Bu Altcoinler Bir Sonraki Boğa Koşusunda Önde Olacak!

Kripto para piyasasına boğaların hakim olduğu 2021 yılının sonlarında play-to-earn oyunları fırtınası esti. Bu süreçte oyun üzerine kurgulanmış altcoinler, yatırımcıların meteorik kazançlar sağladı. Bununla birlikte, ayı piyasasında bu fırtına dindi ve fiyatları büyük oranda düştü. Şimdi bir analist, bir sonraki boğa koşusunda bu altcoinlerin önde olacağını söylüyor.

Bu altcoinler bir sonraki boğa piyasasının öncüleri olacak!”

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir zamanlar Decentraland (MANA), Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve Enjin Coin (ENJ) gibi oyun coinleri piyasada fırtına gibi esti. Bununla birlikte, bu hype da bir müddet sonra dindi. Ayı piyasasıyla birlikte ise bu altcoinler ciddi değer kaybetti. Öte yandan bir sonraki boğa piyasası için umutlu olanlar var!

Kripto piyasasında Pentoshi takma adıyla tanınan bir analist, bir sonraki boğa piyasası için tahminlerini paylaştı. Analiste göre, uyun oynamak neredeyse her kültürün ortak noktası. Bu yüzden de herkesin ilişki kurmasının mümkün olduğu bir alan. Ayrıca analist, piyasadaki oyuncuların çoğunun, gerçekte altcoinlerin çözmeye çalıştığı şeylerle ilgilenmediğini söylüyor. Bu noktadan hareket eden Pentoshi, şu öngörüsünü paylaşıyor:

Bir sonraki boğa koşusunda en fazla yükselişi oyunların sağlayacağını düşünüyorum. Neredeyse her kültürden herkesin anlayabileceği ve sindirebileceği bir şey. Çoğu insan kripto projelerinin çözüyormuş gibi yaptığı şeylerin %99’unu umursamıyor.

Analistin başlattığı bu tartışma çok su götürür. Nitekim, takipçilerinden farklı tepkiler de geldi. Analist, ‘Oyun alanında hangi altcoinler daha fazla potansiyele sahip?’ yönündeki soruları ise cevapsız bıraktı. Pentoshi, bir müddet sonra bu konudaki tavrını şu şekilde ifade etti:

Hangi oyunların kazanacağı ve kaybedeceği, hangi modellerin başarısız olacağı veya kazanacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Orijinal modellerin çoğunlukla başarısız olduğunu, ancak geliştirildiğini düşünüyorum. Önerilerinizi incelemekten ve hatta belki birkaç tanesini oynamaktan mutluluk duyarım. Sonuçta yeni bir oyun bilgisayarı aldım.

Oyun coinleri başarısız mı olacak?

Bu arada, analistin görüşlerine ilginç tepkiler de geldi. Konuyu detaylı değerlendiren bir Delta takma adlı bir takipçi, konuyu iki ana başlık altında ele aldı. Bu değerlendirmede şunlar ön plana çıkıyor.

  1. Tüm kripto oyunları kalite açısından o kadar kötü ki, bu kadar kötü olmaları gerçekten akıllara durgunluk veriyor. Bütçenin binde birine sahip bağımsız oyunlar çok daha iyi. Bunun nasıl olduğunu anlamıyorum.
  2. Tüm oyun topluluğu kripto oyunlarından ve kripto NFT’lerden nefret ediyor. Çünkü mevcut kripto oyun modellerinin (hepsi temelde p2e’dir) sadece nakit kapma ve bir kripto paranın atılması için bahane olduğu açık.

Bu değerlendirmeye göre bu altcoinler kesinlikle başarısız olacak. En azından başka bir model benimsenmediği sürece başarılı olmaları mümkün değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu