Bunlar Menkul Kıymet! – Altcoinhaberi.com

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun ana bölümlerinden birinin, 2023 için ana gündem maddeleri arasında kripto paralar yer alıyor. SEC Başkanı Gary Gensler ise, yaptığı bir açıklamada, kurumun ABD’deki yatırımcıları korumaya devam edeceğinin altını çizdi. Ayrıca SEC, kripto varlıklarının genellikle kayıtsız borsalarda alınıp satılan kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu ve insanların bireysel emeklilik hesaplarında (IRA) kriptoya karşı dikkatli olmaları gerektiğine dair bir uyarı yayınladı. İşte detaylar…

SEC’in inceleme bölümünün odağında kripto paralar var

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun İnceleme Bölümü, “kripto varlıkları” ve diğer gelişmekte olan teknolojileri bu yıl için en önemli öncelik olarak adlandırdı. SEC, bölümün “yapılacaklar listesini” halka açık bir şekilde paylaştı. Buna göre bölüm; uyum ve pazarlama taleplerini karşılamak ve yatırımcı hesaplarına hizmet vermek için teknolojik ve çevrimiçi çözümler dahil olmak üzere gelişmekte olan finansal teknolojileri kullanan veya yeni uygulamalar kullanan aracı kurumlar ve DEA’ları inceleyecek.

7 Altcoin İçin Son Dakika Zıpladılar

Bu incelemeler, kripto varlıklarla uğraşan firmaların “yönlendirme yaparken veya yatırım tavsiyelerinde bulunurken ilgili bakım standartlarını karşılayıp karşılamadıklarına” ve ayrıca kendi uyum, açıklama ve risk yönetimi uygulamalarını sürekli gözden geçirip geçirmediklerine odaklanacak. İnceleme bölümü ayrıca yatırım danışmanlarının, komisyonun geçen yıl uyguladığı ve yatırımları teşvik etmede referansların ve tavsiyelerin kullanımını kısıtlayan yeni bir pazarlama kuralına uymasını sağlamaya odaklanacak. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi SEC, bazı ünlülerin kripto varlıkları desteklemesine yönelik yasal süreç başlatmıştı.

Menkul kıymet yasalarına uygunluk sağlanması amaçlanıyor

Kripto varlıklarla uğraşan firmalar için geçerli olabilecek diğer gündem maddeleri arasında, yatırım danışmanlarının güvene dayalı görev performansının incelenmesi ve aracı kurumlar, yatırım danışmanları tarafından siber güvenlik uygulamalarının gözden geçirilmesi yer alıyor. Bu incelemeler, şirketlerin riski doğru bir şekilde değerlendirip değerlendirmediklerini, varlıkların velayetini nasıl gerçekleştirdiklerini ve danışmanların çıkar çatışmalarını nasıl yönettiklerini içerecek. SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamada, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Büyüyen pazarların, gelişen teknolojilerin ve yeni risk biçimlerinin olduğu bir dönemde, İnceleme Bölümümüz yatırımcıları korumaya devam ediyor. 2023’deki önceliklerimize göre yürütme açısından, bölüm federal menkul kıymetler yasalarına ve kurallarına uygunluğun sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Dikkat: SEC, Bu Altcoin İçin 'Menkul Kıymet' Dedi!

Emeklilik hesaplarında kriptoya karşı uyarı yayınlandı

Bunun dışında SEC, Salı günü, kripto varlıklarının genellikle kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu ve insanların bireysel emeklilik hesaplarında (IRA) kriptoya karşı dikkatli olmaları gerektiğine dair bir yatırımcı uyarısı yayınladı. SEC, kendi kendini yöneten IRA’ların bazen kripto yatırımları sunduğunu ve bunların “SEC kaydı veya geçerli bir kayıt muafiyeti olmadan sunulan menkul kıymetler olabileceğini” söyledi.

Kripto endüstrisine karşı birçok cephede yasal savaş yürüten kurum, yatırımcıları kripto para ticareti yapan şirketler konusunda da uyardı. Yatırımcı uyarısına göre, “Bu kripto varlıkları için ticaret platformlarının çoğu, yatırımcılara SEC’e kaydoldukları izlenimini verebilecek” borsalar “olarak adlandırıyor.” Sektör lobicileri ve şirket yöneticileri, kurumun borsa kaydı için gerçekçi bir yol sağlamadığını ileri sürdüler ve birçok kripto para biriminin menkul kıymet olmadığını savundular.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu