Bu Yapay Zeka Coinler Uçtu! – Altcoinhaberi.com

Microsoft, yapay zeka ile rekabet edebilmek için Bing arama motorunun ve Edge web tarayıcısının “yeni” bir sürümünü kullanıma sundu. Haber, Google’ın Language Model for Dialogue Applications (LaMDA) kullanan kendi “deneysel sohbete dayalı yapay zeka hizmeti” Bard’ı piyasaya sürmesinden bir gün sonra geldi. Bu, iki teknoloji devi arasındaki yapay zeka savaşının başlangıcı oldu. Bu sırada, bazı yapay zeka coinler yükseliş yaşamaya devam ediyor. İşte detaylar…

Microsoft, ChatGPT’yi Bing’e entegre edecek

Microsoft, Google’ın arama motoru hakimiyetiyle rekabet etmek için viral sohbet robotunu kullanarak ChatGPT’yi Bing arama motoruna entegre etmeye hazırlanıyor. OpenAI tarafından geliştirilen program, teknoloji dünyasını kasıp kavurdu ve Microsoft’un şirkete yaptığı büyük yatırım kesinlikle karşılığını veriyor. Microsoft, güncellenmiş Bing ve Edge’i kullanıcının web tabanlı yapay zeka yardımcı pilotu olarak ifade eder. Ancak, gelişmiş arama, daha ayrıntılı yanıtlar ve içerik üretme yeteneği sağladığı söyleniyor.

Microsoft Yatırım Yapıyor: Bu Altcoinlere Dikkat!

Wall Street Journal, Microsoft’un ChatGPT’yi Bing arama motoruna entegre etmeye hazır olduğunu bildirdi ve rapor entegrasyonun Microsoft’un uzun süredir Google’ın hakim olduğu arama motoru savaşlarını yeniden alevlendirmek için bir şans olarak görüldüğünü belirtiyor. En büyük AI sistemini geliştirme yarışı açısından Microsoft, Google’ı rekabet etmeye zorladı. ChatGPT, gelişmiş programlamasıyla dünyayı kasıp kavurdu. Şimdi, Microsoft’ta, popülaritesinin ve yeteneklerinin Bing’e yeniden odaklanabileceği konusunda iyimserlik var.

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Microsoft, 2019’da OpenAI’ye 1 milyar dolarlık yatırım yaptığında herkes bir şeyler döndüğünü hissedebiliyordu. OpenAI’a yönelik ilk yatırımı, platformun iki inanılmaz ürün, CODEX ve DALL-E yaratmasını sağladı. Bu, Microsoft’a yatırımını artırma güveni verdi ve popüler ChatGPT’yi yaratan şirkete 10 milyar dolar daha fon sağladı.

Santiment: Şimdi Alınacak Yapay Zeka Coinleri Bunlar!

Google ve Microsoft arasında rekabet kızışıyor

Diğer yandan, yapay zeka güvenlik ve araştırma şirketi Anthropic, kısa süre önce Google’dan 300 milyon dolar aldı. Anlaşmanın Anthropic’in değerini yaklaşık 5 milyar dolara çıkarmış olması muhtemel.  Yeni rakiplerin pazara girme ve muhtemelen tekellerine meydan okuma olasılığını azaltmak için, teknoloji devleri sıklıkla çeşitli girişimler satın alıyor. Microsoft, yıllar boyunca GitHub, Skype, LinkedIn ve diğer şirketlere yatırım yaptı.  Benzer bir şekilde, Google DeepMind, Verily, Nest, Waymo ve son zamanlarda Anthropic’e yatırım yaptı.  

ChatGPT’nin artan popülaritesine yanıt olarak, Google yöneticileri daha önce yapay zeka modellerinin OpenAI’ninkilerle karşılaştırılabilir olduğunu iddia etmişti. Ancak yine de teknolojinin oluşturduğu “itibar riski” nedeniyle “daha temkinli” hareket ettiklerini açıkladılar. Google’ın en son özelliği olan Anthropic’in büyüleyici bir arka planı var. OpenAI’ın eski bir çalışanı olan Amodei, Microsoft’un yatırımıyla hızlanan ticarileştirme stratejisine katılmadığı için şirketten ayrılıp Anthropic’i kurmuştu. İronik bir şekilde, Google şimdi benzer bir rotada olan Anthropic’i finanse ediyor.

Yapay Zeka Coin Yeni Ortaklık Duyurdu: Fırladı

Google bu yapay zeka savaşını kazanacak mı?

Yapay zeka yarışı yoğunlaştıkça yeni ve çığır açan bir şey yaratmanın ötesine geçti. Mevcut modelleri kim daha iyi uygulayabilir ve mükemmelleştirebilirse o öne geçer. Bu rekabette kimse geri durmuyor. Microsoft, Google gibi yavaş ilerlemiyor. Yine de her iki teknoloji devi de yerleşik modellere güveniyor. En büyük yapay zeka şampiyonu unvanını kimin kazanacağı artık teknik beceriden daha önemli.

Bu yapay zeka coinler yükseliş yaşıyor

Yukarıdaki gelişmelerle paralel olarak, yapay zeka ile ilgili kripto para birimlerinin toplam değeri, kurumsal yatırımcılar alanı gelecekte ticareti en çok şekillendirecek teknoloji olarak adlandırdıkça artıyor. Yapay zeka ve büyük veriyle ilgili kriptonun toplam piyasa değeri yükseliyor ve son 24 saatte yüzde 24,89 artışla 5.3 milyar dolara yaklaştı. Piyasa değerine göre bu kategorideki en iyi kripto paralar arasında The Graph (GRT), SingularityNET (AGIX), Fetch.ai (FET) ve Ocean Protocol (OCEAN) yer alıyor. Son 24 saatte bu alanda en çok artış yaşayan 10 coin’i şu şekilde gösterebiliriz:

Ayrıca, yüzde 1849 kadar değer artışı yaşayan Big Data Protocol’ün liderlik ettiği, 7 günde en çok artan yapay zeka coinler listesi aşağıdaki şekilde:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu