Büyük Çıkış Yapacak 7 Altcoin Bunlar!

Kripto analisti Ali Martinez, DOGE için büyük bir hareket bekliyor. CoinsKid takma adlı analist ise XRP için patlayıcı bir yükseliş öngörüyor. Analist Ikemefula Aruogu, 3 DeFi altcoin projesinin ralliye hazırlandığını söylüyor. Kripto analisti Rudy Fares, satın alınacak 3 altcoin’i paylaşıyor.

DOGE aya mı gidiyor? Uzman büyük bir hareket öngörüyor!

Kripto analisti Ali Martinez, Dogecoin’in (DOGE) mevcut durumuna ilişkin görüşlerini dile getiriyor. Martinez, Dogecoin’in bir kırılmanın eşiğinde olduğunu söylüyor. Bu nedenle, yatırımcılar için ilgi çekici bir fırsat sunduğuna inanıyor. Temel direnç seviyelerini ve adres birikimine ilişkin geçmiş verileri analiz eden Martinez, DOGE’nin 0,75 dolarlık arz duvarını aşması halinde %10’luk potansiyel bir fiyat artışı öngörüyor. Analiste göre, 0,75 dolarlık arz duvarını aşması Dogecoin’in fiyatında kayda değer bir yükselişi tetikleyecek. Böylece, onu 0,85 dolara çıkaracak. Bu fiyat seviyesi, daha önce 12,34 milyardan fazla DOGE satın almış olan yaklaşık 176.000 adresin varlığı nedeniyle önem taşıyor.

Önemli sayıda yatırımcı tarafından gerçekleştirilen bu birikim, psikolojik ve stratejik bir destek seviyesine işaret ediyor. Ayrıca, bu seviyeyi potansiyel fiyat hareketleri için önemli bir eşik haline getiriyor.

Uzman: XRP’nin bu yıl 6 dolara ulaşması mümkün

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında yaşanan ve kripto para sektörü için olumlu bir sonuçla sona eren yasal açmazın ardından, davanın merkezindeki token XRP yükseldi. Kripto analisti CoinsKid, mevcut durumu 2020’dekiyle karşılaştırarak bunun arkasındaki teknik analizi (TA) açıklıyor.

Altcoin
XRP fiyat hareket analizi ve tahmini / Kaynak: CoinsKid

Uzman, XRP tokeninin 2020’de olduğu gibi potansiyel olarak başka bir yukarı doğru hareket yapmadan önce bir geri çekilme ve bir destek seviyesine geri dönme olasılığını vurguluyor. Bu yüzden, büyük yeşil mum çubuğu hareketleri yerine geri çekilmeler sırasında satın almalarını tavsiye ediyor. CoinsKid ayrıca, XRP’nin yükselen üçgen grafik formasyonu oluşturduğunu söylüyor. Uzmana göre, 2023’ün sonuna kadar XRP’nin 6 dolar işaretine ulaşmasıyla muhtemelen zirve yapacak. Bu bağlamda uzman, şu açıklamayı yapıyor:

3 numaralı büyük dalga, teorik olarak, Nisan 2021’in en yüksek seviyesini ve potansiyel olarak XRP için tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kırma gücü olmalı. Bu yüzden rahatlayın, sakinleşin ve önümüzdeki birkaç haftanın kriptoda geçmesine izin verin. Çünkü açıkçası çok değişken ve gerçekten aşırı satılmış olan DXY’ye sahibiz.

3 DeFi altcoin ralliye hazırlanıyor: LDO, UNI ve AAVE

Lido Finance (LDO)

Lido, kripto endüstrisindeki en ünlü likit staking protokollerinden biri. LDO, 2023 yılının 1. çeyreğindeki ilk dalgalanmadan sonra konsolide oldu. Yılın en yüksek seviyesi olan 3,41 dolara ulaştıktan sonra 1,58 dolara düştü. Ancak LDO, bir yıldan uzun bir süreyi kapsayan uzun vadeli bir trend çizgisi tarafından desteklenen bir yükseliş trendini sürdürdü.

LDO Haftalık Grafik / Kaynak: TradingView

LDO kısa süre önce haftalık zaman diliminde aşağı yönlü bir trend çizgisinin üzerine çıktı. Bu yüzden, daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşma olasılığı var. DeFiLlama’dan alınan veriler ayrıca LDO’nun Kilitlenmiş Toplam Değerinde (TVL) istikrarlı bir artış olduğunu gösteriyor. Bu da likit stake protokolünün ekosistemine sermaye akışını yansıtıyor.

Uniswap (UNI)

Uniswap, token takaslarını ve alım satımlarını mümkün kılan lider bir DeFi protokolü. Yönetişim tokenı UNI, geçtiğimiz birkaç hafta içinde etkileyici bir yükseliş yaşadı. UNI, Haziran ayının ortasından bu yana 3,6 dolarlık düşük bir seviyeden 6,0 dolarlık güncel bir fiyata tırmandı. Son ralli, yaklaşık bir ay içinde %67’lik bir kazancı yansıtıyor.

UNI Haftalık Grafik / Kaynak: TradingView

Haftalık fiyat grafiği, fiyatın uzun vadeli bir düşüş trend çizgisinin üzerine çıktığını gösteriyor. Bu, yukarı yönde önemli bir kırılmaya işaret ediyor. Ayrıca, mevcut fiyat rallisi için sürdürülebilir bir ivmeyi yansıtıyor. Ralli, UNI’nin bir yılı aşkın bir süreyi kapsayan ikili bir dip oluşturmasının ardından başladı. Analistler, yılın başından bu yana nispeten sabit kalan 3,84 milyar dolarlık TVL’ye rağmen UNI’nin fiyat artışının devam etmesini bekliyor.

Aave (AAVE)

Aave, stake etme yoluyla faiz kazanabilen yerel bir token AAVE’ye sahip merkezi olmayan bir kripto borç verme platformu. Aave’nin fiyatı geçtiğimiz ay %87 artarak 47,18 dolardan 88,06 dolara yükseldi. Yükseliş ivmesinin devam etmesine rağmen, fiyat yazım sırasında 77,86 dolara geriledi.

AAVE Haftalık Grafik / Kaynak: TradingView

Aave, birden fazla dip tarafından oluşturulan destekten sıçradıktan sonra mevcut ralli ile uzun vadeli bir trend çizgisinin üzerine çıktı. Kullanıcılar, Aave üzerinde merkezi olmayan bir stablecoin olan GHO’nun piyasaya sürülmesinin protokolün benimsenme seviyesini artıracağına ve potansiyel fiyat artışını destekleyeceğine inanıyor. Bu arada, DeFiLlama verileri, Aave’nin TVL’sinin Ocak ayında 3,697 milyar dolardan bu yazının yazıldığı sırada 6,09 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor. Bu, protokolün ekosistemine fon akışını ve Aave protokolünün benimsenmesinin arttığını yansıtıyor.

Satın alınacak en iyi 3 altcoin

Ripple (XRP): Bir kripto para biriminden daha fazlası

Listemizin ilk sırasında yer alan Ripple (XRP), dijital bir para biriminden çok daha fazlası. Finansal işlemler için dijital bir ödeme protokolü olarak iki katına çıkan yenilikçi bir teknoloji. Ripple, hızlı ve düşük maliyetli uluslararası para transferlerine olanak tanıyor.

Altcoin
XRP 1 haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Bu arada, Ripple’ın piyasadaki dalgalanmalar karşısında gösterdiği dayanıklılık onu yatırımcıların radarına soktu. Uyarlanabilirliği ve bankacılık kurumları arasında artan kabulü, bir boğa koşusu durumunda önemli bir büyüme görebileceğini gösteriyor.

Litecoin (LTC): Bitcoin’in altınının gümüşü

Listede sırada Litecoin (LTC) var. Genellikle ‘Bitcoin’in altınının gümüşü’ olarak anılan Litecoin, kripto para piyasasında istikrarlı bir oyuncu oldu. Charlie Lee tarafından 2011 yılında yaratılan altcoin, Bitcoin’i takip eden ilk kripto para birimlerinden biriydi. Ayrıca, piyasadaki yerini sağlam bir şekilde sağlamlaştırdı.

Altcoin
LTC 1 haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Litecoin’in avantajları arasında daha hızlı blok oluşturma oranı ve daha hızlı işlem yapılmasını sağlayan PoW bir komut dosyası var. Güçlü piyasa varlığı ve tutarlı performansı göz önüne alındığında Litecoin, potansiyel bir boğa koşusundan önce dikkate alınması gereken umut verici bir rakip.

Cardano (ADA): Yakında potansiyeli ortaya çıkacak

Cardano’nun benzersiz iki katmanlı mimarisi, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesi ve yürütülmesi için güvenli, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir bir platform sunuyor. Cardano’yu önemli kılan yalnızca teknik gücü değil; faaliyetlerinde hesap verebilirlik, şeffaflık ve kapsayıcılık konusundaki kararlılığı da ilgi çekici.

Altcoin

Cardano, diğer bazı kriptolar kadar uzun bir geçmişe sahip olmasa da, devrimci yaklaşımı ve gelecek vaat eden teknolojisi, potansiyel bir boğa koşusu beklentisiyle onu heyecan verici bir tutuş haline getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu