‘Büyük Altcoin Döngüsü’ Analistler Bu 5 Coini Seçti!

Bir altcoin döngüsü başladığında geçmiş yıllar aklımıza gelir hemen. Özellikle yükseliş gerçekleştirenler. Yine böyle bir döngüye yaklaşıyoruz. Bu noktada analistler 5 coin seçtiler. İşte o kripto para birimleri.

Michaël van de Poppe altcoin AVAX, ZIL ve LTC’yi seçti

Michaël van de Poppe kısa süre önce analizini 660.000 Twitter takipçisiyle paylaştı. Buna göre altcoin AVAX, ZIL ve LTC’nin yükseliş potansiyelini vurguladı. Van de Poppe, altcoin Avalanche’ın (AVAX) 14 dolardaki direnci aşarak güç gösterdiğine inanıyor. Kısa bir konsolidasyon döneminin ardından, 12,70-12,95 dolar aralığında potansiyel alım fırsatları bekliyor. Ayrıca 16 dolara doğru bir hareket hedefliyor. Bu kırılma AVAX’ın gelecekteki beklentileri için olumlu bir hava yarattı.

altcoin

Sadece bir ay içinde %60’lık kayda değer bir yükseliş var. Ancak altcoin Zilliqa (ZIL) geri çekilmeye hazır görünüyor. Van de Poppe, long pozisyonları değerlendirmeden önce 0,018 dolar civarında daha düşük seviyeleri beklemeyi öneriyor. Bu strateji, yatırımcıların bir geri çekilmeden sonra potansiyel satın alma fırsatlarından yararlanmasına olanak tanır.

Altcoin Litecoin (LTC) için ise Poppe yorumlarına devam ediyor. Altcoin, Ağustos ayında gerçekleşecek halving  olayına kadar olumlu bir görünüme sahip olmak istiyor. Ancak kritik 200 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerindeki desteğini sürdürmelidir. Şu anda 200 haftalık EMA’nın 95,50 dolar civarında yeniden testi söz konusu. Buna göre bu seviye altcoin için gelecek yörüngesini belirlemede çok önemli olacak.

Ivan on Tech altcoin döngüsüne bakıyor

Saygın kripto para analisti Ivan on Tech, altcoin döngüsünün beklentilerine odaklanan bir video analizi yayınladı. Potansiyel riskleri ve kazançları göz önünde bulunduran Ivan, gelişen kripto para ortamında yatırımcılar için değerli bilgiler paylaşıyor.  Ivan, altcoin piyasasında kayda değer bir değişimin altını çizerek yatırımcıları piyasadaki hareketsizliğe rağmen harekete geçmeye çağırıyor. Önemli geri çekilmeler ve düşüşler beklendiğinden, küçük pozisyonların bile önemli sonuçlar verebileceğini öne sürüyor.

altcoin

Ivan, Chris Brunski’nin tahminiyle uyumlu olarak kısa vadeli bir yükseliş eğilimi ve ardından potansiyel bir düşüş öngörüyor. Kaliteli kripto varlıklarında %20-40’lık bir düşüşün, 2022 ile 2025 yılları arasında beklenen altcoin partisinden önce potansiyel bir fırsat olarak değerlendirilmesini tavsiye ediyor. Ivan, piyasada süregelen yüksek volatilitenin hem önemli kazançlar için fırsatlar hem de kayıp riskleri sunduğunu vurguluyor. Bitcoin’i örnek olarak kullanıyor. BTC’nin mevcut fiyattan çıktığı, belirli bir seviyeye pompalandığı ve ardından yeniden test yaşadığı senaryoyu özetliyor. Bu potansiyel hareket, fiyatın nerede durduğuna bağlı olarak %25-30’luk bir düşüşe neden olabilir. Ivan, Bitcoin’in hareketinin muhtemelen altcoin piyasasındaki daha büyük dalgaları etkileyeceğini öne sürüyor.

Ali Martinez XRP’yi seçti

Ünlü kripto traderı ve analisti Ali Martinez, XRP piyasasında ilgi çekici bir gelişme olduğunu açıkladı. TD Sequential göstergesi, 3 günlük grafikte bir satın alma sinyali sunarak kripto meraklıları arasında heyecanı ateşledi. Yükseliş momentumunu teyit etmek için XRP’nin kritik fiyat seviyelerini aşması gerekiyor. Altcoin XRP’nin 0,51 dolara doğru yükselişi için bir temel görevi gören 0,45 doların üzerinde bir pozisyonu korumak çok önemli. 0,51 dolar direnç seviyesinin aşılması önemli bir kırılmayı tetikleyecek. Ayrıca potansiyel olarak fiyatı 0,60 dolara doğru itecek. TD Sequential satın alma sinyali, XRP’nin değerinde yeniden canlanma beklentisine katkıda bulunuyor.

XRP, 11 Temmuz’daki veriler itibariyle, son 24 saatte %1,49 artarak 0,4742 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, önceki yedi gün içinde %3’lük bir düşüş yaşadı. Yatırımcılar ve traderlar, potansiyel piyasa hareketlerini ve olası bir tersine dönüşü beklerken XRP’nin fiyat hareketini izlemeye devam ediyor.

Convex Finance (CVX) ilgi çekiyor

Convex Finance (CVX) fiyat analizi, Temmuz ayında potansiyel kazançlar için umut verici işaretler ortaya koyuyor. CVX/USDT oluşan yükseliş sinyalleri, kripto para birimi için olumlu bir görünüme işaret ediyor. Altcoin CVX/USDT kuru, 15 Haziran’da 3,2 dolarlık destek bölgesinden toparlanmasından bu yana yukarı yönlü bir seyir izliyor. Yükselen bir yapı oluşturdu ve kısa vadeli alçalan direnç çizgisinin üzerine çıkarak boğaların kontrolüne işaret etti. Bir önceki zirvenin 7 Temmuz’da başarılı bir şekilde desteğe dönüşmesi, yükseliş eğiliminin devam ettiğini teyit ediyor.

Günlük RSI göstergesi de direnç çizgisinin üzerine çıkarak yükseliş hissiyatını daha da destekledi. Sonuç olarak, kriptokoin.com olarak baktığımızda altcoin CVX/USDT kurunun 4,9 dolarlık direnç bölgesine doğru yükselmesi ve mevcut seviyeden %20’lik potansiyel bir artışı temsil etmesi bekleniyor. Bu bölgenin kırılması bir sonraki direnç hedefini 6,3 dolar olarak belirleyecek.

altcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu