Cardano (ADA): Mary Hard Fork’u 1 Mart’ta Ana Ağda Etkinleştirilecek

Bir aylık testten sonra, Cardano’nun (ADA) Mary ağı faal oluyor.

Akıllı kontratlar için halka açık bir blok zinciri platformu çalıştıran merkezi olmayan bir açık kaynaklı proje Cardano, kısa mühlet evvel uzun vakittir beklenen Hard Fork Combinator (HFC) aktifliği için tarih yayınladı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın açıklamasına nazaran, ağ yükseltmesi, HFC’nin tüm kalite teminatını ve geliştirici denetimlerini 24 Şubat’ta tamamlamasının akabinde 1 Mart’ta aktifleşecek.

Hoskinson, etkinleşmesinden 5 gün evvel asıl tetiğin çekileceğini söyledi. Fakat planlarda değişiklik olabilir. Hoskinson’a nazaran makûs hava şartları, etkinleştirme tarihini geciktirebilir.

İşler Düzgün Gidiyor

Cardano’nun kurucusu, hard forkun aktifleştirilmesinde şimdilik her şeyin planlandığı üzere gittiğini söyledi:

“Bir aydır yaptığımız testlerin sonucu âlâ çıktı. Borsalar keyifli ve bizler kalite denetime itina gösterdik. Görünüşe nazaran plana uygun gidiyoruz.”

Hoskinson, kullanıcıların Daedalus’un en son versiyonu olan Flight’ı yüklemeleri gerektiğini söyledi. Hoskinson, Flight’ın çoklu kripto para orta yüzü için Daedalus’un birinci versiyonu olduğunu söyledi. Ayrıyeten Cardano cüzdanları, 1 Mart’ta Flight güncellemesini alacak.

İki hafta sonra Flight, Daedalus ağına mart ortasında yüklenecek. Cardano için hard fork yenilemesi olan Mary, Cardano topluluğu ve kurumlar için yeni fırsatlar sunuyor. Mary, Cardano’nun akıllı kontrat işlevlerini artıracak.

Başa dön tuşu