Cardano İçin Büyük Yükseltmeye 10 Gün Kaldı: İşte Detaylar! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasasının önemli oyuncularında biri olan Cardano (ADA)’nın büyük yükseltmesi için geri sayım başladı. Peki bu önemli yükseltme ne getirecek?

Cardano önemli yükseltmesi için geri sayım başladı

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, güçlü ABD istihdam verilerinin ardından kripto para piyasasındaki ilerleyiş sekteye uğradı. Projelerin fiyatları gerilese de geliştirme açısından yollarına devam ediyorlar. Lider altcoin Ethereum’un güçlü rakiplerinden biri olan Cardano’nun önümüzdeki 10 gün içinde büyük bir güncellemeden geçmesi planlanıyor. Cardano ekibi main-net hard fork’unu Sevgililer Günü’ne ayarlamış. Bu doğrultuda yükseltmenin  14 Şubat 2023 saat 21:44:51 UTC gerçekleşmesi planlanıyor. Bu da 394. dönemin başlangıcında, mutlak yuva yüksekliği 84844800 ve tahmini blok yüksekliği 8403208 civarında gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Cardano kurucusu IOG, 11 Şubat 2023 12:00:00 UTC için üretim öncesi test ortamı güncellemesini hedeflediğini açıkladı. Plutus artık ECDSA ve Schnorr imzalarını işleyen yeni yerleşik işlevlere sahip. Bu da geliştiricilerin cross-chain uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırıyor. Kasım 2022’de önizleme test ortamında yoğun bir entegrasyon testi gerçekleştirildi ve başarılı oldu. Bu teknoloji artık Cardano main-net’te konuşlandırılmak üzere.

Cardano

Binance, geçici olarak ADA işlemlerini askıya alacak

IOG ve Cardano Vakfı, ekosistemin hazır olmasını sağlamak için son Vasil Hard Fork için üç kritik kütle göstergesine karar verdi. IOG’ye göre, yeni yükseltme Vasil’den daha az karmaşık ve mevcut dApp’ler üzerinde daha az etkiye sahip. Ancak ekipler, özellikle yeni yetenek için hazırlık yapması gerekebilecek SPO’lar, dApp’ler ve borsalar olmak üzere önemli Cardano paydaşlarıyla yakın iş birliği yaparak her şeyin hazır olduğundan emin oluyor.

Bunlardan biri, SPO’ların yükseltme için gerekli node’a geçmesi. En büyük kripto borsası Binance, yaklaşan yükseltme beklentisiyle 14 Şubat 2023 saat UTC 20:44’ten itibaren ADA para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacağını ve ağ kararlı olduğunda yeniden açacağını duyurdu.

Cardano

Cardano Hard Fork’u neden gerçekleştiriyor?

Cardano, Monero ve Ripple tarafından da kullanılan Edwards eğrisi Dijital İmza Algoritmasını (Ed25519) kullanır. Bu, hızlı imza doğrulaması ve küçük imza boyutları sunarken aynı zamanda belirli kriptografik saldırı türlerine karşı dirençlidir.

Input Output Global (IOG), geliştiricilerin cross-chain uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırmak için yetenekleri yükseltme sırasında etkinleştirilecek olan ECDSA ve Schnorr imzalarını işlemek için Plutus’ta yeni yerleşik işlevler uyguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu