Bu 7 Altcoin Not Alınmalı: Patlayıcı Tahminler Yapıldı!

Yeni haftanın piyasa düzeltmesi ardından çoğu altcoin kritik destekleri tekrar ziyaret ediyor. Bu esnada analistler, yeni fırsatlar için grafiklerdeki son durumlara göz atıyor…

Bu 3 altcoin piyasa zayıflandığına rağmen yeşil sinyal veriyor

Basic Attention Token (BAT)

Santiment’e göre BAT token, yakın tarihli yükseliş sinyallerini gerçek hareketlere dönüştürebilir. Santiment, Brave Browser için ödül token’i olan Basic Attention Token’ın (BAT) son sosyal medya vızıltılarıyla toparlanabileceğini söylüyor. “BAT”, “tarayıcı (browser)” ve “cesur (brave)” terimleri için sosyal hacimde artış gösteren verileri paylaşıyor:

BAT ve Brave Browser, kullanıcıların ödüller sunan benzersiz internet tarayıcısının başarısını veya başarısızlığını tartıştığı viral bir Reddit gönderisinin ardından trend oldu. Coin’in kendisi altcoin paketinin dışına çıkmadı, ancak biraz destek alabilir.

Litecoin (LTC)

Santiment ayrıca, merakla beklenen halving etkinliği öncesinde Litecoin’e de radarında yer verdi. Firma, Litecoin boğalarının en az 100 LTC’ye sahip adreslerin yükselişte olması nedeniyle hızla kripto para biriktirdiğini söylüyor:

Litecoin’in 2 Ağustos’ta yaklaşan halving’i, yatırımcıların coşkusunu artırmaya devam ediyor. Son 24 haftada, daha fazla kişinin farkına varmasıyla, en az 100 LTC’ye sahip 1.185 adres daha oluşturuldu. Çoğu kişi bunun bir yükseliş olayı olmasını bekliyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) ise uzun vadeli işlem aralığının altında bir sapma oluşturduktan sonra yükseldi. Teknik indikatörler, aralığın direnç seviyesine doğru yükselmeye devam edeceğini gösteriyor.

Mayıs 2022’den bu yana, altcoin fiyatı 5,5 ila 9,5 dolar aralığında işlem görüyordu. Fiyat, büyük bir düşüş mumuyla 5-12 Haziran haftası aralığının altına geriledi. Bu eylem, düşüş eğiliminin devam ettiğini gösterdi. Ayrıca fiyatı potansiyel olarak bir sonraki destek seviyesi olan 1,5 dolara çekebilecek güçte.

Öte yandan, haftalık RSI, uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinin üzerine çıkarak 50 seviyesinin üzerine çıkarak uzun vadeli trendin yukarıya döndüğünü gösteriyor. Bu nedenle, LINK fiyatının, aralığın direnç seviyesi olan 9,5 dolara doğru yükselmeye devam etmesi ve ardından kırılması da söz konusu.

Son olarak, LINK fiyatı, 23 Haziran’da üzerine çıktığından beri 20 günlük EMA hattından (yeşil oklar) üç kez sıçradı. Tarih tekerrür ederse, yukarı yönde devam etmeden önce 20 EMA’dan 7,12 dolara doğru ivme kazanacaktır.

Teknik analizler bu 3 altcoin yeşil ışık yaktı

Teknik tarafta, iki haftalık konsolidasyon aşamasının ortasında, XRP fiyatı 0,669 dolar desteğine geriledi. Yüzde 50 Fibonacci düzeltme seviyesiyle uyumlu bu yatay seviye, alıcılar için güçlü birikim bölgesi oluşturuyor. XRP şu anda 0.7008 dolardan işlem görüyor. Günlük zaman diliminde, yukarıda belirtilen seviyeden ikinci bir ters dönüş göstererek çift dip modelinin oluştuğunu gösteriyor.

Bu yükseliş tersine dönüş paterni, alıcıların 0,85 dolarlık sınır bariyerini yeniden aşmasına ve 1 dolar sınırına yükselmesine yardımcı olacak.

Cardano (ADA)

Cardano, daha geniş kripto piyasası belirsizliğini koruduğu için şu anda bir düzeltme aşaması yaşıyor. ADA fiyatı iki hafta içinde 0,379 dolardan şu anki 0,3 dolara düştü. Bu da yüzde %21’lik önemli bir kayıpla son buldu. Alıcılar, ADA’nın fiyatında uzun süreli bir düzeltme potansiyeline işaret ederek yükseliş ivmesi oluşturmakta zorluk çekiyor.

Öte yandan, 0,3 dolarlık psikolojik destekten toparlanmak için yapılan iki başarısız girişime rağmen, yükselen trend çizgisi bozulmadan kaldığı sürece toparlanma için umut var. Bir tersine dönüş olursa ve ADA alıcıları 0,334 dolardaki direncin üzerine çıkarsa, potansiyel olarak fiyatların 0. 35, 0,382 ve 0,42 dolardaki engelleri aşmasına yardımcı olacak.

Polygon (MATIC)

Son altı haftada MATIC, dinamik destek için yükselen bir trend çizgisini takip etti. Bu esnada, aylık en yüksek seviyesi olan 0,8916 dolara doğru toparlanıyordu. Bununla birlikte, artan piyasa volatilitesinin ortasında, mevcut fiyatı olan 0,72 dıkara %20 düştü.

Günlük grafik, bu geri çekilmenin kısa vadeli bir toparlanmanın parçası olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ralli veya düşüş trendinin yeniden başlaması için bir dönüm noktasına işaret ediyor. Gün içi %4’lük bir kayıpla, satıcılar trend çizgisinden ayrılma girişiminde bulundu. Bu durum toparlanma aşamasını kesintiye uğratmaktadır.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, Elon Musk sayesinde %11’den fazla bir sıçramayla ana akımın dikkatini çekti. Ancak tahmin edildiği gibi ralli, kısa soluklu oldu. Bununla birlikte, DOGE bugün %8’den fazla bir sıçrama ile yüksek seviyelere tırmanmaya başladı. Ayrıca, Shiba Inu da ivme kazanıyor. Bu esnada, diğer meme piyasasıda trendi takip etmeye devam ediyor. Hepsi büyük düşüş mumları kaydediyor.

DOGE fiyatı muazzam bir yükseliş ivmesi sergilediğine göre, diğer kripto paraların da aynı şeyi yapması bekleniyor. Dogecoin için analizler, 200 günlük MA’da kritik direncin testine hazırlanıyor. İşlem hacmindeki büyük düşüşe rağmen bunu alışması bekleniyor. Ayrıca, rallinin gücünü belirleyen Ortalama Yön Endeksi veya ADX, büyük yükseliş sinyalleri veriyor. Bu nedenle, fiyatın diğer mem paraları yükselterek sağlıklı bir yükselişi sürdürdüğüne inanılıyor.

Altcoinhaberi.com olarak DOGE fiyatını harekete geçiren son gelişmelere bu yazıda yer verdik. Ünlü ekonomist ve yatırımcı Raoul Pal, X-App için DOGE kabulüne kesin gözle bakıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu