Coinbase Destekli Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti!

Coinbase tarafından inkübe edilen bir altcoin projesi, Ethereum ağına geçişini duyurduktan sonra hız kazanıyor. Fiyat hareketini Salı gününün %8’lik yükselişi takip etti.

Coinbase destekli altcoin Ethereum haberiyle yükselişe geçti

Coinbase’in geçen yıl tanıttığı Base Protocol (BASE), Ethereum ağında mainnet’te yayınlanacağını duyurdu. Bu haberi fiyat açısından çift haneli kazanım takip etti. Son raporlara göre proje, yeni mainnet lansmanı için belirlediği beş kriterden dördünü tamamladı.

Base, şu anda Optimism (OP) üzerinde konumlanıyor. Testnet Şubat ayında piyasaya sürüldü. Son duyuruya göre kendi ağını yayınlamak için tüm gereklilikleri tamamlamak üzere.

BASE fiyatı harekete geçti

Base Protocol (BASE) şu anda %5’in üzerinde yükseliş gösteriyor. Bugün sınırlı sayıda altcoin’in katıldığı bağımsız bir ralli kaydetti. BASE fiyatı bu esnada gün içi en yüksek seviyesi 0.4558 dolara ulaştı.

Son gelişmeler mainnet için güven veriyor

Base, güvenlik denetimlerinin herhangi bir kritik düzeyde hata ortaya çıkarmadığını da paylaştı. Bu da projenin arkasındaki ekibe “mainnet başlatmaya doğru ilerleme konusunda güven” veriyor. Resmi duyuruya göre:

Geliştiricilerin güvenli bir şekilde Blockchain’e bağlanabilmelerini sağlamak için tavizsiz güvenlik standartlarıyla inşa etmeye devam ederek Base’i yakında mainnet’te geçirmek için sabırsızlanıyoruz.

Borsa daha önce yeni bir token çıkarma planları olmadığını belirtmişti. ABD’nin en büyük kripto borsası, Base’in merkezi olmayan ve izinsiz olacağını söylüyor:

Base ile hedefimiz, Blockchain üzerinde bir sonraki çevrimiçi ve bir milyardan fazla kullanıcıyı kripto ekonomisine dahil etmek. Base, bu hedef doğrultusunda hem Coinbase’in ürünleri için bir yuva hem de herkesin inşa edebileceği açık bir ekosistem olarak hizmet edecek.

Coinbase hisseleri BlackRock haberlerini fiyatlandırıyor

Son gelişmelere göre, geçen haftaların ETF haberleri Coinbase’in hisse senedi fiyatını olumlu etkiliyor. Bu hamle, kurumsal talebin tekrar canlandığına dair sinyaller verdi. Son haftalarda, birden fazla şirket karının bir kısmını Bitcoin’e yatırarak varlık portföylerini çeşitlendirme yoluna gidiyor. Bu da Bitcoin’in giderek daha fazla kabul gördüğünün ve özellikle kurumsal düzeyde güvenilirlik kazandığının işaretiydi.

Coinbase’in hissesi COIN, büyük şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisinin bir sonucu olarak değer kazandı. ETF başvurusu yapan büyük şirketler BlackRock ve Fidelity, yeni yatırımcıları çekmede etkili oldu. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız, Santiment’in bu konudaki analizlerine göz atmayı unutmayın.

Bu arada, Coinbase’in SEC davasında atağa geçerek birçok borsaya yol gösterdiğini belirtelim. Geçen hafta Coinbase, SEC’in 6 Haziran’da açtığı davayı reddetmek üzere dilekçe verdi. Bundan birkaç gün sonra Bittrex’de benzer bir hamle yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu