Bu Altcoin Bitcoin’i Geride Bıraktı! Yükselişin Arkasında Ne var?

Kripto para piyasası son günlerde Bitcoin öncülüğünde yeni bir ivme yakaladı. Lider kripto para, çoğu altcoin projesinden daha iyi performans gösterdi. Böylece, piyasa hakimiyetini pekiştirdi. Bununla birlikte, benzeri bir altcoin, BTC’den de daha güçlü bit artış kaydetti.

Bitcoin çatalından güçlü performans

EDXMarkets’in 20 Haziran’daki son lansmanı Bitcoin Cash’i (BCH) şaşırtıcı seviyelere taşıdı. Zira kripto para birimi sadece dört gün içinde %79 gibi şaşırtıcı bir değer artışı yaşadı. Bu etkileyici artış yalnızca yatırımcıların dikkatini çekmekle kalmadı, aynı zamanda Bitcoin Cash’i çevreleyen sosyal tartışma oranlarında üç yılın en yüksek seviyesine ulaşılmasına yol açtı. Dahası, işlem hacmi 2023 yılında belirlenen önceki rekorları zahmetsizce aştı.

Kripto analiz firması Santiment, yakın zamanda yaptığı bir paylaşımla, 20 Haziran’da EDXMarkets’in piyasaya sürülmesinin ardından BitcoinCash’in (BCH) nasıl en çok kazanan olarak ortaya çıktığını vurguladı.

Altcoinhaberi.com‘dan bildiğiniz üzere, EDXMarkets, son teknoloji bir ticaret platformu. Platform, kripto para meraklıları için sağlam ve kullanıcı dostu bir ortam sağlıyor. Böylece, bu olağanüstü büyümede gerçekten de önemli bir rol oynadı. Platformun gelişmiş özellikleri ve sorunsuz entegrasyonu, Bitcoin Cash’e olan ilginin ve yatırımın artmasına katkıda bulunarak rekabetçi kripto piyasasında gelişmesini sağladı. Basın zamanında BCH, günlük bazda %33’ün üzerinde artışla yaklaşık 190 dolardan işlem görüyordu.

BCH 7 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin fiyatındaki yükselişin arka planında ne var?

Bitcoin Cash’in değerindeki bu olağanüstü artışı, kripto para birimi olarak benzersiz satış noktaları da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlamak mümkün. Benzerlerine kıyasla daha hızlı işlem süreleri ve daha düşük ücrete sahip. Bu yüzden, altcoin, işlem yaparken verimliliğe ve maliyet etkinliğine öncelik veren kullanıcılar arasında ilgi gördü. Kripto paralar ve bunların finans dünyasında devrim yaratma potansiyeli etrafında süregelen bir vızıltı var. Bu da şüphesiz Bitcoin Cash’in başarısının alevlerini körükledi.

Bu arada, Bitcoin Cash etrafındaki sosyal medya tartışmaları yeni zirvelere ulaştı. Bu sayede dijital para birimi hızla popülerlik ve tanınırlık kazandı. Online topluluğun Bitcoin Cash’e yönelik artan merakı ve ilgisi, kripto dünyasında önemli bir oyuncu olma potansiyelini yansıtıyor. Sosyal tartışmalardaki bu kayda değer büyüme, dijital platformların kamu algısını şekillendirme ve yatırım kararlarını etkileme gücünü de vurguluyor.

Altcoin

Bitcoin Cash’in yükselen işlem hacmi, artan talebinin ve gelişen piyasa varlığının bir başka kanıtı. Giderek daha fazla yatırımcının meteorik yükselişinden faydalanmak için akın etti. Böylece, altcoin işlem hacmi 2023’te görülen en yüksek seviyeleri zahmetsizce geride bıraktı. Yatırımcılardan gelen ilginin devam etmesi ve kripto paranın piyasadaki konumunu daha da sağlamlaştırması mümkün.

Kripto paraların uzun vadeli istikrarına ilişkin şüpheler devam ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin Cash’in son dönemdeki performansının şaşırtıcı olduğu inkar edilemez. Dijital para biriminin EDXMarkets lansmanından sonraki sadece dört gün içinde kaydettiği %79’luk kayda değer büyüme, kripto para birimlerinin geleneksel finansal sistemleri bozma potansiyeline ve kabiliyetine bir bakış sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu