Bu 8 Altcoin İçin Son Dakika! – Altcoinhaberi.com

Bitcoin ve altcoin şirketi Digital Currency Group’un (DCG), sermayeyi artırmak ve likiditeyi korumak için yan kuruluşu Grayscale Investments tarafından yönetilen kripto fonlarındaki varlıklarını satmaya başladığı bildirildi. İşte detaylar…

DCG, altcoin projelerinin yer aldığı fonlardaki varlıkları satıyor

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Financial Times’ın Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymet dosyalarına atıfta bulunan 7 Şubat tarihli bir raporuna göre, DCG satışa başlamıştı. Şimdi, bu fonların tam olarak hangileri olduğuna dair kesinlik ortaya çıktı. DCG, Grayscale’in Ethereum tabanlı fonundaki hisselerinin yaklaşık dörtte birini hisse başına yaklaşık 8 dolara sattı. Ancak her hissenin ETH’de bu miktarın neredeyse iki katına çıktığı iddia ediliyor.

Bu Altcoin 40x Arttı: Borsa Kritik Duyuru Yaptı!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Cardano’yu (ADA) tek bir fonda birleştiren Digital Large Cap Fund’a ek olarak Grayscale’in Litecoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic tabanlı tröstlerindeki küçük hisselerini de sattığı söyleniyor. Hisse satışları sorulduğunda, DCG’nin bu hareketi “portföy dengelemeye yönelik bir adım” olarak gösterdiği belirtildi.  Kripto para piyasası, DCG’nin söz konusu

Bu açıklamaya rağmen, bazı gözlemciler Barry Silbert’in DCG’sinin mali açıdan çekişmeli bir sürece doğru yönelebileceğine inanıyor. Şirkete bağlı kuruluşlarından bir diğeri – kripto kredi şirketi Genesis Global Capital – 19 Ocak’ta iflas başvurusunda bulundu. Alacaklılara 3 milyar doların üzerinde borcu olduğuna inanılıyor. Barry Silbert’in kripto holdingi, mali işlerini çözmeye başladı. Digital Currency Group (DCG) ve önde gelen yan kuruluşu Genesis, firmanın ana alacaklıları ile bir yeniden yapılandırma planı için prensipte anlaşmaya vardı. Anlaşma, holdingin yükümlülüklerini hafifletmeyi amaçlayan bir dizi satış ve hisse senedi teklifini içerecek.

Tırmanacak 5 Metaverse Coin Bunlar

DCG’nin yan kuruluşları sorun yaşıyor

DCG’nin sahibi olduğu şirketler, son haftalarda 500’den fazla çalışanın işten çıkarılmasıyla FTX’in patlamasından kaynaklanan çöküşten ciddi şekilde etkilendi. Ancak DCG, 2023’te likiditeyi korumak için bir dizi adım attı: Örneğin, 17 Ocak’ta hissedarlarına bilançolarını güçlendirmek için üç ayda bir temettü ödemelerini durduracağını duyurmak gibi.

DCG, 200 milyon doları aşan teklifler aldığını iddia ettikten sonra, kripto medya kuruluşu CoinDesk’i – bir diğer yan kuruluşu – satma seçeneklerini değerlendirmek için finansal danışmanlık firması Lazard’dan da yardım istedi. Web sitesine göre Grayscale, Genesis ve CoinDesk, DCG’nin risk sermayesi portföyündeki kripto ile ilgili yaklaşık 200 işletme arasında yer alıyor. DCG ayrıca kripto borsası Luno ve danışmanlık firması Foundry dahil olmak üzere başka şirketlerde de hisseye sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu