Bu Kripto Para Platformunda Sorun! Fonlar Güvende mi?

Yakın zamanda, bir zkSync destekli bir kripto para birimi platformunda coin transferleriyle ilgili bir sorun olduğu ortaya çıktı. Bu durum, toplulukta endişeye yol açsa da, projenin arkasındaki kişiler sorunu çözmüş gibi duruyor. İşte detaylar…

zkSync tabanlı kripto para projesinde sorun

zkSync üzerinde popüler bir proje olan Gemholic, platformun transfer işleviyle uyumsuzluğu nedeniyle kısa süre önce akıllı sözleşmelerinde bir sorunla karşılaştı. Sonuç olarak, 921 ETH, akıllı sözleşmede sıkışıp kaldı ve topluluk arasında endişeye neden oldu. Ancak, zkSync ekibi duruma hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vererek fonların güvende olduğunu ve sözleşmeyi çözmek için bir çözüm bulduklarını belirtti. Ekip ayrıca topluluğa konu hakkında şeffaf olacakları ve daha fazla bilgi verecekleri konusunda güvence verdi.

zkSync ekibine göre, en iyi uygulamalar takip edilmiş olsaydı bu sorun önlenebilirdi. Gemholic kısa bir süre önce token sözleşmesini devreye sokmuş ve testnet ya da yerel node üzerinde test etmeden zkSync Era üzerinde bir ön satış lansmanı gerçekleştirmişti. Transfer işlevini kullanan herhangi bir akıllı sözleşme, gas fiyatlandırması değiştiğinde veya geri dönüş işlevi 2300’den fazla gas tükettiğinde sorunlara yol açabilecek işlem maliyetlerine sıkı sıkıya bağlıdır.

zkSync: Geliştiricileri uyardık

zkSync ekibi üç yıl önce geliştiricileri bu konuda uyarmış ve doğrudan derleyiciye aktarım işleviyle ilgili bir uyarı eklemişti. Hatta düzinelerce popüler kripto projesinin kaynak kodunu kontrol etmişler ve uyarılarına uymayan tek bir proje bile bulamamışlardı. Ancak Gemholic’in durumu, bazı geliştiricilerin hala uyarıyı dikkate almadığını gösterdi. zkSync ekibi, gas ile ilgili daha geniş bir sorun sınıfını çözebilecek ve fonların tam olarak geri kazanılmasını sağlayacak bir çözüm üzerinde çalışıyor. Yakında çözüm hakkında daha fazla ayrıntı vereceklerini söylediler.

Bu Altcoinler zkSync'i Dolduruyor! Neler Oluyor?

Bu olaya rağmen zkSync Era, geliştiriciler ve üzerine inşa edilen topluluklar için şimdiden popüler bir platform haline geldi. Platform, faaliyetlerinde muazzam bir artış gördü ve piyasaya sürülmesinden bu yana sadece iki hafta içinde tüm layer-2 ağları arasında dördüncü en yüksek kilitli toplam değere (TVL) sahip proje oldu. Ayrıca, en çok kullanılan üçüncü proje oldu.

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi son zamanlarda popüler olan zkSync’in ekibi bu sorunu ciddiye aldıklarını belirtti ve gelecekteki sorunları çözmek için tetikte olmaya devam edeceklerini açıkladı. Sonuç olarak geliştiricileri, benzer olayların meydana gelmesini önlemek için en iyi uygulamaları takip etmeye ve uyarılarını dikkate almaya teşvik ediyorlar. Önümüzdeki süreçte projenin nasıl hareket edeceğini ise zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu