Dev Balina, Milyarlarca Altcoin Sattı! Fiyat Ne Oldu?

Kısa süre önce dev bir balina, altcoin fiyatı yükseldikten sonra milyarlarca token sattı. Lookonchain’e göre, bu özel balina, kripto bir fiyat artışı yaşadığında PEPE satmasıyla tanınıyor. Bu arada, balinanın büyük miktarda token satmasına rağmen altcoin fiyatı uçuşa devam etti.

Dev balina milyarlarca PEPE sattı, ancak altcoin fiyat uçuyor!

On-chain analiz platformu Lookonchain, belirli bir Pepe (PEPE) balinası ve onun belirli piyasa koşullarındaki alışkanlıkları hakkında bir gönderi paylaştı. Gönderiye göre, bu balina tarihsel olarak altcoin fiyatında her artış olduğunda PEPE sattı. Dün, bu balina yaklaşık 40 bin dolar değerinde 21 Ethereum (ETH) karşılığında yaklaşık 100 milyar PEPE sattı. PEPE’sini, altoin yaklaşık 0,0000004007 dolar değerindeyken satmıştı.

Lookonchain, aynı balinanın dört gün önce 5,9 trilyon PEPE satın almak için 0,125 ETH harcadığını bildirdi. Satın alma işlemi sırasında meme coin’in fiyatı 0,0000001933 dolardı. Bu da balinanın satıştan 1,14 milyon dolar kâr elde edeceği anlamına geliyor. Bu balina şimdiye kadar yaklaşık 800 milyar PEPE sattı. Bu da tüm PEPE’lerin %14’üne denk geliyor. Ortalama 0,0000002744 dolar satış fiyatıyla 221,5 bin dolar değerinde 117 ETH elde etti.

Altcoin
PEPE günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Balinanın elindeki varlıkların büyük bir kısmını satmasına rağmen, PEPE uçuşuna devam etti. CoinMarketCap, meme coin’in %96’lık bir fiyat artışının ardından şu anda 0,0000008024 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Bu da PEPE’in son bir günde hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) karşısında güçlenmesini sağladı. Ayrıca, kriptonun 24 saatlik işlem hacmi dünden bu yana %275’ten fazla artış gösterdi.

PEPE fiyatı ATH’ye ulaştı

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasında, meme-coinler son zamanlarda dalgalar yaratıyor. En popüler olanlardan ikisi PEPE ve SHIB tokenleri. Geçtiğimiz 24 saat içinde PEPE token fiyatı %100’ün üzerinde artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000000813847 dolara ulaştı. Ayrıca, piyasa değeri 303.558.543 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 150.373.387 dolar oldu.

Altcoin
MEXC üzerinde PEPE 1 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Nansen’e göre sadece iki hafta içinde 54.000’den fazla PEPE holder’ı oldu.

Bu haber etkileyici olsa da, halihazırda 1,3 milyon SHIB sahibi olduğunu unutmamak önemli. Ayrıca, her iki meme-coin’i de tutan 3.350’den fazla cüzdan bulunuyor. Piyasayı daha iyi anlamak için bu iki tokenın en büyük sahiplerini bakmak lazım.

Wintermute 0x2800, 4/20 tarihinde 46,5 milyar PEPE aldı. Mevcut bakiyesi 81,6 milyar PEPE ile şu anda en büyük holder’ı. Bu holder’ın gerçekleşmiş PnL’si (DEX işlemleri) -87.000 dolar (4/21’de) ile 170.000 dolar (bugün) arasında değişiyor. Wintermute’un son işlemi 5.200.712.114 PEPE’yi 1,67 WETH karşılığında takas etmek oldu.

Bu arada, bir balina kısa süre önce 250 ETH (476 bin dolar) ile ortalama 0,000000366 dolar alış fiyatıyla 1,23 trilyon PEPE satın aldı. Aynı balina geçmişte SHIB’de de işlem yapmış, ancak yaklaşık 25 ETH (o zaman 79 bin dolar) kaybetmişti.

Meme-coin’lerin yükselişi kripto para piyasasındaki birçok trader ve yatırımcının dikkatini çekiyor. Trendin ne kadar devam edeceği henüz belli değil. Bununla birlikte, PEPE ve SHIB’nin şimdiden önemli bir takipçi kitlesi edindiği açık. Artan holder sayısı ve bu tokenlerin yükselen fiyatı, popülerliklerinin kanıtı. Ancak, tüm kripto para yatırımlarında olduğu gibi, dikkatli olmak ve yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmak önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu