Bu Altcoin ‘Gizli Ürün’ Duyurusuyla Önce Uçtu! Sonra… – Altcoinhaberi.com

Altcoin kurucusunun “gizli ürün lansmanı” başlığıyla bir Twitter Spaces yayını başlatacağını açıklamasının ardından fiyatında ani yükseliş gerçekleşmişti.

Altcoin kurucusunun Hype’ladığı duyuru boş çıktı

Aave kurucusu Stani Kulechov’un buna ek olarak söz konusu yayını açmak için daha fazla dinleyiciye ulaşmak istedi. Ardından “web3’ün buna hazır olmadığını” söylemesiyle beraber yaşanan hype daha da yükselmiştir. Bununla birlikte kurucu, bir geri sayım paylaşmıştır. Bu geri sayımın ardından “baba olacağına” dair bir duyuru yapmıştır. Duyurunun Aave ile ilgili olmadığının anlaşılmasından sonra Aave fiyatı ani bir düşüşe geçti.

Aave, insanların kripto para ödünç vermesine ve almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans protokolü olarak bilinmektedir. Bununla birlikte borç verenler dijital varlıklarını özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz kazanmaktadır. Ayrıca borçlular daha sonra kriptolarını teminat olarak kullanıp bu likiditeyi kullanarak flaş kredi alabilme şansına sahipler. Altcoinhaberi.com verilerine göre AAVE, 90.03 dolardan işlem görmektedir.

Bu Altcoin 'Gizli Ürün' Duyurusuyla Önce Uçtu! Sonra…

Aave Kasım 2017’de piyasaya sürüldüğünde ilk olarak ETHLend olarak bilinmekteydi. Ancak Aave olarak yeniden markalaşması Eylül 2018’de gerçekleşmiştir. Ayrıca AAVE, token sahiplerine platformda indirimli ücretler sağlamaktadır. Aynı zamanda bir yönetişim tokeni olarak hizmet vererek sahiplerine protokolün gelecekteki gelişiminde söz hakkı vermektedirler.

Ayrıca Aave ve öncülü ETHLend, Stani Kulechov tarafından kurulmuştu. O zamanlar, Ethereum’da borç verme uygulamalarının eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğramıştır. Bununla birlikte projesini merkezi olmayan finans daha var olmadan önce inşa etmişti.

En büyük mevduat havuzu

Messari’nin son verilerine göre Aave protokolü üzerindeki stETH havuzunun platformdaki en büyük mevduat havuzu haline geldiği gözlemlendi. Bu büyüme, yaklaşan Şanghay yükseltmesi nedeniyle stake edilen Ethereum’a artan ilgiye bağlandı.

Geçen ay stake edilmiş ETH mevduatlarındaki büyüme önemliydi. Buna rağmen, Aave protokolündeki tekil kullanıcı sayısında düşüş görüldü. Geçen aya göre %35,3 gibi önemli bir düşüş yaşadı ve aynı dönemde platformdaki işlem sayısı %45,01 azaldı.

Bu Altcoin 'Gizli Ürün' Duyurusuyla Önce Uçtu! Sonra…

Gelirdeki ve kullanıcı sayısındaki bu düşüşe rağmen Aave tokenına olan ilgi artmaya devam etti. Bu, Aave biriktiren büyük sahiplerin yüzdesindeki keskin artışın yanı sıra Aave tokeninin hızındaki gözle görülür bir artışla görülebilir. Hızdaki bu artış, Aave’nin adresler arasında değiş tokuş edilme sıklığının geçen ay arttığını gösteriyor.

Bu düşüşe rağmen, kullanıcıların ilgisindeki artış ve stake edilen ETH mevduatları, Aave’nin büyüyen DeFi alanına maruz kalmak isteyen kullanıcılar için umut verici bir yatırım olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu