Bu Tarihe Dikkat! Celsius Elindeki Altcoin’leri Boşaltabilir

İflas eden kripto para kredi şirketi Celsius, SEC görüşmelerinin ardından 1 Temmuz’dan itibaren elindeki altcoin’leri BTC ve ETH’ye dönüştürebilir. Satışlar, yalnızca en popüler iki kripto para biriminde yapılacak alacaklı dağıtımlarından önce geliyor.

Celsius için satış ve dönüştürme onayı çıktı!

İflas eden kripto kredi kuruluşu, alacaklılara yalnızca en yaygın kullanılan iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile gerçekleşecek bir dağıtım hazırlanıyor. Bu ortamda, Celsius’a Cuma günü altcoin’lerini tasfiye etmeye başlaması için izin çıktı. New York Güney Bölgesi’nden İflas Yargıcı Martin Glenn, son zamanlarda daha az kullanılan bir dizi kripto tokeninin, kullanımı düzenleyici onay gerektiren menkul kıymetler oluşturduğunu söyleyen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan görüşmelerin ardından Celsius tarafından önerilen hareketi onayladı. Diğer bir ifadeyle, SEC’in menkul kıymet olduğunu söylediği tokenlerin satışına onay çıktı.

Glenn’in kararına göre Celsius’un, BTC ve ETH olmayan kripto para birimlerini, kripto tokenlerini veya Withhold veya Custody hesaplarıyla ilişkili bu tür tokenler dışındaki diğer kripto para varlıklarını, 1 Temmuz 2023’te veya sonrasında başlayarak satması mümkün. Veya Celsius’un diğer diğer opsiyonu bu tokenleri BTC veya ETH’ye dönüştürmek.

Celsius

Dosyalama, şirketin “tüm bu dağıtımların yürürlükteki federal ve eyalet yasaları ve düzenlemelerine tam olarak uygun olmasını sağlamak için Plan kapsamında önerilen kripto para birimi dağıtımıyla ilgili olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve belirli eyalet düzenleyici kurumları ile düzenli diyalog halinde olduğunu” da ekledi.

Krripto kredi kuruluşunun elinde hangi altcoin’ler var

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Celsius, 2022 Temmuz ayında iflas etti. Süreç içinde kripto konsorsiyumu Fahrenheit’a satışı için Mayıs ayında onay aldı. Celsius’un planı, sınırlı istisnalar dışında BTC veya ETH dışındaki alacaklılara kripto para dağıtımı içermiyor. Bu doğrultuda Celsius, güncellenmiş bir iflas planı hazırladığını söylüyor.

Celsius’un şu anda elinde olan altcoin projelerine ilişkin tokenler ver miktarları ise şu şekilde: Celsius (CEL): 60,348,000. Polygon (MATIC): 91,630,000. Chainlink (LINK): 103,065,000. Polkadot (DOT): 1,832,000. Litecoin (LTC): 197,000. Aave (AAVE): 106,000. Bitcoin Cash (BCH): 53,000. FTT: 439,000. Uniswap (UNI): 864,000. Solana (SOL): 145,000. Stellar (XLM): 47,851,000. Binance Coin (BNB9: 19,000. Eos (EOS): 3.119,000. Serum (SRM): 5,567,000.

Celsius

SEC yakın zamanda Coinbase, Binance ve Bittrex gibi büyük kripto borsalarına karşı harekete geçti. Bu hamlesinde bazı tokenlerin menkul kıymetler düzenlemesi kapsamına girdiğini söyledi. Bunlar arasına Polygon (MATIC), Near (NEAR) ve Cardano (ADA) gibi büyük altcoin’ler de vardı.

Bir diğer tarafta, iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager’ı tasfiye etmeye yönelik bazı planlar vardı. Ancak, SEC’in VGX tokeninin bir menkul kıymet olduğu yönündeki iddiaları bu planlara engel oldu. Ortaya çıkan gecikmeler, Voyager’ın varlıklarını satın almayı teklif eden Binance.US’nin geri çekilmesi anlamına geliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu