Bu Altcoin Trilyonlarca Binance’e Döküldü! Selloff mu?

Dört trilyon Shiba Inu (SHIB) tokenı stake edilmedi ve Binance’e taşındı. Bu da altcoin için ‘sell-off mu geliyor’ endişelerini artırdı. Bu arada, son 24 saat içinde SHIB için yakma oranı %40’ın üzerinde arttı. Bir diğer tarafta, kripto analisti Jakub Dziadkowiec, SHIB’in üçlü dip paterni oluşturduğunu söylüyor.

Trilyonlarca SHIB Binance’e taşındı!

Balina izleme platformu Whale Alert, 9 Haziran’da attığı bir tweetle 31.709.005 dolar değerindeki 4.000.379.151.023 Shiba Inu (SHIB) tokeninin staking’ten çıkarıldığını ve Binance’e aktarıldığını açıkladı. Shiba Inu topluluğu, Binance’e yapılan bu büyük transfere tepki gösterdi. Bunun bir fiyat düşüşüne neden olup olmayacağı konusunda spekülasyon yaptı. Tipik olarak, milyonlarca SHIB tokenının stake’ten çıkarılması normal. Ancak, tek bir işlemde trilyonlarca SHIB’nin açığa çıkarılması, SHIB tokenlerinin borsaya atılabileceği için belirsizliği artırıyor.

Shiba Inu topluluğu şu anda yıl sonunda beklenen Layer-2 Blockchain Shibarium main-net lansmanını bekliyor. Baş geliştirici Shytoshi Kusama, Shibarium lansmanının yakında yapılacağını ima etti. Ancak bu büyük etkinlikle ilgili güncelleme eksikliği SHIB ve BONE fiyatlarını etkiledi. Bu arada, Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, geliştiriciler Shiba Inu Metaverse, soğuk cüzdan ve SHIB burn gibi diğer ilgili projeler üzerinde çalışıyor.

Altcoin

Altcoin fiyatları haberlere tepki veriyor

SHIB fiyatı bu hafta %7 ve bir ay içinde %15 düştü. Altcoin şu anda 0.00000798 dolar işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyatlar sırasıyla 0.00000789 dolar ve 0.00000800 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %21 oranında azaldı. Bu da traderlar arasındaki ilginin azaldığını gösteriyor.

Bu arada, BONE fiyatı son 24 saatte %2 düştü. Altcoin, şu anda 0.79’dan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,794 dolar ve 0,810 dolar. İşlem hacmi son 24 saatte %21 oranında azaldı. Bu arada, on-chain verilere göre, hem SHIB hem de BONE için balina holdingleri azaldı. Ancak bireysel holdingleri arttı.

SHIB yakma oranı arttı

Son 24 saat içinde SHIB için yakma oranı %42,62 oranında arttı. Böylece, yaklaşık 5.312.892 SHIB tokeninin yok olmasına neden oldu. Böylece, ilk token arzının 410.648.972.754.754 token tutarındaki önemli bir kısmı yakıldı. Bu yakma işlemi, tokenların dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılmasını içerir. Sonuç olarak, toplam token arzı azaldı. Token’ın maksimum toplam arzı şu anda 999.989.401.792.241 token olarak belirlenmiş durumda, Bu da var olabilecek mevcut token’ların üst sınırını gösteriyor.

Altcoin

Altcoin “üçlü dip paterni” oluşturdu

Shiba Inu fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008854 dolara ulaştı. O zamandan beri düşüyor ve Haziran 2022’de $0.00000714 ile dibi gördü. Geçtiğimiz yıl SHIB bu destek alanına (yeşil) üç kez ulaştı. İkinci kez Aralık 2022’de ve üçüncüsü şu anda gerçekleşiyor. Şu anda meme-coin, ATH’sinin %91 altında. Yine bir yıl önceki makro dibe yaklaşıyor.

Bununla birlikte, uzun vadeli destek alanının yeniden ziyaret edilmesi, yükseliş trendinin yeniden başlamasını potansiyel olarak tetikleyebilecek bir yükseliş sinyalidir. Destek bir sıçrama başlatırsa, üçlü dip formasyonu (mavi oklar) ortaya çıkması mümkün. Haftalık grafikte göründüğü gibi daha da nadir. Bu durumda, en yakın hedef 0,236 Fib geri çekilme seviyesine ve yatay destek/direnç çizgisine (kırmızı) karşılık gelen 0,00000963 dolar olacaktır. Ardından, boğalar 0,382 Fib geri çekilme seviyesinde 0,00001080 doları geri kazanmak istiyor.

Fibonacci düzeltme seviyelerinin arkasındaki ilke, bir yönde önemli bir fiyat hareketinden sonra fiyatın geri çekildiğini veya kısmen önceki seviyeye döndüğünü gösteriyor. Daha sonra orijinal yönde hareket etmeye devam eder.

Altcoin
SHIB grafiği / Kaynak: Tradingview

Ancak, Shiba Inu fiyatı bu uzun vadeli desteği kaybederse, yeni döngü diplerine düşecektir. O zaman destek, Temmuz 2021 haftalık mumunun kapanış seviyesi olan 0,00000630 dolardan sağlanabilir.

SHIB için günlük RSI’da yükseliş sapması

Shiba Inu fiyatı için günlük zaman çerçevesinin analizi net bir düşüş eğilimi gösteriyor. Şubat 2023’ün başlarında 0,00001575 dolarlık yerel zirveden bu yana devam ediyor. Daha sonra, SHIB fiyatı art arda 3 düşük tepe (LH) ve 3 düşük dip (LL) oluşturdu. Altcoin fiyatındaki düşüşe Göreceli Güç Endeksindeki (RSI) düşüş eşlik etti. Şu anda 50 seviyesinin altında ve düşüş eğilimini teyit ediyor.

Yatırımcılar, RSI’ı bir momentum göstergesi olarak kullanarak piyasanın aşırı alım ya da aşırı satım durumunda olup olmadığını belirleyebilir. Buna ek olarak, varlık biriktirmeye ya da satmaya karar verebilirler. RSI değeri 50’yi aşarsa ve trend yukarı doğruysa boğalar avantajlıdır. Veri 50’nin altında olduğunda ise tam tersi geçerlidir. Bununla birlikte, son iki düşük seviye arasında RSI’da bir yükseliş sapması ortaya çıktı. Bu, SHIB fiyatının düşmesine rağmen, ilgili RSI’ın yükselmeye başladığı anlamına gelir (mavi çizgiler). Dahası, gösterge halihazırda bu yükseliş sapmasının iki örneğini oluşturmayı başardı ve bu da güçlü bir fiyat sıçramasının gelebileceğini gösteriyor.

SHIB grafiği / Kaynak: Tradingview

Gerçekten de bu SHIB yükseliş formasyonunun doğru olduğu kanıtlanırsa, altcoin fiyatı en azından yukarıda belirtilen 0,00000963 dolar direncine yükselebilir. Bir yandan bu, önceki kırılma alanının aşağı yönlü bir yeniden testi olacaktır. Öte yandan, SHIB fiyatı 5 ay içinde ilk yüksek düşük seviyeyi oluşturacak. Ayrıca, potansiyel olarak bir yükseliş trendi başlatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu