Bu Coin, JPMorgan Hissesinden Bile İyi!

Galaxy Digital’in kurucusu ve Bitcoin milyarderi Mike Novogratz, son zamanlardaki düşüşe rağmen kripto paralar konusunda boğa kalmaya devam ediyor. CNBC’ye yaptığı son açıklamalarda bazılarının JPMorgan hissesinden bile daha iyi olduğunu söyledi.

Mike Novogratz, “Bitcoin ve bu coin JPMorgan hissesinden çok daha iyi” diyor

Galaxy Digital CEO’suna göre Bitcoin ve Ethereum, önümüzdeki altı aydan üç yıla kadar yatırım yapmak için en iyi seçenekler. Novogratz, ikilinin son zamanlarda değer kaybetmesine yükselişte kalmaya devam ediyor.

Dün CNBC ile yaptığı bir röportajda Novogratz, riske göre ayarlanmış bir temelde, ikilinin uzun vadede yatırım yapılacak en iyi iki finansal araç olduğunu belirtti.

Novogratz göre, Bitcoin’in volatilitesi son birkaç ayda önemli ölçüde azaldı. Ancak yine de, insanlara Bitcoin’e JPMorgan hisselerine yapacaklarından daha az yatırım yapmalarını tavsiye ediyor.

Galaxy Digital kurucusu, Bitcoin’in doğru koşullarda JPMorgan hissesinden çok daha iyi bir bahis olacağını söylüyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasına yeni adım atacak yatırımcıların riskleri anlamaları gerektiğini belirtti. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Novogratz, daha önce Terra (LUNA) destekçisiydi ve 100 doları aşacağı üzerine bahse girmişti.

Yönetici, Bitcoin’de boğa kalmaya devam ediyor

Galaxy Digital CEO’su, Bitcoin konusunda oldukça iyimser tahminlere yer verdi. Bir keresinde Bitcoin’in 2024’te 500 bin dolara yükseleceğini tahmin etmişti. FTX çöküşü ve Fed’in artan enflasyonu azaltma çabaları nedeniyle kripto fiyatlarındaki büyük düşüşün ardından Novogratz, Bitcoin’in yılı 30 bin dolar civarında bitirmesinden mutlu olacağını söyledi.

Nisan ayında Novogratz, ABD’nin yakında Bitcoin’in yatırım durumunu güçlendirmeye yardımcı olacak dramatik bir ekonomik gerileme ile karşı karşıya kalacağını tahmin etti. Ayrıca, agresif Fed’in sıkılaşmasının ve Silicon Valley Bank’ın çöküşünün, Bitcoin’in kullanım durumunu mevcut fiat sistemine mükemmel bir alternatif olarak vurguladığını iddia etti.

BTC ve ETH’nin 2023 performansı

BTC ve Ethereum’un bu yıl önemli kazanımlar kaydettiğini belirtmekte fayda var. Bitcoin ve Ethereum, Yılbaşından Bugüne (YTD) sırasıyla %62,8 ve %55,8 değer kazandı. Bitcoin şu anda yaklaşık 27,130 dolardan işlem görüyor.

Bu esnada, Ethereum 1,890 dolardan el değiştiriyor. Son haftalarda piyasa, çoğu yatırımcı için nispeten sıkıcı. BTC’nin 24 saatlik işlem hacmi 13 milyar dolar. Buna karşılık, Ethereum’un 24 saatlik işlem hacmi şu anda 6 milyar dolarda.

Bu arada, Glassnode’a göre Bitcoin, son üç ayda diğer verlıkları geride bıraktı. Lider kripto bu zaman diliminde %14,5’lik büyüme kaydetti. Böylece Ham Petrol, Altın ve Gümüş’ü geride bıraktı. Aynı dönemde Ham Petrol fiyatı %4 düşüş gösterdi. Öte yandan külçe piyasasından iyi haberler geldi. Bunun nedeni, Altın ve Gümüş gibi değerli metallerin sırasıyla %7,5 ve %12,7 oranında artmasıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu