Bu Altcoinler İçin Parabolik Ralli Bekleniyor! – Altcoinhaberi.com

Bitcoin fiyatı yükseliş ivmesi gösteriyor ve bu nedenle altcoinlerin de yıldız kriptoyu takip etmesi bekleniyor. Bunların arasında, kendilerini bir sonraki boğa koşusu için daha iyi bir yatırım olarak konumlandırabilecek altcoinler var. Kripto analisti Godfrey Benjamın, bir altcoin için parabolik ralli beklerken, analist Sahana Vibhute, iki altcoin’in yükseleceğini öngörüyor.

DeFi protokolü, piyasa toparlandıkça parabolik hale geliyor

Bitcoin (BTC) odaklı Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolü RSK Infrastructure Framework (RIF), daha geniş dijital para birimi ekosisteminin toparlanmasının ardından bugün büyük bir artış görüyor. Kombine kripto piyasası değeri son 24 saatte %3,54 artarak 1,18 trilyon dolara yükselirken, RIF de yükseliş trendinden faydalandı. RIF şu anda son 24 saatte %3,62 ve son 7 günlük dönemde %95’ten fazla artışla 0,1847 dolarlık bir spot fiyatla el değiştiriyor. Bitcoin ile dik bir korelasyon gösteren en iyi altcoinler arasında yer alan RIF, akıllı sözleşme yeteneklerini dünyanın en büyük kripto para birimi ağına getirme öncülünde ilerlediği için daha fazla trend oluyor gibi görünüyor.

RIF protokolünün ortaya çıkışı, herhangi bir projenin Bitcoin’in faydalarını öne sürmeye yönelik iddialı bir girişimini işaret ediyordu. Proje, 2019 yılında IOVLabs tarafından tasarlandı ve şu anda Gibraltar’da bulunuyor. Başlangıcından bu yana IOVLabs, Bitcoin üzerinde kripto ekosisteminin ilk Katman-3 ağlarından birini kurmayı başardı. Katman-2 protokolleri yaygın olanlar ve genellikle temel protokollerindeki işlem hızlarını çok önemli bir mil artırma eğilimindeler ve işlem hızları da düşmeye hazır. Layer-3 daha da iyi bir gelişme ve Bitcoin Blockchain’in güvenliğinden ve geniş kabul görmesinden yararlanıyor.

Altcoinler

Bitcoin’de DeFi, yeni bir dönüm noktası çiziyor

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından ağırlıklı olarak bir ödeme ağı olarak tasarlandı, ancak yıllar içinde kullanımı kavranamayacak kadar arttı. Yıllar geçtikçe Bitcoin, kurumsal yatırımcılar arasında altın gibi eski varlıklarla rekabet ederek enflasyona karşı çok uygun bir koruma aracı olarak görülüyor. Bir Amerikan iş zekası ve yazılım firması olan MicroStrategy Incorporated, Bitcoin’in en büyük savunucularından biri olarak damgasını vurdu ve yıllar içinde şirket 140.000’den fazla Bitcoin birimi biriktirdi. Bu hareketler Bitcoin’in sınırlarını zorlamaya yardımcı olurken, IOVLabs tarafından yepyeni bir boyut çiziliyor.

Kripto para birimi ekosistemi son birkaç yılda büyük ölçüde gelişti ve en çok yönlü protokoller artık üzerlerinde bulunan DApp’ler aracılığıyla sundukları işlevlerin doğasıyla işaretleniyor. Bitcoin, akıllı sözleşmeleri barındıracak şekilde tasarlandı ve RSK Infrastructure Framework, teknolojisiyle bu eksikliği gidermeye yardımcı oluyor. RSK, Stacks (STX) de aynı şeyi yaptığı için bu kilometre taşını zorlayan tek ekip olmasa da, Bitcoin’in güvenliğini ve merkezsizleşmesini gelişiminin grafiğini çizmek için doğrudan kullanan az sayıdaki şirketten biri.

Altcoinler

Token, yılın başından bu yana uyum ve iş stratejisinden faydalandı. Protokoldeki DeFi TVL’deki büyümeyle sergilenen en son dönüm noktalarıyla RIF, Yılbaşından Bugüne (YTD) dönemde %347’den fazla büyüme gördü. Faaliyetleri yıllar içinde genişlerse, yakın gelecekte çok daha fazla yükselebilir.

Yaklaşan boğa piyasasında yükselecek altcoinler

Kripto piyasası, Bitcoin ve altcoinler son birkaç gün içinde önemli bir yükselişe tanık olduğundan, önemli bir güç kazanmış gibi görünüyor. Ancak DeFi ve NFT alanında zorlu rakipler olan Cardano ve Solana gibi altcoinlerin kayıplarını kısa sürede toparlaması bekleniyor. Cardano ve Solana, daha çok DeFi ve NFT alanına odaklanan popüler Blockchain’ler arasında yer alıyor. Cardano birkaç dönüm noktası kaydetmiş olsa da Solana, dev Ethereum ile rekabet etme hızına yetişebiliyor. Zirvede, Solana’nın Kilitli Toplam Değeri (TVL), yaklaşık 326 milyon dolar olan ADA’nın değerine kıyasla 10 milyar doları geçti. Solana ayrıca NFT’ler için en büyük platformlardan biri haline geldi.

Ancak Solana, FTX borsasıyla yakın ilişkisi nedeniyle korkunç günler yaşadı. Platform, TVL ve NFT eğitim hacminin çok sert bir şekilde katledilmesine neden olacak şekilde olumsuz etkilendi. Fiyat açısından Solana, FTX fiyaskosunun ortasında büyük bir fiyat düşüşü yaşadı, ancak kısa süre sonra toparlandı ve 2023’ün başından bu yana güzel bir yükselişi ateşledi. Ayrıca, Cardano’nun fiyatı Solana’nınkinden daha istikrarlı kaldı ve hesaplı bir yaklaşım sergiliyor. Bununla birlikte, son düşüş trendi her iki tokeni de yıllık düşük seviyelerine doğru sürükledi. Cardano toparlanıp %37,32 oranında yükselmeyi başarırken, SOL fiyatı %98’den fazla yükseldi.

Altcoinler

Tarihsel verileri göz önünde bulundurursak Solana, Cardano’dan daha iyi bir performans sergiledi. Ancak Cardano Blockchain, geçen yıl yaklaşık 8 kez yaşadıktan sonra ilk duruşunu kaydeden Solana gibi hiçbir zaman durmadı veya bir durdurmayla karşılaşmadı. Bu nedenle, kripto alanı düşüş esaretinden kurtulduğunda her iki altcoinin de gelişmesi bekleniyor.

Makaledeki görüşler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu