Büyük Gelişme! İki Popüler Altcoin Artık Birlikte Çalışabilecek

Önde gelen altcoin projeleri Cardano ve Polygon, bu yenilikle birlikte çalışabilirlik kilometre taşına ulaştı. Bu arada, Cardano yatırımcıları için multi-pool stake etme artık mümkün.

Bu araç, iki dev altcoin projesini birlikte çalışabilir kılacak!

Blueshift’in yeni cross-chain protokolü olan cross-chain likidite toplayıcısı yayına giriyor. Böylece, popüler altcoin projeleri Cardano ve Polygon’un birlikte çalışması artık mümkün olacak. Yeni protokol BluesChain, Polygon ve Cardano arasında köprüsüz cross-chain takaslarına izin verecek.

Kullanıcılar ayrıca Blueshift’in şu anda bağlı olduğu Blockchain’lerde token takası yapabiliyor. Blueshift, merkezi olmayan finans (DeFi) arenasında cross-chain birlikte çalışabilir merkezi olmayan borsaların (DEX) sınırlarını zorlamak için çalışmaya devam edecek. Bu doğrultuda, 2023 yazının sonuna kadar tüm Ethereum L2’lerle bağlantılı olmayı hedefliyor. Kullanıcılar, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan BluesChain kullanarak farklı ekosistemler arasında takas yapabilecekler.

Bağlı Blockchain’ler, cross-chain işlemleri kaydetmek ve koordine etmek için bunu dağıtılmış bir defter olarak kullanıyor. Bu, çözümün varlıkları taşımak için ‘wrapped’ varlıkları kullanmadığı anlamına geliyor. Bunun yerine, birçok bağlı Blockchain ile doğrudan etkileşime giriyor.

Messari Cardano’daki en iyi dApp’leri vurguluyor

On-chain analiz firması Messari, Cardano, 2023 ilk çeyrek raporunda paylaştığı bilgileri yansıtıyor. Buna göre, Brüt faaliyet açısından, jpgstoreNFT ve MinswapDEX, sırasıyla Cardano’daki lider NFT pazarları ve DEX olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Liqwid Finance gibi daha yeni protokoller büyümekte ve pazar payını ele geçiriyor.

Altcoin

Stablecoin büyümesini, sırasıyla %72 ve %27 hakimiyete sahip olan IUSD ve Djed sağladı. Milkomeda C1, 2022’nin başlarında Cardano’nun ilk side-chain’i olarak piyasaya girdi. Ayrıca, Cardano’ya EVM uyumluluğu getirdi. Milkomeda’nın oyun endüstrisine katılımı, Paima Studios’un çabalarının da gösterdiği gibi artıyor.

Cardano yatırmanıza yardımcı olacak araç!

Yeniden dengelemeli multi-pool stake etme, bu yıl içinde Cardanianlar için kullanıma girecek. Bu doğrultuda, Atrium protokolü kullanıcıları, akıllı sözleşmeler aracılığıyla ADA’yı kilitlemeye ve en başarılı stake havuzları arasında yeniden dengelemenin keyfini çıkarmaya davet ediliyor.

Atrium Labs ekibinin paylaştığı resmi bir açıklamaya göre, altcoin’in birden fazla havuzda merkezi olmayan bir şekilde stake edilmesine yönelik çözümü olan Staking Baskets, 2023 yılında piyasaya girecek. Bu araç sayesinde Cardano (ADA) meraklıları, ADA’larını çok sayıda stake havuzuna sorunsuz bir şekilde devredebilecekler.

Çözümün teknik tasarımını, Haskell ve Rust konusunda üst düzey bir uzman olan MLabs yaptı. Atrium Labs müşterileri, daha iyi bir yeniden dengeleme için kendi ADA stake havuzları kombinasyonlarını da başlatabilecekler. Genel olarak, ADA’yı birden fazla havuza devretmek iki faktör nedeniyle daha cazip. Bunlar: çeşitlendirme ve daha büyük ödüller. Çeşitlendirme sayesinde, ADA stake sahipleri kendilerini, blok doğrulamaya katkıda bulunmayan havuzlarda hisse büyüklüklerini harcamaktan koruyabilir.

Bu arada, ödüller açısından, Atrium geliştiricileri “normal” ADA ödülleriyle birlikte protokolün yerel tokenlarında bonuslar sağlıyor. Özelleştirilebilir stake havuzu serilerinin yaratıcılarının, temsilcilerini ADA’nın yanı sıra yeni tokenlarla da teşvik etme imkanı var. Bu arada, platformun ilk stake mekanizmasının adı Diffusion olacak. Ayrıca, bu mekanizmayı muhtemelen bu yıl içinde piyasaya sürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu