Coinbase Yöneticisi, Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı! – Altcoinhaberi.com

Coinbase direktörü Conor Grogan, binlerce kripto yatırımcının fonlarıyla birlikte çöken bir Bitcoin borsasını tekrar gündeme getirdi. İddialara göre, borsa hala 42 milyon dolarlık müşterini fonunu elinde tutuyor.

42 milyon dolarlık müşterini fonunu hapseden Bitcoin borsasından yeni ayrıntılar

Coinbase direktörü Grogan, piyasadan aşamalı olarak çekilen ve birçok kişinin fonun içeride hapsolduğu merkezsiz borsa “Etherdelta” hakkında güncelleme yaptı. DEX platformu, 2016 yılında başlatılan ilk borsalardan biriydi ve ABD’li düzenleyici SEC’in kurucularına karşı yaptırımı nedeniyle kapatıldı.

Ancak Grogan’a göre Etherdelta’nın akıllı sözleşmeleri hala çalışıyor. İlginç bir şekilde, Etherdelta hala 42 milyon dolarlık fona sahip ve Grogan, bunların çoğunun kullanıcılara ait olabileceğini söylüyor.

Etherdelta bu kripto paraları tutuyor, hala işlem yapabilirler

Grogan, akıllı sözleşmede en az 0.1 Ethereum bulunan cüzdan adreslerinin bir listesini paylaşarak, fonların sözleşmeler yoluyla çekilebileceğini belirtti. 2018’de SEC, EtherDelta’nın kurucusu Zachary Coburn’ın aleyhindeki suçlamaları masaya yatırdı. Dava, düzenleyicinin kayıtsız bir dijital varlık yöneticisine karşı ilk yaptırım eylemini temsil ediyordu. SEC, EtherDelta’nın müşterilerin 3,6 milyondan fazla ERC20 token yerleştirmesine izin vermeden önce bir düzenleyici izin almadığını iddia etti.

Öte yandan Solana tabanlı bir DeFi borç verme protokolü olan Everlend Finance, uygulama platformunu kapattığı için müşterilerinden fonlarını geri çekmelerini istedi. Proje, ayakta kalmak için yeterli kaynağa sahip olduğunu kaydetti. Ancak mevcut durumu ile ileriye doğru ilerlemek kumar oynamakla eşdeğer olacağından işlemlerini durdurma kararı aldı.

Everlend Finance, iflasını 1 Şubat’ta Twitter’dan, “Ekibimizin bugün itibariyle projeyi kapatma kararı aldığını ve geliştirmeye devam etmeyeceğini duyurmaktan büyük üzüntü duyuyoruz” şeklinde bildirdi. Açıklamaların devamı şu şekilde:

Verilmesi çok zor bir karardı, ilerlemek için herhangi bir seçeneği denememiz ve keşfetmemiz bir ayımızı aldı. Ekip hâlâ Everlend’in bir gün çok kullanışlı olacak mükemmel bir ürün olduğunu ve Solana’nın bunun uygulanması için en verimli Blockchain olduğunu düşünüyor. Ne yazık ki, likidite mevcut değil ve bu sadece Solana ile ilgili değil ve (Everlend’in %100 bağımlı olduğu) konşimento piyasası küçülmeye devam ediyor.

Everlend Finance, TVL 400 bin dolarla zirve yaptı

DeFiLlama’ya göre Everlend, operasyonlarının zirvesinde, kilitli toplam değerde (TVL) yaklaşık 400.000 doları kontrol ediyordu. Bu rakam, fonların Solana ekosistemindeki protokollerden çıkmasıyla FTX’in çöküşünün ortasında Kasım ayında önemli ölçüde düştü. Etherdelta’de 42 milyon dolara karşın, FTX’te 1 milyar dolarlık müşteri fonunun sıkıştığı tahmin ediliyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, eski CEO SBF’nin avukatları bu paranın bir kısmını geri istemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu