Dev Balina, Bu Yapay Zeka Coini Sattı! Ne Bekleniyor?

Kripto para alanında dev balinaların satış işlemlerine her zaman dikkatle bakmak gerekiyor. Bu bağlamda şimdi bir balina yapay zeka coini satmış durumda. Tabi satış olunca aklımıza hemen fiyat gelir. Bakalım gelişmeler nasıl sonuç vermiş.

Yapay zeka coini için olumsuz durum

Kripto analiz firması Santiment’e göre, büyük bir varlık sahibi balina, Ethereum (ETH) tabanlı endeksleme protokolü The Graph’ın (GRT) fiyatını düşürdü. Santiment, muhtemelen kripto borsası olan bir balinanın 55 milyon doların üzerinde GRT’yi elden çıkardığını belirtiyor. Ayrıca fiyatın o zamandan beri düştüğünü söylüyor. Santiment verilerine göre büyük miktarda bir varlığa sahip balina 55,3 milyon dolar değerinde yapay zeka coini GRT’yi elinden çıkarmış. Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda rakam gerçekten çok büyük. Bu durum kripto para birimi için fiyat düzeltmesi anlamına geliyor. 

yapay zeka coini

Firmaya göre, balina yapay zeka coini GRT’yi 0,130 dolardan sattı. Bu yazının yazıldığı sırada GRT 0,128 dolardan işlem görüyordu. Santiment, Ethereum’un kendisinin de fiyat yapısını korumakta zorlandığını vurguluyor. Çünkü ETH sahiplerinin geçen haftaki bir ralliden sonra bile kar elde etmekte hızlı davrandığını belirtiyor.

Fiyat ne durumda?

Yukarıda belirttiğimiz satışların ardından, kripto balinaları yapay zeka coini GRT’de yeniden long pozisyonlar almaya başladı. Santiment’in aşağıdaki grafiği, 10 milyon ila 1 milyar GRT token bakiyesine sahip kripto balinalarının varlıklarını önemli ölçüde artırdığını gösteriyor.  23 Mayıs ve 31 Mayıs tarihleri arasında, bu kişiler varlıklarına 70 milyon GRT ekledi. Yapay zeka coini alanını çevreleyen yükseliş hissine iyi bakmak gerekiyor. Buna göre büyük kurumsal yatırımcıların bir kez daha coşkuyu satın almaya başladığı görülüyor. Mevcut piyasa fiyatlarına göre, kripto balinaları tarafından yapılan yeni yatırım yaklaşık 9,3 milyon dolar değerinde.

Diğer taraftan, kripto balinaları blockchain alanında önemli bir etkiye sahip. Bu balina biriktirme çılgınlığı, diğer yatırımcıları da yükseliş olacağına ikna ediyor. Ayrıca, yükseliş eğilimli yatırımcılar yapay zeka coini GRT’ye olan talebi artırmaya başladı. Borsa zincir içi Piyasa derinliği grafiği, çeşitli kripto borsalarında yapay zeka coini GRT sahipleri tarafından verilen toplam alım/satım emirlerinin bir toplamını gösteriyor. Şu anda, GRT sahipleri 29,3 milyon GRT tokenı satın almak için emir vermiş durumda. Bu arada, satıcılar sadece 22,9 milyon tokenı satışa çıkarmış durumda.

Talep piyasa arzını aştığında, rekabet artar. Buna göre varlığın fiyatı üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturur. Şu anda 6,2 milyon GRT’lik bir arz açığı bulunuyor. Alıcılar rekabeti yenmek için tekliflerini artırdıkça GRT fiyatının yükselmesi muhtemel. Sonuç olarak, balina işlemleri arasındaki birikim çılgınlığı ve borsalardaki arz sıkıntısı önümüzdeki günlerde daha fazla GRT fiyat artışını tetikleyebilir. Balina yatırımcıları arasındaki yükseliş faaliyeti göz önüne alındığında, GRT fiyatı önümüzdeki günlerde 0,18 dolara yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu