Dev Balina, ChatGPT’nin Meme Coin Projesini Zirvede Sattı!

Kurbağa temalı bir meme coin olan PEPE’den büyük miktarda tutan bir balina adresi, kısa süre önce ChatGPT 4 kullanılarak tamamen sıfırdan oluşturulan Turbo token’da (TURBO) yeni bir ticarete yönelmişti. Balina, satın alma sırasında 1.1 milyon dolar değerinde toplam 1,38 milyar TURBO token’ı ortalama 0,0007055 dolarlık bir fiyattan satın almıştı. Zira trader zaten Pepecoin’den büyük kârlar elde etti ve bunları Turbo’ya çevirdi. Ancak şimdi, bir başka balinanın TURBO satışına tanık olduk. İşte detaylar…

Balinadan yüklü altcoin satışı

Turbo token, piyasaya sürüldükten sonraki 10 gün içinde 100 milyon dolara yaklaşan piyasa değeri ile piyasada önemli bir ivme kazandı. Projenin whitepaper’ına göre memecoin, benzersiz kimliğe ve basitlik, adalet ve topluluk katılımına güçlü şekilde odaklanmakta. Böylece kendisini lider bir meme coin olarak kurmayı hedefliyor. Bununla birlikte, bu tür tokenlerin alım satımı açıkça riskli ve merkezi olmayan borsa Uniswap yatırımcıları aynı konuda uyardı. Risklere rağmen, Pepe coin rallisi kripto traderları ve yatırımcılar arasında büyük bir çılgınlığı tetikledi. Bu kripto varlık sınıfına olan ilginin yeniden artmasına neden oldu.

DexScreener’ın verilerine göre, Turbo token fiyatı memecoin çılgınlığının ortasında yükseldi. Hafta sonu boyunca 0,003007 dolara kadar çıktı. Balina adresinin mevcut piyasa trendlerinden faydalandığı ve kârını bir meme coin’den diğerine döndürdüğü açıktır. Lookonchain’den alınan on chain veriler, balinanın ortalama 0,0007052 dolar fiyattan alım yaptığını gösteriyor. Yani balina 1,21 milyon dolar karşılığında toplamda yaklaşık 1,7 milyar TURBO satın aldı. Ardından ortalama 0,0008482 dolarlık fiyattan yaklaşık 25.000 dolar değerinde 30 milyon TURBO sattı. Yazım itibariyle, balinanın elinde yaklaşık 1,33 milyon dolar değerinde 1,68 milyar TURBO token bulunmakta.

Meme coin’lerin yükselişi devam edecek mi?

Pepecoin ve Turbo gibi meme coinlerin yükselişi, birçok kişinin kripto kışının yakın zamanda sona erebileceğine inanmasına neden oldu. Bununla birlikte, yatırımcılar bu tür tokenlarda işlem yaparken dikkatli olmalı. Zira bu coinler oldukça değişken ve genellikle temel değerden yoksun. Sonuç olarak, Turbo token’daki dev balina adresinin son ticareti, meme coin piyasasında hızlı kâr potansiyelini vurguluyor. Bununla birlikte, yatırımcılar kayıptan kaçınmak için bu tokenlere yatırım yaparken kapsamlı araştırma yapmalı. Ayrıca kullanıcılar dikkatli olmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu