Cardano (ADA) Kurucusundan Ripple, XRP ve SEC Hakkında Değerli Açıklamalar

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, SEC’in XRP sahipleri yerine sadece Ripple yöneticilerini cezalandırabileceğini söz etti.

CoinMarketCap tarafından sağlanan datalara nazaran, Polkadot (DOT) tarafından kararlı bir halde devrildikten sonra Ripple’a bağlı kripto para XRP, Cardano (ADA) tarafından da aşılmanın eşiğinde. XRP, Cardano’nun altına düşerse, kripto para ünitesi, 7 yıl sonra birinci sefer birinci 5’i terk etmiş olacak.

SEC’in 22 Aralık’ta açıklanan Ripple şikayeti, bölümde epeyce kutuplaştırıcı bir tavra yol açtı. Kimileri bunun gecikmiş bir karar olduğunu ima ederken başkaları bu durumun yeniliği engelleyeceğinden şikayet etmeye başladı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, 16 Ocak’taki ANCAK etkinliğinde, yakında atanacak SEC Lideri Gary Gensler hakkında konuştu:

“Gensler’ın atanmasında hoşuma giden şey onun uzman olması. Açıkçası çok akıllı bir adam ve MIT’de kesimimizle ilgili öğretilenler ölçüsünde kesimimizi tam olarak anlıyor.”

Bununla birlikte, Nisan 2018’de Gensler, XRP’yi bir MIT konferansında bir menkul değer olarak sınıflandırmak için ‘güçlü kanıtların’ olduğunu açıkça belirtmişti. Hoskinson, SEC’in icra yetkilerine dikkat çekerek menkul değerler bekçisinin hâlâ “çok büyük bir güç” olduğuna dikkat çekti. Ayrıyeten SEC’in yatırımcıları cezalandırmak yerine sadece Ripple yöneticilerini (CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen) gaye alabileceğini öne sürdü:

“Örneğin, menkul değer kanunları biraz farklı olsaydı, Chris, Brad’i, XRP’nin bir menkul değer olduğunu söylemeye çalışmadan cezalandırabilecekleri bir gerçeklik olabilirdi. Ve şayet bu güce sahip olsalardı, sanırım, onu seçerlerdi zira yalnızca onlar için daha kolay olmayacaktı, tıpkı vakitte genel olarak yatırımcılara da ziyan vermeyecekti.”

Hoskinson, Polkadot Hakkında Konuştu

“Ethereum katili” unvanı için Cardano ile rekabet eden Polkadot hakkında da konuşan Hoskinson, dördüncü en büyük kripto para ünitesi hakkında hiç düşünmediğini söyledi.

Başa dön tuşu