Bu AI Coini Alıyor! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasasında meme-coin hype’ı azaldı, ancak yeni bir akım var: Yapay Zeka (AI). Balinalar da bu akıma uyarak, SHIB ve DOGE gibi meme coin’lerden daha fazla ilgiyi AI coin’i olan Fetch.AI (FET)’ye gösteriyor. Piyasa verilerine göre kripto balinaları, yakında olası bir ralliye hazırlanmak için Fetch.AI (FET) biriktiriyor. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

SHIB, DOGE gözden düştü, balinalar FET’in peşinde

Bireysel yatırımcılar, genellikle kripto para piyasasının, toplam değerinin 1 trilyon doların üzerine çıktığını gören son sıçramasının arkasındaki itici güç oldu. Bununla birlikte, son araştırmalar, balinaların artık sürücü koltuğunda olduğunu ve aktif olarak kripto tokenleri biriktirdiğini gösteriyor. Özellikle de yeni moda AI coin’i Fetch.AI (FET) ilk 100 Ethereum balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olarak öne çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere SHIB, DOGE ve benzeri meme-coin’ler bir zamanlar piyasada rüzgar estirdi. Ancak, son zamanlarda bu rüzgar dinmiş görünüyor. Bunun yerine yeni bir akım var: Yapay Zeka (AI).

Balina izleme platformu WhaleStats’ın verilerine göre FET, büyük cüzdan sahiplerinin uzun vadede satın almak ve biriktirmekle daha çok ilgilendikleri ilk beş altcoinden biri haline geldi. Bu, tipik olarak, büyük bir olayın veya boğa teknik göstergelerinin ortaya çıkmasının bir sonucu olarak kripto paranın fiyatında bir artış olasılığına işaret ediyor. Bu arada FET, fiyatı 0,30 doların üzerine çıkaran %20’lik hızlı bir gün içi artışla yeni yerel ve 2023 zirvelerine ulaştı.

SHIB

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, fiyat artışı, ChatGPT ve diğerleri gibi AI araçlarının yükselişinin ardından şu anda kripto piyasasında trendi belirleyen ‘AI’ nın hemen ardından geliyor. Yalnızca Fetch değil, aynı zamanda SingularityNET, Ocean Protocol ve Phala Network gibi bir dizi diğer yapay zeka tabanlı altcoin projeleri de geçen hafta ve son birkaç ayda muazzam bir büyüme kaydetti.

AI’nin popülaritesi artıyor

OpenAI’nin ChatGPT’sinin tartışılmaz potansiyeli, yapay zekaya büyük ilgi uyandırdı. Bu, yapay zekaya bağlı altcoin projelerinin değerlerini çok daha yükseğe çıkarmaya yardımcı oldu. Sektörün önde gelenlerine göre, teknoloji, yapay zekada bir ‘silahlanma yarışı’nı ateşledi. Şimdi burada tüm teknoloji dünyası, çoğunluğa atlamak ve onun başarısına güvenmek için acele ediyor.

2018 yazında piyasaya sürülen Fetch.ai (FET), yapay zeka destekli peer-to-peer uygulamalar için otonom yazılım aracıları ağı oluşturmak üzere Blockchain, akıllı sözleşmeler ve yapay zeka teknolojisini birleştiriyor. Altcoin, son otuz gün içinde %200’den fazla fiyat artışıyla u akımın popülerliğini kanıtladı. Böylece, yeni yıla olağanüstü bir başlangıç ​​yaptı. Fetch.AI (FET), basın zamanında günlük bazda %7,14 artışla 0,3443 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca token, son yedi günde %21’lik sıçrama gerçekleştirdi.

SHIB
FET 1 aylık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu