Bu 5 Kripto Para İçin Dikkat: Fiyatlar Düşüş Görebilir!

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre Dogecoin satış riski taşıyor. Analist David, Radiant Capital fiyatının yüzde 31 daha düşebileceğini söylüyor. Bir diğer analist Filip L ise AVAX’ın acı çekeceğini ileri sürüyor. Ayrıca analist, Shiba Inu için yüzde 10 kayıp bekliyor. Altcoin Sherpa takma adlı analist lider kripto para için 25 bin dolardan bahsediyor.

DOGE fiyat tahmini: Çöküş an meselesi mi?

Uzun vadeli haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, gelecekteki Dogecoin fiyat eğilimi için çelişkili işaretler veriyor. Fiyat uzun vadeli azalan direnç çizgisinden (kesikli) çıkarken, 0,115 dolar direnç alanının üzerine çıkamadı. Aksine, fiyat ret gördü (kırmızı simge). Ayrıca, uzun bir üst fitil oluşturdu. Bu, alıcıların artışı sürdüremediği anlamına geliyor. Bu yüzden, düşüş işareti olarak kabul görüyor. Aksine, satıcılar devraldı ve sonuç olarak fiyatı aşağı çekti. Reddedilmenin ardından, meme-coin Haziran 2022’den bu yana yükselen bir destek hattına düştü. Bu, fiyatın çizgiye dördüncü kez dokunması.

DOGE Haftalık Grafik / Kaynak TradingView

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşağı yönlü bir görünüm sağlıyor. Gösterge 50’nin altında ve düşüş eğilimiyle ilişkili bir işaret olarak azalıyor (kırmızı daire).

Günlük zaman dilimi verileri, haftalık zaman dilimindeki düşüş eğilimli DOGE fiyat tahminiyle uyumlu. Fiyat hareketi, DOGE fiyatının Kasım 2022’den bu yana azalan bir üçgen içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Alçalan üçgen bir düşüş formasyonu olarak kabul edilir. Yani genellikle bozulmalara yol açar. Şu anda fiyat, üçgenin tabanına çok yakın olan 0,067 dolardan işlem görüyor. Üçgenin tüm yüksekliğini kat eden bir kırılma, fiyatı 0,04 dolara çıkaracak. Böylece DOGE, bu süreçte yeni bir yılın en düşük seviyesine gerileyecek.

DOGE Günlük Grafik / Kaynak TradingView

Bununla birlikte, üçgenin direnç çizgisinden bir kırılma, bu düşüş eğilimli uzun vadeli DOGE fiyat tahminini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, gelecekteki fiyat hareketi için en olası rota, 0,105 dolara bir fiyata artış olacaktır.

Bu kripto para fiyatı %31 daha düşme riski altında

Radiant Capital (RDNT) fiyatı, 16 Mart 2023 tarihinden bu yana 0,31 dolar ile 0,5 dolar aralığında işlem görüyor. Fiyat, aralığın hem desteğini hem de direncini birçok kez test etti. Şu anda, aralığın destek seviyesini yeniden test etme sürecinde. Boğalar fiyatı destek seviyesinde tutmaya çalıştı. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde bir toparlanma başlatılamaması, daha yüksek seviyelerde alım gücü eksikliğine işaret ediyor.

RSI göstergesi, RDNT fiyatının bir aralık oluşturmasından bu yana oluşan destek çizgisinin altına düştü. Bu yüzden, daha fazla düşüş olasılığını destekliyor. RSI’daki bu tür kırılmalar genellikle fiyat hareketinde benzer kırılmalara yol açar. Bu nedenle, kripto para fiyatının önümüzdeki günlerde 0,31 dolar desteğinin altına düşmesi mümkün. Bu durumda, en yakın destek seviyesi, mevcut fiyat seviyesinden % 31’lik bir düşüşe karşılık gelen 0,21 dolarda duruyor.

RDNT günlük grafik / Kaynak TradingView

En olası beklenti, RDNT fiyatının bir sonraki destek seviyesine 0,21 dolara düşeceğini gösteriyor. Ancak, fiyat 0,31 dolar destek seviyesini geri alırsa, bu perspektif geçersiz olacaktır.

AVAX yakın zamanda daha fazla acı çekecek!

Avalanche fiyatı, bu acı verici ticarette henüz görünürde bir son olmadığı için ayılar için başka bir heyelan zaferi için hazırlanıyor. Bir başka düşüş unsuru, ayı üçgeni el altında olduğu için grafiklerden algılanıyor. %10’luk bir düşüş daha, yavaş ama emin adımlarla aşağı yönlü bir kırılmanın son oyununa yaklaşan bu düşüş üçgeninin arkasında gerçekleşecek. AVAX yatırımcıları bu süreçte düşüş üçgeni için taban görevi gören 14,56 doları izleyecek. Kripto para, geçtiğimiz Cuma günü sağlam bir destek gördü. Bundan sonra, hızlı bir düşüş hareketi yaşanacak. Destek için yakınlardaki aylık S2 desteği ile 13 dolara ani bir düşüş mümkün.

Kripto para
AVAX 4 saatlik grafik

Bununla birlikte, desteği hala koruması mümkün. Kırmızı azalan trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, yatırımcılar ve trader’lar için büyük bir boğa sinyali olacaktır. Bu durumda, boğaların hızlı bir diz çökme düzeltmesiyle burada daha yüksek bir ralli yapması muhtemel. Oldukça uzak olmasına rağmen, test edilecek üst taraftaki ilk büyük sınır olarak 200 günlük SMA ile 16 dolar kartlarda olacak.

Shiba Inu boğaları kasvetli bir performans sergiliyor

SHIB, boğaların kasvetli bir performans sergilemesine tanık oluyor. Çünkü şimdilik tetikleyebilecekleri tek hareket yatay bir fiyat hareketi. En azından fikir, azalan trend kanalının üst bandına doğru yükselmek olacak. Ancak boğalar bunun için uygun değil. Daha da kötüsü, Pazartesi gününden bu yana daha düşük zirveler tespit edildiği için satış baskısı artıyor.

Bu arada SHIB’de ayılar, yükseliş desteğini kemiren 0,00000860 dolar civarındaki mevcut düşük seviyeye dişlerini geçiriyor. Bir kez yol verdiğinde, aylık S2 destek olarak 0,00000840 dolara hızlı bir düşüş mantıklı. S2’nin bile tutmaması durumunda, 2023 için yeni bir düşük seviyenin 0,00000800 dolar ve 0,00000799 dolar olarak basılması ve performansına % 10’luk bir kayıp eklenmesi kaçınılmaz hale geliyor.

Kripto para
SHIB 4 saatlik grafik

Birkaç gündür SHIB 0,00000860 dolar civarındaki alanı tutuyor. Bu da ayıların bu seviyede dişlerini kırabileceği anlamına geliyor. Durum böyle olursa, boğaların short satıcılara karşı satın almaya devam ettiğini gösterir. Boğalar fiyatı elden geçirebilir ve 0,00000890 dolara doğru ilerleyebilirse, bir ‘squeeze’ SHIB’yi 0,00000920 dolara doğru yükselmeye zorlayabilir.

Lider kripto para 25 bin dolara düşebilir

Analist Altcoin Sherpa, Bitcoin (BTC) için büyük bir dalgalanma öngörüyor. Sherpa ayrıca BTC grafiğinde de net bir trendin oluşmadığını belirtiyor. Altcoin Sherpa daha sonra BTC’nin günlük grafiğindeki önemli bir seviyenin 26,5 bin dolar işareti olacağını kaydediyor. Analistin bunun arkasındaki gerekçesi, BTC’nin son 2 ayda seviyenin altına düştükten sadece birkaç saat sonra her zaman bu fiyat noktasının üzerinde kapatmayı başarması. Orta vadede, analist BTC’nin 29 bin dolara ulaşma olasılığını göz ardı etmiyor. Öte yandan, bu yılın ilerleyen dönemlerinde 25 bin dolara doğru bir düşüş yaşanacağını tahmin ediyor. Ancak, BTC’nin fiyatındaki bu düşüşün ne zaman ve nasıl gerçekleşeceğini açıklamıyor.

Kripto para
BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Altcoin Sherpa, 25 bin dolarlık aşağı yönlü hedefini haklı çıkarmak için, seviyenin çok fazla izdihamı olduğunu ekliyor. Analiste göre ilk olarak, 25 bin dolar son birkaç aydır önemli bir destek ve direnç seviyesi oldu. Ayrıca, bu seviye aynı zamanda 200 günlük EMA çizgisinin ve 0.382 Fibonacci Retracement Seviyesinin şu anda bulunduğu nokta. Analist, BTC’nin önümüzdeki birkaç hafta boyunca 26,5 bin doların üzerinde seyretmeye devam etmesi halinde düşüş tezinin geçersiz olacağını belirtiyor. Bunun gerçekleşmesi durumunda, analist BTC’nin muhtemelen 30 bin dolar seviyesine kadar yükseleceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu