Bu Altcoinler Bitcoin’i Bile Geçti! – Altcoinhaberi.com

Yapay zeka (AI) coinlerinin ivmesi şimdilik durmuş gibi görünüyor. Ancak, başka bir altcoin grubu yükselişe geçti. Depolama protokollerine bağlı altcoinler geçen hafta yükseldi ve bir analist artışı platformların artan kullanımına bağladı. İşte detaylar…

Depolama odaklı altcoinler yükseldi

Merkezi olmayan depolama ağı Filecoin’in yerel yardımcı programı FIL, verilere göre bir hafta önceki 5 doların biraz üzerindeyken Salı günü yüzde 62’den fazla kazançla 8,10 dolara yükselerek en iyi performans gösterenler arasında yer aldı. FIL, son yedi günde sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 7 artan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) geride bıraktı. FIL’in sıçraması, Filecoin’in Filecoin Sanal Makinesi’ni (FVM) Mart’ta yapılacak bir açılış için hazırlamasıyla geldi.

FVM, akıllı sözleşmeler için bir “çalışma zamanı ortamı” oluşturur. Messari araştırma analisti Mihai Grigore, verdiği demeçte, FVM’nin “akıllı sözleşmeler için yeni uygulamalara” olanak tanımasının beklendiğini ve bu da kullanımın artmasına yol açacağını söyledi. Filecoin’in arkasındaki şirket Protocol Labs’ın ekosistem lideri Colin Evran, Filecoin’de akıllı sözleşmeler yazmanın kullanıcıların “DeFi sözleşmeleri”, kendi “depolama pazarları”, “on chain bulut çözümleri”, “veri DAO’ları” oluşturmalarına olanak tanıdığını tweetledi.

Bulut depolama ağları Storj (STORJ) ve Siacoin (SC) dahil olmak üzere diğer bilgi işlem ve depolama ağları, hafta boyunca yüzde 16 arttı. Bilgi işlem protokollerinin piyasa değeri ağırlıklı performansını ölçen bilişim endeksi, geçen haftaya göre yüzde 16 arttı. Grigore, “Amazon Basit Depolama Hizmeti’ne (S3) göre rekabetçi fiyatlandırma, merkezi olmayan depolamayı, büyük miktarda arşiv verisini depolamak için uygun maliyetli alternatifler arayan Web2 kuruluşları için çekici bir seçenek haline getiriyor” dedi.

Bu 17 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Ortaklık ve Yatırım Var!

Diğer piyasalar nasıl hareket ediyor?

Altcoinhaberi.com verilerine göre BTC son zamanlarda yüzde 3 düşüşle yaklaşık 24.030 dolardan işlem görürken, ETH yüzde 3.7 düşüşle 1.637 dolardan el değiştiriyordu. Kripto borsası Bitfinex’in analistleri, Bitcoin’in geçen hafta 25.000 doları aşan son yükselişinin hem “aşırı kaldıraçlı uzun pozisyonlar” hem de “aşırı istekli açığa satış (short) pozisyonları tasfiye etme” tarafından yönlendirildiğini söyledi. Uzun pozisyon tutan yatırımcılar, bir varlığın değerinin artacağına inanırken, açığa satış pozisyonu tutanlar bir varlığın değerinin düşeceğine inanırlar.

Kripto veri sağlayıcısı Coinglass’tan alınan veriler, fiyat artışlarına bahse giren tacirlerin, son yedi gün içinde 130 milyon dolarlık uzun pozisyonlarını tasfiye ettiğini, fiyat düşüşlerine bahse girenlerin ise BTC short pozisyonlarının yaklaşık 179 milyon dolarını tasfiye ettiğini gösteriyor. Bitfinex analistleri, “Tarihsel olarak, hem uzun hem de short pozisyonların aynı anda silindiği bu tür bir fiyat eylemi, bir aralık oluşumuyla sonuçlanmıştır” dedi. Ayrıca “İleriye dönük en olası hareket, kısmen pozisyonlar ve aralığın güçlü bir yönlü sapma olmadan oluşmasını beklemek,” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu