Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin: Patlama Bekleniyor!

Yeni bir haftaya giriyoruz. Bu hafta Bitcoin ve altcoin piyasasında neler olacağını merak ediyoruz. Bu yüzden izlenmesi gereken dört kripto para birimine yer vereceğiz.

Altcoin Dogecoin

Altcoin Dogecoin 0.08 dolar seviyesinin hemen üzerinde dirençle karşı karşıya. Ancak olumlu bir işaret, boğaların fazla zemin bırakmamış olması.

Boğalar 28 Temmuz’daki düşüşü satın aldılar. Buna göre bu durum duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 25 Temmuz’da yapılan gün içi en yüksek seviyenin üzerine çıkarırsa, altcoin DOGE/USDT kuru ivme kazanacak. Parite daha sonra 0,10 dolara ve ardından 0,11 dolara yükselecek. Aksine, fiyat mevcut seviyeden geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,07 dolar kırılma seviyesine kayacak.

altcoin

Dört saatlik grafik paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 20-EMA’nın altına düştü. Ancak boğalar düşüşü satın aldı. Buna göre fiyatı tekrar 0,08 doların üzerine çıkardı. Boğalar genel engeli aşarsa, parite yukarı hareketine devam edecek. Aşağı yönde izlenecek önemli destek 20 günlük EMA. Ardından 50 günlük SMA’dır. Satıcıların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürmesi gerekecek. Parite daha sonra altcoin için 0,07 dolardaki kırılma seviyesine düşecek.

Maker önemli dirençle karşı karşıya

Altcoin Maker son birkaç aydır 1.200 doların altında sıkışıp kalmıştı. Boğalar nihayet 29 Temmuz’da bu genel engeli aştı.

altcoin

Genellikle, fiyat sert bir genel direncin üzerine çıktıktan sonra, fiyat düşer. Ayrıca kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda, fiyat 1.200 dolarlık kırılma seviyesine düşebilir. Fiyat bu seviyeden keskin bir şekilde yukarı dönerse, boğaların 1.200 doları desteğe çevirdiğini gösterecektir. Altcoin MKR/USDT kuru daha sonra 1.600 dolar ve ardından 1.900 dolara doğru yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Tersine, ayılar fiyatı 1.200 doların altına düşürür ve sürdürürse, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Parite daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.079 dolara) kayacak. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecektir.

Dört saatlik grafikte yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 66’nın üzerindeki RSI, paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 1.361 dolardan düştü. Ancak boğaların 20 günlük EMA’ya kadar olan düşüşü satın alması muhtemel. Bunu yaparlarsa, parite tekrar 1.361 dolarlık genel direncin üzerine çıkmaya çalışacaktır. Bu gerçekleşirse parite 1.600 dolara kadar yükselecek. Aksine, hareketli ortalamaların altındaki bir düşüş, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösterecektir. Parite daha sonra altcoin için 1.000 dolara düşecek.

Optimism

Birkaç gün boyunca düşüş trendinde kaldıktan sonra, altcoin Optimism  (OP) yeni bir yükseliş trendine başlamanın ilk işaretlerini gösteriyor.

20 günlük EMA (1,46 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıca RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Küçük bir direnç 1,66 dolarda. Ancak bu seviye geçilirse altcoin OP/USDT kuru 1,88 dolara ve ardından 2 dolara yükselecek. Bu varsayımın aksine, fiyat 1,66 dolardan aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya düşecek. Bu destek kırılırsa, parite 50 günlük SMA’ya (1,33 dolara) inecek.

Dört saatlik grafik, fiyatın bir süredir 1,66 dolar ile 1,40 dolar arasında sıkıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA yükselmeye başladı. Ayrıca RSI aşırı alım bölgesinin hemen altında yer alıyor. Buna göre bu durum boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Eğer boğalar fiyatı 1,66 doların üzerine çıkarırsa, parite yukarı yönlü hareketine devam edecek. Yukarı yönde ilk hedef 1,92 dolar seviyesi. Fiyat 1,66 dolardan aşağı dönerse, paritenin fiyat aralığına bağlı hareketini bir süre daha uzatabileceğinin sinyalini verecektir. Ayıların zirveye çıkmak için fiyatı 1,40 doların altına düşürmesi ve o seviyelerde kalması gerekecek. Bu da 1,15 dolara potansiyel bir düşüşün önünü açacak.

Altcoin XDC Network fiyat analizi

Altcoin XDC Network (XDC) 11 Temmuz’da 0,03 dolardan 25 Temmuz’da 0,06 dolara yükselerek güçlü bir yükseliş trendine işaret etti.

altcoin

Fiyat önce %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,05 dolara ve ardından 20 günlük EMA’ya (0,05 dolar) kadar düzelecek. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir bölge. Çünkü güçlü bir sıçrama, duyarlılığın yükselişte kaldığını gösterecektir. Fiyat bu bölgeden yukarı dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Gün içi en yüksek seviye olan 27 Temmuz’un üzerinde bir ralli, 0,10 dolara kadar bir yükseliş için kapıları açacak. Bu olumlu görüş, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanışta olumsuzlanacaktır.

altcoin

Boğalar, dört saatlik grafikte 50 günlük SMA’daki geri çekilmeyi durdurmaya çalışıyor. Bu olumlu bir işaret. Ancak düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, pozitif momentumun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor. Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda fiyat mevcut seviyeden ya da 0,06 dolarlık genel dirençten aşağı dönerse ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, bu daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edecektir. XDC/USDT kuru daha sonra 0,05 dolar seviyesindeki %50 Fibonacci düzeltme seviyesine kayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu