Bu Altcoinler ile ‘3 Kez Rug Pull Yapan’ İsimden Yeni Proje!

BEN ve PSYOP’den milyonlar topladıktan sonra LOYAL tokeni tanıtan Ben.eth, şimdi yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürüyor. Blockchain güvenlik firması PeckShield, Ben.eth tarafından pazarlanan bu altcoin’lere rug pull listesinde yer vermişti.

Ben.eth, 4.altcoin projesini tanıttı

Kötü şöhretli kripto fenomeni ilk olarak BEN adlı bir token başlattı. Yatırımcılardan milyonlar topladıktan sonra projeyi sonlandırdı. Ben.eth’in popülerliği Pepe Coin rallisinde oynadığı rolden kaynaklanıyor.

BEN token’den kısa süre sonra PSYOP ile piyasadaki ilgiden bir kez daha faydalanmaya çalıştı. Bunda da kısmen başarılı oldu. Raporlara göre cüzdan bakiyesini 3 Mayıs’ta 2.600 dolardan 23 Mayıs’ta 9.28 milyon dolara yükseltti.

LOYAL token, Ben.eth’in 27 Mayıs’ta Twitter’dan tanıttığı 3. altcoin projesiydi. LOYAL’ı pazarlarken yatırımcılara ön satıştan elde ettiği gelirin %33’ünü vaat etti. Bu arada, Ben.eth scam projelerle milyonlar topladığı süreç boyunca BitBoy ile birlikte çalıştı. İkili Loevy & Loevy hukuk firmasının açacağı davada hesap verecek.

Son projeye geline, Ben.eth bu sefer Twitter Blue ile birlikte gelen turuncu NFT’ler pazarlıyor. İlk üç altcoin projesinden sonra şimdi şansını NFT’lerde deniyor. 10.000 parçalık koleksiyon bugün mint aşamasında alıcıların karşısına çıktı. Fakat, taban fiyatı şu anda mint ücretinin altında seyrediyor. En son tweet’ine göre, turuncu FF6000 NFT, Twitter profilinizde turuncu bir grup artı Twitter Mavisi ile birlikte gelecek. Twitter’dan yaptığı duyuru:

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız Ben.eth ile ilgili haberlere buradan göz atabilirsiniz.

Yatırımcılar Mayıs ayında rug pull projelerine 45 milyon dolar kaptırdı

Beosin’in 1 Haziran tarihli bir raporu, Mayıs ayında rug pull ve dolandırıcılıklardan kaynaklanan kayıpların altı olayda 45 milyon doları aştığını söyledi. Bu arada, DeFi protokollerine 19,7 milyon dolar kazandıran 10 saldırı gerçekleşti. Miktar, Nisan ayına göre yaklaşık %80 azaldı. Bu tür istismarlardan kaynaklanan kayıplar iki aydır düşüşteydi.

En büyüğü, kripto projesi Fintoch’un 24 Mayıs’ta elde ettiği iddia edilen 32 milyon dolarlık saldırıydı. Beosin’e göre, DeFi platformu Jimbos protokolüne yapılan 7,5 milyon dolarlık saldırı, geçen ayın en büyük saldırısıydı. Beosin, “Hacker’lar ve dolandırıcılar, saldırılarının hedefini kademeli olarak çeşitli proje taraflarından sıradan kullanıcılara kaydırıyorlar” diye yazdı.

Bunlara dikkat

Kripto kullanıcılarına “dolandırıcılıkla mücadele farkındalıklarını artırmaları”, yatırım yapmadan önce bir proje üzerinde durum tespiti yapmaları ve kriptolarını nasıl daha iyi koruyacaklarını öğrenmeleri önerildi. Beosin ayrıca, cep telefonları için paylaşılan veya halka açık şarj cihazlarının kullanılmasına karşı uyarıda bulundu. Çünkü bunlar potansiyel olarak özel anahtarları tehlikeye atabilecek kötü amaçlı programları enjekte edecek şekilde değiştirilebilir.

Nisan ayında, FBI, havaalanlarında bulunanlar gibi ücretsiz şarj istasyonlarının kullanılmasından kaçınılması gerektiğini söylemişti.

FBI’ın Denver ofisi 6 Nisan’da tweet attı. Buna göre, “Hacker’lar, cihazlara kötü amaçlı yazılım yerleştirmek için halka açık USB bağlantı noktalarını kullanıyor.” Bunun yerine, elektrik prizinde kullanmak için bir şarj cihazı ve USB kablosu taşımayı tavsiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu