Bu Bitcoin Borsası On Yılın Dolandırıcılığı!

Bir emtia ve döviz traderı olan Peter Brandt, Binance’deki Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki indirimi “bir balonun patlaması” ile karşılaştırdı. Brandt, Binance ve Yönetici Changpeng Zhao’yu (CZ) eleştirerek borsayı “on yılın dolandırıcılığı” olarak nitelendirdi. Zira 9 Temmuz’da piyasa katılımcıları, Binance ve diğer kripto para borsalarındaki USD kripto çiftlerinde genişleyen bir boşluk fark etti.

Bitcoin analisti Binance’i eleştirdi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Binance US ve diğer borsalardaki kripto spot fiyatlarındaki büyük farklar, kayıtlı müşteriler için inkar edilemez bir şekilde büyük bir arbitraj fırsatı yarattı. Pazartesi günü erken saatlerde Binance US’te Bitcoin ve Ethereum fiyatları sırasıyla 27,6 bin dolar ve 1.706 dolar civarında işlem gördü. TradingView tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, karşılaştırma amacıyla, aynı varlıklar diğer borsalarda sırasıyla 30,1 bin dolar ve 1.858 dolar civarında işlem gördü.

İflas Eden Kripto Şirketi, Bu Coinleri Yerinden Oynattı!

Bitcoin, Binance US’de yaklaşık 2.500 dolar indirimle işlem görüyor ve yatırımcılara diğer borsalardan daha iyi bir fiyat sunuyor. Ancak, çoğu traderın arbitraj fırsatından yararlanamaması muhtemeldir. Yalnızca USD kripto para çiftleri indirimli işlem görüyor. Binance.US kullanıcıları, para yatırma işlemleri yaklaşık bir aydır askıya alındığı için borsaya USD yatıramıyor. İndirimli kripto paralar yalnızca kullanıcıların Binance cüzdanlarında halihazırda bulunan USD varlıkları aracılığıyla satın alınabilir. Bu da tüm yatırımcıların arbitraj fırsatından yararlanamayacağı anlamına geliyor.

Peter Brandt indirimler hakkında yorum yaptı ve USD çiftlerindeki likiditeyi azalttığı için borsayı bir “aldatmaca” olarak nitelendirdi. Brandt, daha geniş kripto topluluğunun, para biriminin değişim platformunda aşamalı olarak kaldırılmasından bu yana ABD Doları para çekme işlemlerinin 20 Temmuz’da askıya alınacağı yönündeki endişelerini yineliyor.  Uzmanlar, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerin spot fiyatlarındaki düşüşten piyasa yapıcıların borsadan çıkışının sorumlu olduğuna inanmakta.

USDT çifti de “depeg” yaşadı

Tether USDT ve USD türev çifti de Pazar günü 88 sente kadar düştü. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance US’de indirimli işlem gördü. Bununla birlikte, fiyatlardaki fark bir teknoloji hatası olabilir. Çünkü tek tek varlıklara tıklandığında diğer borsalarla aynı değerler ortaya çıkıyor. Deneyimli Wall Street traderı Peter Brandt’a göre, Binance US ve CEO Changpeng Zhao on yılın dolandırıcısı olarak görülmeli. Brandt, kripto balonunun patlamakta olduğunu öne sürerken, Binance US’de hala Tether USDT tutarken ABD dolarını sürekli olarak düşüren kripto meraklılarına yüklendi.

Geçmişte Brandt birkaç Bitcoin analizi yayınlamış ancak borsalar konusunda bir şekilde tarafsız kalmıştı. Ancak analist, milyonlarca takipçisini kaçınılması gereken dolandırıcılıklar konusunda uyarmaya odaklandı. Binance’den CZ, savunmasında daha fazla FUD’un etrafta uçuşmaya devam edeceğini ancak ekibin kripto para piyasasında inşa etmesini engellemeyeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu