ankara’da doğan Arda Kocaman, 1990 yılında TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İİBF Fakültesi, İşletme Kısmından mezun oldu.

Kariyerine 1995 yılında Garanti Bankasında yönetici eğitim programıyla başlayan Kocaman, 1997-2006 yılları ortasında West Deutsche Landesbank’ın Döviz-Hazine Pazarlama-Gelişmekte olan Pazarlar üzere çeşitli kısımlarda İstanbul ve Londra Hazine Departmanlarında Ünite Müdürlüğü misyonlarını üstlenmiştir.

2007 yılında mesleğindeki değişiklikle QNB Finans Yatırım Hazine Ünite Müdürü olmuş ve 2012 yılında tıpkı kurumda Hazine ve Memleketler arası Piyasalar’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na yükselmiştir, 2015-2017 yıllarında tıpkı unvanla Tacirler Yatırım’da mesleğine devam eden Kocaman 2018 yılında 24 Capital Management’a kurucu ortak olmuştur, bu kurumda hala İdare Konseyi Üyesi vazifelerini devam ettirmektedir. SPK İleri Seviye Lisansı, FSA sertifikası ve Praesta Yönetici Eğitimi Programı lisansı bulunmaktadır.

Başa dön tuşu