Çiftçiye yeni kredi paketleri açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çiftçiden tüketiciye uzanan kademenin hiçbir halkasını atlamadan, sistemi bir bütün olarak geliştirecek adımlar atıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması’nda yaptığı açıklamada çiftçilere üç farklı kredi paketi sunduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan satırlar şöyle:

Çiftçiden tüketiciye uzanan basamağın hiçbir halkasını atlamadan sistemi bir bütün halinde geliştirecek adımlar atıyoruz.

Sadece Ziraat Bankamız aracılığıyla kullandırdığımız 237 milyarlık kredi ölçüsünün yerine ulaştığını görüyoruz.

Toprağı aşkla, sevgiyle işleyen 1 milyonu aşkın çiftçimizin bu kredileri üretime dönüştürdüğünü ve emeklerimizin boşa gitmediğini görüyoruz.

arım topraklarının toplulaşmasından, sulama tesisleri üretimine, mera korunmasına kadar her alanda maksat büyütüyoruz.

Her karış toprağın en yüksek randımanla ekilmesi ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmesi için çalışıyoruz.

Yıllık faiz 9,75

Çiftçi takviye kredisini uygulamaya geçireceğimizin muştusuyla başlıyoruz. Kişi başı 250 bin TL’ye kadar yıllık faiz 9,75 ve vade mühleti 36 aya kadar olacaktır.

Tarımsal KOBİ kredisi; Üst limiti 15 milyon TL, devlet tarafından ödenen kısmı dışında kalan oranın yıllık faiz oranı yüzde 4.75. Yatırım kredilerinde 10 yıla kadar vade uygulanabilecektir.

Tarım borç transferi kredisi, üst limiti 5 milyon TL yüzde 9,75 ve vadesi 60 aydır. Diğer bankalardan yüksek krediler kullanmış çiftçimizi Ziraat Bankamızda uygun faiz oranlarıyla kredi ile kapatmalarını sağlayacağız.

Başa dön tuşu