Bu Altcoin Analiste Nazaran Yeni Bir Boğa Döngüsüne Giriyor: %900 Artış Bekleniyor!

Cardano (ADA), tüm kripto para ünitesi piyasasında görülen yükseliş eğilimini yakalamayı hedeflediği için yine yeşil alanda.

Cardano, neredeyse üç yılın en yüksek düzeyi olan 0.39 dolara ulaştıktan sonra fiyatının %42 düştüğünü gördü. Düşüş, yatırımcılar için ADA’nın süratli bir halde toparlanmasına müsaade veren “satın alma” fırsatı sundu. Crypto Briefing’den analist Ali Martinez’e göre satın alma baskısı artmaya devam ederse, bu altcoin %900’den fazla artabilir.

Piyasa pahasına nazaran altıncı en büyük kripto para ünitesi olan Cardano, dik bir düzeltmenin akabinde boğa koşusuna devam etmek için gereken satın alma baskısını kazandı. Artık, kenara itilmiş yatırımcılar pazara tekrar girdiklerinden, ADA tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine hazır görünüyor.

Devasa Boğa Koşusu 

Cardano, iki yıldan fazla bir müddettir konsolide olduktan sonra aykırı bir baş-omuz oluşumundan çıktı. 4 Ocak’taki 0,21 dolarlık direnç bariyerini aşmak, bu altcoin‘in trendinde yeni bir yükseliş döngüsünün başlangıcına işaret etti. Teknik desenin baş ve omuz çizgisi ortasındaki arayı ölçerek ve bunu kopma noktasına ekleyerek, ADA’nın %900’den fazla bir karşıt gayeyle karşı karşıya olduğu tabir ediliyor. Doğrulanırsa, ADA, aykırı baş ve omuzlar tarafından varsayım edildiği üzere piyasa pahasının 2 dolara yükseldiğini görebilir.

Cardano, 0,21 dolarlık direnç düzeyini dayanağa dönüştürdüğünden bu yana %85’lik bir yükseliş yaşadı. Bu kripto para ünitesi, Mayıs 2018’den beri görülmeyen bir fiyat düzeyi olan 0.39 dolara kadar doruğa ulaşmış üzere görünüyor. Kilometre taşının ehemmiyeti göz önüne alındığında, birtakım piyasa iştirakçileri, karları kaydetme konusundaki yükseliş dürtüsünden yararlandı. Bu fiyat manisi etrafındaki satış baskısındaki artış, ADA’yı süratle geri döndüğü temel takviyeye geri itti.

Teknik açıdan bakıldığında, düşüş Tom Demark (TD) Sıralı göstergesi tarafından zamanlandı. Bu teknik endeks, fiyatlar 0,39 dolara yaklaşırken ADA’nın 3 günlük grafiğinde bir satış sinyali sundu. Düşüş formasyonu, bir toparlanma mümkünlüğünün yüksek olması nedeniyle çoklukla “altın” geri çekilme bölgesi olarak kabul edilen %61,8 Fibonacci düzelmesine gerçek %42’lik düzeltmeye yol açtı.

Birçok kenara itilmiş yatırımcı, piyasaya geri dönme eğiliminin tadını çıkardı. Altın geri çekilme bölgesi tarafından öngörüldüğü üzere, Cardano kaybettiği yeri geri kazanmayı başardı ve şu anda 0.35 dolar civarında süreç görüyor.

Cardano’ya olan talebin daha da artması, onu 0,39 dolarlık direnç bariyerinin üzerine çıkarabilir ve aykırı baş-omuz modelinin gayesini karşılamak için tekrar yoluna sokabilir. Fibonacci geri çekilme göstergesi, ADA’nın %161,8, %261,8 ve %361,8 düzeylerinde yükselirken muhtemelen sert dirençlerle karşılaşacağını gösteriyor. Bu kritik düzeyler sırasıyla 0,62 dolar, 0,98 dolar ve 1,35 dolardır.

ADA genel direnci geçemezse, öbür bir satışın gerçekleşebileceğini belirtmek gerekir. Lakin bu sefer, düzeltme 0,20 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme düzeyine yanlışsız uzayabilir. Bu nedenle, trader’lar bu kripto para ünitesinin 0.39 dolar pürüzüne yaklaşırken nasıl davrandığına çok dikkat etmelidir.

Başa dön tuşu