Bu Altcoin İçin Kritik Karar Yaklaşıyor! Nasıl Bir Rota İzleyecek?

XRP holder’larının avukatı John Deaton, davanın özet kararı için beklenen zaman çizelgesi konusundaki tutumunu netleştirdi. Analist Valdrin Tahiri, altcoin fiyatının bundan sonra izleyeceği rotayı belirliyor.

Topluluk özet kararın daha erken verilmesini bekliyor

Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu davası uzun bir süredir devam ediyor. Bu sürenin uzunluğu, kripto Twitter ve Crypto Law kurucusu John Deaton arasında endişeleri artırıyor. Her şey Bay Huber takma adlı Twitter kullanıcısının Ripple Labs İcra Kurulu Başkanı (CEO) Brad Garlinghouse’un geçen yıl yaptığı bir açıklamaya atıfta yapmasıyla başladı.

Brad Garlinghouse bir süre önce davayla ilgili kararın “haftalar” içinde çıkmasının beklendiğini ima etti. Ayrıca, Pro-XRP avukatı Deaton daha önce davanın yakında sonuçlanacağını belirtti. Ancak bu açıklamanın yapılmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. Ve Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Yargıç henüz bir karar vermedi. Bu nedenle Bay Huber, kamuoyuna aktarılan bilgilerde bazı tutarsızlıklar olduğuna dikkat çekti. Bu bağlamda şu açıklamayı yaptı:

İnsanlar şunu iddia ediyor: ‘Bu normal bir şey. Bu kadar uzun sürmesi son derece normal.’ derken, aynı zamanda ‘Evet, bu dava herkesin hayal edebileceğinden çok daha fazla zaman alıyor!’ diyemezsiniz. Ama bu davanın yüzyılın davası olduğunu göz önünde bulundurmalısınız! Anıtsal! Lütfen tutarlı olun.

Altcoin

Ripple avukatı farklı özet yargı zaman çizelgelerini hatırlattı

Buna karşılık Deaton, daha açık konuşmaya ihtiyaç duyma olasılığı olan düzenli bir konuşmacı olduğunu açıklamaya çalıştı. Dolayısıyla, kendisinden bağlamı dışında alıntı yapan herkes bunu kendi tehlikesine atmış olacak. Deaton, Huber’i sadece tek bir kelime ya da ifadeden yararlanmak yerine, Ripple ve SEC davasında olası bir özet karar hakkında daha önce yaptığı her açıklamaya bütünsel olarak bakmaya çağırdı.

Her ne kadar erken bir özet karar öngörmüş olsa da avukat, Yargıç Analisa Torres’in yayınladığı farklı özet karar zaman çizelgelerini hatırlattı. Bir keresinde Ripple ve SEC davasına bakan yargıç, meşhur Daubert kararıyla aynı zamanda özet karar vermişti. Başka bir sefer, özet yargı kararı Daubert kararından 2 ay sonra geldi. Özet yargı kararı ile Daubert kararı arasında 4 ay ya da 6 ay zaman farkı olduğu diğer zamanlardan bahsetmeye devam etti. Ayrıca, davanın Haziran ayının ötesine geçmesine şaşırdığını ve şok olmadığını belirtti. Deaton, “Benim hatam, bu davadaki kamu yararı nedeniyle Yargıcın kararını daha uzun bir süre yerine daha kısa bir süre içinde vereceğini düşünmemdi,” diyerek sözlerini tamamladı.

Altcoin yeniden 0,50 doları görüyor: Gelgit lehine dönecek mi?

XRP fiyatı Eylül 2022’den bu yana 0,53 dolarlık uzun vadeli direncin üzerine çıkmak için üç başarısız girişimde bulundu. Çünkü bu alan yaklaşık bir yıldır yerinde duruyordu. Fiyatın bu seviyenin üstüne çıkması ya da altına inmesi gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Bu nedenle, üstündeki bir kırılmanın artış oranını hızlandırması beklenirken, reddedilmesi keskin bir düşüşe neden olabilir.

Ardından, altcoin fiyatının yılın başından bu yana yükselen bir destek hattını takip etmiş olması mümkün. Bu, 0,53 dolarlık alanla birleştiğinde yükselen bir üçgen oluşturuyor. Ayrıca, bir boğa formasyonu olarak kabul edilir. Bu, nihai bir kopuşun en olası senaryo olacağı anlamına gelir.

XRP Haftalık Grafik / Kaynak: TradingView

Ancak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşağı yönlü bir eğilim olasılığının ana hatlarını çiziyor. RSI 50’nin üzerinde olmasına rağmen düşüş gösteriyor. Bu da zayıflığa işaret ediyor. Ayrıca, RSI’da aşağı yönlü bir sapma var. Bu, bir fiyat artışına momentum düşüşünün eşlik ettiği bir durumdur. Genellikle aşağı yönlü hareketlerin habercisidir.

Altcoin fiyat tahmini: Üçlü dip boğa momentumuna yol açabilir

Kısa vadeli altı saatlik zaman diliminin teknik analizine göre, XRP’nin fiyatı kısa vadede artacak. Bu yükseliş tahmini, fiyat hareketine ve bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilen kısa vadeli bir üçlü dip oluşturmaya dayanıyor. Üçlü dip aynı zamanda uzun alt fitillerle (yeşil simge) karakterize edilir. Ayrıca, yatay bir destek alanının içinde meydana gelir. Bu nedenle, yükseliş trendinin tersine dönmesine yol açması muhtemel.

Son sıçramadan sonra, altcoin fiyatı azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu, kısa vadeli trendin yükseliş yönünde olduğunu ve bunu bir artışın takip edeceğini doğruladı. Gary Gensler’in SEC başkanı olarak istifa ettiği yönündeki haberin artık çürütülmüş olmasının artışa yardımcı olması mümkün. En yakın direnç alanı, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinin oluşturduğu 0,52 dolar seviyesi. Bu, daha önce özetlenen uzun vadeli 0,53 dolar direnç alanına çok yakın. Bu nedenle, birinden kopuş muhtemelen diğerinden de kopuşa neden olacaktır.

XRP Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Bu nedenle, gelecekteki XRP fiyat tahmini, XRP’nin 0,52 doların üzerine çıkması veya reddedilmesiyle belirlenecektir. Bir kırılma durumunda, fiyatın hızla 0,65 dolar ve ötesine yükselmesi mümkün. Bununla birlikte, bir ret de muhtemelen yükselen bir destek hattından kopmaya neden olacak. Bu durumda, muhtemelen altcoin fiyatı 0,40 dolara düşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu