Bu Bitcoin Borsası Zorda! Çökerse Katliam Olur! – Altcoinhaberi.com

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski bir avukatı, dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance’in ‘kaçınılmaz’ bir ‘bank run’ riskiyle karşı karşıya olacağı konusunda uyarıyor.

SEC Yetkilisinden Bitcoin borsası için ağır ithamlar!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski bir avukatı olan John Reed Stark’a göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ‘destansı bir banka hücumuyla’ karşı karşıya kalabilir. 6 Mart’ta yaptığı bir paylaşımda Stark, Binance’i ABD düzenleyici gözetimi veya denetimi olmaksızın bir dizi finansal hizmet sunarken kendi sahte para birimini basan bir ‘gölge banka’ olarak nitelendiriyor. Stark’ın yorumları, ABD’li milletvekillerinin Binance’in operasyonlarıyla ilgili artan endişelerinin ortasında geldi. Stark, ilgili tweet’inde şu ifadeleri kullanıyor:

Benim görüşüm, Binance’in bir gölge banka olduğu yönünde. Kendi sahte para birimini basarken, aynı zamanda limitli sipariş defterleri/komisyonculuk/vesayet/takas/uzlaşma/vb. işlemler yapıyor. ABD düzenleyici gözetimi veya denetimi olmadan. Yeni bir FTX ve destansı bir banka koşusu kaçınılmaz görünüyor.

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, yakın tarihli bir mektupta, aralarında ilerici Demokrat Elizabeth Warren’ın da bulunduğu ABD Senatörleri, kara para aklama ve diğer tehditleri gerekçe göstererek şirketin kayıtlarını teslim etmesi çağrısında bulundu. Binance, Senatörlerin endişelerine yanıt olarak herhangi bir yanlışları olmadığını ileri sürdü ve masum olduğunu iddia etti.

John Reed Stark: Bir ‘bank run’ olursa katliam olur!

Şimdi, Stark bir banka hücumunun kaçınılmaz olduğuna ve bunun yatırımcılar için yıkıcı sonuçlara yol açabileceğine inanıyor. Binance’in geleneksel bir bankadan farklı olarak aynı düzenlemelere tabi olmadığını ve aynı şekilde mevduat tutmadığını kaydediyor. Stark, para çekme işlemleri askıya alındığında müşterilerin bağlantısının kesileceği ve teminatsız alacaklılar haline gelebilecekleri konusunda uyarıyor.

Bitcoin

Ayrıca Stark, yatırımcıların önemli kayıplar yaşadığı FTX, Celsius, Blockfi ve Voyager gibi önceki davalara işaret ediyor. Stark’ın tweet’ine yorum yapan bir gazeteci olan Brady Dale, Binance’in bir bankadan çok bir borsa gibi davrandığını savunurken, Stark, Binance’teki bir çöküşün ‘yıkıcı bir yatırımcı katliamına’ yol açabileceğini belirterek buna karşı çıktı. Bu bağlamda Stark, şu açıklamayı yaptı:

Borsaların düzgün çalışması için zorunlu gözetim, denetim, teftiş, sigorta, net sermaye limitleri, birleştirme kuralları, bireylerin lisanslanması ve çok çeşitli kritik düzenleyici korumalara ihtiyaçları var.

Dev Bitcoin borsası, daha önce operasyonlarını savunmuş ve ilgili tüm düzenlemelere uymayı taahhüt ettiğini iddia etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu