Bu Altcoin Ekibi Gizlice Coin Satıyor İddiası! Cevap Gecikmedi! – Altcoinhaberi.com

CoinGecko arz verileri ile Binance işlemlerinin uyuşmaması, piyasanın önemli DeFi projelerinden biri hakkında spekülasyonları ateşledi. Yatırımcılar, altcoin projesinin arkasındaki ekibin gizle satış yaptığından şüpheleniyor.

Bu altcoin ekibinin gizlice coin sattığı iddia edildi

İlgili DeFi projesi Origin Protocol (ORN) dolaşımdaki arzı ve Binance işlemlerinin farklı olması nedeniyle yatırımcılar arasında endişe yol açtı. İki platform arasındaki uyumsuzluk, ekip üyelerinin gizlice satış yaptığı ihtimalini gündeme getirdi.

Origin Protocol, Blockchain destekli ürünler ve protokoller aracılığıyla sonraki 100 milyon kullanıcıyı kripto paraya taşımayı amaçlayan merkezi olmayan bir Blockchain projesidir. İki ana ürünü, getiri sağlayan bir stablecoin olan Origin Dollar (OUSD) ve bir NFT platformu olan Origin Story’dir. Projenin arkasındaki ekip, öne sürülen yukarı tutarsızlığa kısa süre sonra yanıt getirdi…

Proje ekibi, yaptığı açıklama, hiçbir ekip üyesinin Binance veya başka bir borsaya token satmadığını belirtti. Çalışanlarına ve danışmalarına ayrılan OGN tokenlerin tamamının güvende olduğu hakkında güvence verdi. Şirketin açıklamasına göre tutarsızlık CoinGecko’ya eksik bilgi verilmesinden kaynaklanıyor. Kripto izleme platformuna güncel token tahsisinin bildirilmemesi, Binance işlemlerinin toplam arza örtüşmemesine yol açtı.

Hata giderildi

Origin ekibi kısa süre sonra ekstra tokenleri Vakıf Rezervlerine geri gönderdi. Bu tokenler satış öncesi yatırımcılara programlı olarak dağıtılmış, ancak CoinGecko verileri güncellenmemişti. Ekip ayrıca, sebep olduğu kafa karışıklığı nedeniyle özür diledi. Origin Protocol, yaşanan olayın tek seferlik olduğunu garanti ediyor.

Origin Protocol nedir?

Ocak 2020’de başlatılan Origin Protocol, yukarıdaki sorunları çözmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir platformdur. Origin, bir OGN token, bir NFT satış platformu ve daha fazlasını içeren çeşitli ürünler sunarak, aracı ücretleri olmadan birden fazla pazar yeri oluşturmayı hedefliyor.

Origin platformu, bu merkezileştirilmiş B2B ve B2C platformlarında bulunan özelliklerin birçoğunu kopyalıyor, ancak Web3’te, yani merkezi olmayan Web’de. Platformun arkasındaki ekip ayrıca her şeyi açık kaynak haline getirerek daha fazla inovasyonu ve genişlemeyi teşvik ediyor; bu, geliştiricilerin diğer merkezi olmayan pazar yerleri oluşturmak için kodlarına erişip bunları kullanabilmesi anlamına geliyor.

Origin Protocol’ün kurucuları, Josh Fraser ve Matthew Liu’dir. Her ikisi de ilk günlerden beri kripto alanında aktif ve merkezi olmayan finansın (DeFi) alıcılar ve satıcılar için daha adil bir ticaret sistemi oluşturmaya yardımcı olacağına inanıyorlar. Josh Fraser, Walmart Labs tarafından satın alınan bir web optimizasyon şirketi olan Torbit’in kurucusudur. Matthew Liu, 2014 yılında Ethereum kalabalık satışına katıldığından beri kripto ile ilgilenen bir Stanford mezunu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu