Dev Ortaklık da Var! – Altcoinhaberi.com

8 Şubat, Chiliz ve Algorand gibi önemli projelerden gelen ortaklık ve ağ geliştirme haberleriyle canlanıyor. Küresel ortaklık haberleri, fiyat üzerinde doğrudan etkiliydi. Bu yazıda, günün önce çıkan altcoin haberlerini derledi.

Altcoin balinaları ADA biriktiriyor, TVL ikiye katlandı

Santiment tarafından hazırlanan güncel bi rapora göre, Cardano’nun (ADA) balina işlemleri bu yıl önemli bir artış kaydetti. Cardano DeFi ekosistemi, bu yıl iki katına çıkarak 1 Ocak’ta 48,95 milyon dolardan 108,63 milyon dolara yükseldi. 3 Şubat’ta yayınlanan Santiment verileri, Cardano ağının 100.000 doları aşan 105 işlemi olduğunu gösteriyor. Bu miktar, FTX’in Kasım 2022’de çökmesinden bu yana en yüksek sayı.

DeFillama verilerine göre, Cardano ekosisteminde kilitli varlıkların (TVL) toplam değeri bu yıl şimdiye kadar ikiye katlanarak 1 Ocak’ta 48,95 milyon dolardan 108,63 milyon dolara yükseldi. TVL’nin yükselişi, Cardano’nun aşırı teminatlandırılmış stablecoin’i Djed’in piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi. Altcoinhaberi.com olarak Djed’in ayrıntılarına bu yazıda yer verdik.

Bu 8 Altcoin İçin Son Dakika: Dev Ortaklık da Var!

Bu altcoin devasa token unlock öncesinde dalgalanıyor

Sandbox (SAND) ağı, 13 Şubat’ta dolaşımdaki arzın %12,419’una tekabül eden 372,6 milyon SAND tokenin kilidini açacak. Haber, Suudi Arabistan ile “gizemli bir ortaklık” duyurusunun neden olduğu %30’luk fiyat artışının ortasında geldi. Glassnode verilerine göre, önemli miktarda SAND tokeni (yaklaşık 82 milyon) iki duyurunun ardından çeşitli borsalara taşındı. Bu yıl token’lerinin kilidini açacak diğer projelere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu 8 Altcoin İçin Son Dakika: Dev Ortaklık da Var!

ChatGPT.ens alan adı 10 bin doların üzerinde satılıyor

OpenSea verilerine göre, bir ChatGPT ENS alan adı 7 Şubat’ta 6 Wrapped Ethereum (WETH) karşısında kabaca 10.000 dolara satıldı. Alan adı şu anda birkaç ENS alan adına ve Bored Ape, Otherdeeds, vb. gibi diğer önemli mavi çipli NFT’lere sahip olan Ishmilly’ye ait.

SHIB token burn oranı %10.109 artarak pik yaptı

Shiba Inu token burn takipçisi Shibburn’e göre, son 24 saatte toplam 20.929.491 SHIB yakıldı. Token yakımlarına, Shiba Inu tokenlerinin dolaşımdaki arzını azaltmak için 4 işlem katkıda bulundu. Özellikle, Crypto.com token yakma adresine 19.400.000 Shiba Inu (SHIB) gönderen bir cüzdan, toplam SHIB yakma işleminin son 24 saat içinde %10.109 artmasına neden oldu.

Shiba Inu’nun Layer-2 Blockchain çözümü Shibarium’un beklenen lansmanı, son birkaç gün içinde SHIB yakımlarına ciddi katkı sağlıyor. Shibarium’un bu ay piyasa sürülmesi bekleniyor. Shibarium, her işlemde SHIB yakacak.

Chiliz, Katman 1 Blockchain’ini piyasaya sürüyor

8 Şubat tarihli bir blog gönderisine göre Chiliz, yeni katman-1 Blockchain oluşum bloğunu doğruladı. EVM-Uyumlu Blockchain, token sahiplerinin ödül almak için tokenlerini paylaştırmasına (delege etmesine) izin verecek.

EVM uyumlu katman-1 Blockchain; NFT’ler, Play2Earn oyunlarına, Watch2Earn spor etkinliklerine ve canlı etkinlik bilet ödemelerine odaklanacak.

CHZ fiyatı fırladı

CHZ token haberin ardından %20 değer kazandı. Yazım sırasında kazancını %7 civarında tutuyor.

Bu altcoin, önemli ortaklıklar yoluyla Hindistan’da Web3’ün benimsenmesini sağlayacak

Bir diğer gelişmede Algorand (ALGO), Hindistan’ın Web3’e geçiş yapmak isteyen öğretim üyeleri, öğrenciler ve işletmeler için programlar oluşturmak üzere çeşitli eğitim kurumları ve okullarla ortaklık kurdu.

Algorand Vakfı, Web3’ü büyütmeye yardımcı olacak eğitim programları geliştirmek için okullarla yapılan işbirlikleri de dahil olmak üzere Hindistan’da çeşitli ortaklıklar kurduğunu duyurdu. Algorand ekibi, eğitim programları başlatmak için Jawaharlal Nehru Teknoloji Üniversitesi Haydarabad ve Hindistan İşletme Okulu ile ortaklık kurduğunu söyledi. Ek olarak firma, Web3 alanına dalmak isteyen işletmeler için bir ustalık sınıfına ev sahipliği yapacak. Bu arada ALGO fiyatı haberin ortasında %5’in üzerinde yükseliyor.

Arthur Hayes, bu NFT odaklı altcoin projesini satın aldı

Popüler trader ve BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, 5.14 milyon dolara eşdeğer 17 milyon LOOKS’a sahip olan LOOKS tokeninin en büyük bireysel sahibi oldu. Hayes, 24 Ağustos 2022’den 3 Kasım 2022’ye kadar toplam maliyeti 1.786 ETH (2.76 milyon dolar) olan ortalama 0.258 dolar fiyatla 10.68 milyon LOOKS satın aldı.

Hackerlar, 4 milyon dolarlık Ethereum (ETH) aklıyor

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Lazarus Group’un geçen yıl Haziran ayında çalınan ETH’yi aktif olarak akladığını gösteriyor. Blockchain takipçisi PeckShieldAlert tarafından yakın tarihli bir tweet’e göre, son iki gün içinde Lazarus Group adlı kötü şöhretli Kuzey Koreli bilgisayar korsanları kripto para aklamakla meşguldü. Bu fonlar, geçen yılın Haziran ayında Harmony’nin Horizon köprüsü sırasında çaldıkları Ethereum’un (ETH) bir parçası.

FBI, Ocak ayının son haftasında Horizon Köprüsü’nü istismar eden ve bildirildiği üzere yaklaşık 100 milyon dolar Ethereum çalan bir grup Kuzey Koreli bilgisayar korsanı olan Lazarus (diğer adıyla APT38) hakkında yaptığı açıklamanın ardından resmi bir açıklama yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu