Bu Kripto Para Platformunu Kullanmayın!

Eski Paxful CEO’su, dolandırıcılık olaylarının artması üzerine kullanıcıları platformu kullanmamaları konusunda uyardı! Eski Paxful CEO’su Ray Youssef’in bu uyarısı kripto para yatırımcıların dikkatini çekti! İşte detaylar…

Paxful’un yeniden açılmasının ardından eski Paxful CEO’su Ray Youssef, kullanıcılara uyarılarda bulundu!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz günlerde şirketin kurucu ortağı eşler arası ticaretin (P2P) açıldığını bildirmişti ve P2P platformunun çalışır durumda olduğunu aktarırken bir Delaware hukukçusu tarafından yönetildiğini belirtmişti. Bunun ardından eski Paxful CEO’sundan açıklama gecikmedi. Paxful’un kurucu ortağı Ray Youssef, dolandırıcılık şikâyetleri üzerine platformdan uzak durulması uyarısında bulundu.

Paxful 8 Mayıs’ta yeniden faaliyete geçti. O tarihten bu yana kullanıcılar platformda dolandırıldıkları yönünde şikayetlerde bulundular. Twitter üzerinden Ray Youssef’e ulaşan Mitch isimli bir kullanıcı, dolandırıldığını aktardı.

Bunun üzerine Youssef, yardım etmekten aciz olduğunu ve platformdan yasaklandığını aktarırken, “Artık Paxful’un CEO’su değilim ve orada olan hiçbir şey üzerinde kontrolüm yok. Beni de yasakladılar. İyi şanslar, kimseye güvenmeyin” sözlerini kullandı. Bununla beraber Twitter kullanıcısı Mitch, sekiz aylık birikimi olan 660 doları kaybettiğini, ancak Paxful’un sorunu çözmediğini açıklayarak yardım istedi. Youssef, sorunu çözebilecek durumda olmadığını yineleyerek, fonlarını Paxful’dan çektiğini ve “orada işlem yapmayacağını” da belirtti.

Benzer şekilde Twitter kullanıcısı Kamwana da platform üzerinde kripto sattığını ve PayPal’ın “Arkadaşlar ve Aile” yerine “Mal ve Hizmetler” tarafından yanlış alınması nedeniyle parayı iade ettiğini, ancak moderatörün alıcıya kripto fonlarını serbest bıraktığını bildirdi. Bu gönderiye yorum yapan başka bir Twitter kullanıcısı da aynı şekilde kripto kaybettiğini söyledi.

Bununla beraber son günlerde Paxful’da yaşananlar birçok spekülasyonun ortaya çıkmasını sağladı. Eski Paxful CEO’su, şirketin ona düşmanca bir devralma yaklaşımıyla yaklaşıp yaklaşılmadığı sorusuna “Bundan çok daha kötüsüydü.” yanıtını verdi.

Ray Youssef ve Paxful arasında neler olmuştu?

Bildiğiniz üzere Paxful Nisan ayında kapandı ve Youssef birkaç kilit personelin istifasını kabul etti. Fakat perdenin arkasında neler olup bittiğini tam olarak açıklamamıştı. Haftalar sonra Youssef, insanları ABD merkezli finans şirketleriyle iş yapmanın tehlikeleri konusunda uyarırken, artan ABD düzenleyici baskısının suçlu olduğunu söyledi. Youssef’in sözleri şu şekildeydi:

Fonlarınıza el koyacaklar ve size bir sebep bile göstermeyecekler çünkü kanunen bunu yapamazlar. Sistemin kendisi size zarar vermek üzere tasarlandı.

Bu süre zarfında, Ray Youssef’in CEO olarak son eylemi, ABD’li düzenleyicilerin el koyduğu fonları çözmeye çalıştığını söylemesiydi. 21 Nisan’da Youssef şirketten istifa ettiğini açıkladı ve o sırada yardım edemediği kullanıcılara yardım etme sözü verdi. Şirket fonların yüzde 88’ini geri almayı başarmış olsa da, yaklaşık 4,5 milyon dolar hala dondurulmuş durumda. Kripto para şirketi Paxful, anlık olarak Estonya, Birleşik Krallık, Filipinler, Dubai ve St Petersburg’da ofislere sahip ve ABD dışında önemli işler yapıyor ancak merkezi New York’ta bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu