Bu Altcoin Ağı Durdu: İşlem Yapılamıyor!

Sui (SUI) testnet’i, neredeyse 24 saat boyunca hareketsiz kaldı. Altcoin için testnet’in durumu, bir süre “senkronizasyon” seçeneğinde kaldı. İşte detaylar…

Yeni altcoin projesinde işlemler durdu

Sui, geçtiğimiz günlerde bir duraksama yaşadı. Yeni kripto para biriminin test ağı, bir süre senkronizasyon sürecinde sıkışıp kaldı. Platformun resmi Discord hesabına göre, bu bir protokol sürümü yükseltmesiyle ilgili gibi görünüyor. Sonuç olarak testnet etkilense de, DevNet’in etkilenmediği belirtiliyor. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Sui’nin mainnet’e 3 Mayıs 2023’te geçeceği bildiriliyor.  Sui, geliştiricilerin ve üreticilerin anında kesinlik, ucuz maliyetler ve yatay ölçeklenebilirlik içeren deneyimler oluşturmasına olanak tanıyan ilk “permissionless” layer-1 Blockchain’i olarak tanıtıldı.

Haftaya izlenecek Altcoinler Belli Oldu!

Web3 altyapı firması Mysten Labs’ın ilk ürünü olan Sui, hızla genişleyen bir platform.  Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Sui Blockchain Web3 ve NFT’leri desteklemeyi amaçlıyor. Sui, Meta’nın Novi Research’ün eski üst düzey yöneticileri tarafından kurulan Web3 altyapı organizasyonu Mysten Labs tarafından desteklenmektedir. Kriptografi, programlama dilleri ve dağıtık sistem uzmanlarından oluşuyor. Meta’nın Diem projesinin arkasındaki ekibin liderleri tarafından oluşturulan Sui, kimine göre “Diem’in halefi” olarak öne çıkıyor. Bu ağın benzersiz özelliklerinin ve programlama dilinin ölçeklenebilirlik, güvenlik ve gas ücretleri sorunlarını çözdüğüne inanılıyor. Sui’nin kısa süre önce 300 milyon dolarlık başarılı bir B Serisi finansman turunu duyurması, Blockchain platformunun sadece bir trend olmadığını gösteriyor.

Sui, sorunsuz bir entegrasyon süreci sunuyor

 Sui Network, akıllı sözleşme geliştirme için güvenli ve etkili olacak şekilde tasarlanmış Move adlı kendi programlama diline sahiptir. Mart 2022’de Sui Network kalıcı bir test ağı başlattı. Böylece geliştiricileri geliştirmek için çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Sui Network ayrıca, Sui Wallet adlı bir tarayıcı uzantısına sahip.

Türklerin Sepetindeki Altcoin'de Güvenlik Açığı!

Evan Cheng’e (Mysten Kurucu Ortağı ve CEO’su) göre, Web3 şu anda süreçlerin yavaş, pahalı, güvensiz ve oluşturulmasının zor olduğu “çevirmeli bağlantı” aşamasında. Bu nedenle altcoin Sui, aracıları ortadan kaldırmak ve kullanıcıların uygulamalar arasında en sevdikleri ürünlerle sorunsuz bir şekilde entegre olmalarını ve etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla piyasaya sürülüyor.

Sui, OKX tarafından destekleniyor

Bu sırada, OKX Web3 Wallet, Layer1 halka açık zincir Sui Network ile bir işbirliği anlaşmasına vararak OKX Web3 Wallet’ı Sui Mainnet’i destekleyen ilk çok zincirli cüzdan haline getirdi. Sui Network resmi web sitesi artık OKX Web3 cüzdanını destekliyor ve kullanıcıların keşfetmesi ve deneyimlemesi için diğerlerinin yanı sıra Ouyi NFT pazarı ile birlikte ekolojik görüntüleme sayfasına dahil etti. Ayrıca, kullanıcılar işlemler için Sui ana ağına geçmek için OKX Web3 cüzdanını da kullanabilirler.

Bitcoin, ETH Düşerken 5 Altcoin Kârları Topladı

Sonuç olarak, Sui Network’ün test ağındaki son işlem eksikliği bir protokol sürümü yükseltmesinden kaynaklanıyor olabilir ve ağın ana ağının 3 Mayıs 2023’te başlatılması planlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu