Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Büyük Coin Alımı Var!

MakerDAO’nun kurucu ortağı ve altcoin dünyasının önde gelen isimlerinden Rune Christensen, Maker protokolünün yönetim token’ı olan MKR altcoin’deki varlıklarını artırmak için önemli hamleler yaptı. On-chain veriler, ilginç hareketlere işaret ediyor. İşte detaylar…

Altcoin kurucusu MKR satın alıyor

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Maker’ın kurucusu olan Rune Christensen, önemli hamleler yaptı. Veriler, Christensen’in kısa süre önce ABD dolarına sabitli bir stablecoin olan 5 milyon DAI’yi 15 Temmuz’da 0x0f8 etiketli bir adrese transfer ettiğini ortaya koyuyor. Christensen 620.000 DAI kullandı. Böylece token başına ortalama 1.000 dolarlık bir fiyatla 620 MKR token satın aldı.

Bu işlemin ardından Christensen, 2 milyon USDC’yi bir kripto para borsası olan Coinbase’e taşıdı. Böylece kripto portföyünü daha da güçlendirdi. Bilindiği üzere USDC de ABD dolarına sabitli bir stablecoin. Bu hamle, potansiyel olarak onu ek MKR tokenleri edinmeye konumlandırıyor. Christensen’in son 1,5 ay içinde gerçekleştirdiği ilk MKR alımı olan bu işlem, token’ın potansiyeline olan inancının devam ettiğini gösteriyor. Verilere göre, Christensen şu anda cüzdanında yaklaşık 148 milyon dolar değerinde kripto para tutuyor. Bu toplamın 25 milyon doları MKR tokenına ayrılmış durumda. Ayrıca 5,4 milyon doları da LDO tokenına yatırılmış durumda. Buna ek olarak Christensen, her 97 milyon dolarlık MKR ve 21 milyon dolarlık DAI stablecoinini stake halde tutuyor.

Christensen’in etkisi büyük

Rune Christensen’in son kripto satın almaları dikkat çekerken, etkisi kişisel yatırımların çok ötesine uzanıyor. Christensen, Ethereum Blockchain’inde kripto para birimini stabilize etmeyi amaçlayan teknolojiler geliştirmeye adanmış bir firma olan MakerDAO’nun arkasındaki itici güçtür. Şirketin amiral gemisi ürünü, volatiliteyi ortadan kaldırmak için akıllı sözleşmelerden yararlanan ve mevduat sahiplerinin faiz kazanmasını sağlayan, Ethereum üzerine inşa edilmiş stablecoin DAI’dir.

Kriptoyu bu alanda kapsamlı bilgiye sahip olmayan bireyler için erişilebilir kılmanın öneminin farkında olan Christensen, MakerDAO’nun istikrarlı ihraç protokolü amiral gemisi token’ını yeniden markalaştırmayı önerdi. Christensen, tokenin adını ve mesajını basitleştirerek kripto meraklıları ile ana akım kullanıcılar arasındaki boşluğu doldurmayı ve MakerDAO’nun yenilikçi çözümlerinin benimsenmesini ve anlaşılmasını artırmayı amaçlıyor.

2014 yılında Christensen, kripto para birimine yatırım yaparak için çok önemli bir karar verdi. Stablecoinlere olan ilgisini tetikleyen şey Mt. Gox’un talihsiz bir şekilde hacklenmesi ve çökmesi oldu. Christensen 2015 yılında Nikolai Mushegian ile güçlerini birleştirerek Ethereum Blockchain’inde DAI’yi çıkaran merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan MakerDAO’yu kurdu. Vizyonları, özellikle bireyler için finansal sistemde şeffaflığı ve kapsayıcılığı teşvik etmeyi amaçlıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu