Bu 5 Altcoin ‘Yıldırım Hızıyla’ Yükselebilir!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere önde gelen kripto para analistleri, yakın zamanda yükseliş yaşayabilecek 5 altcoin projesini aktardı! Peki, bu altcoinler hangileri? İşte detaylar…

Uzmanlar açıkladı: “Bu 5 altcoin projesi hızla yükselecek!”

Ethereum (ETH)

Kripto para piyasasının yakından takip edilen analistlerinden Altcoin Sherpa, Twitter üzerinden 194.400 takipçisine yaptığı açıklamalarda temel göstergelerin Kasım 2021’den bu yana ilk kez Ethereum (ETH) için yükseliş sinyalleri verdiğini söylüyor. Bununla beraber Sherpa, Ethereum fiyatının bir kırılmanın ardından şu anda bir günlük Üstel Hareketli Ortalamalarının (EMA’lar) üzerinde işlem gördüğünü söylüyor. Sherpa’nın sözleri şu şekilde:

Bitcoin gibi Ethereum da nihayet tüm bir günlük EMA’larda ilk kez yükselişe geçti. Bu aylardır görmediğimiz bir şey. Kasım 2021’den bu yana bunu gerçekten görmedik. Daha yüksek zaman dilimlerinde ETH görüyoruz, nihayet EMA’ların hepsi gerçekten sağlam görünüyor. Hepsi sıkılaştı ve konsolide oldu ve şu anda bu konuda bir yükseliş eğilimindeyiz.

Milyarder İçin İddia: Bitcoin Satıp, O Altcoinden Alabilirim!

Ancak analist, lider altcoin projesinin son dönemdeki yükselişinin yakında hız kaybedebileceği konusunda uyarıyor. Analist, 2 bin dolar seviyesinin direnç olarak hareket edebileceğini ve yakın vadede ETH’nin 1.700 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini söylüyor.

Burada gerçekten çok fazla takip görmek istediğimizi belirtmek son derece önemli. Eğer burada çok fazla alım satım ve konsolidasyon görmeye başlarsanız ve bu sadece dalgalanma şeklinde olursa, bunun sadece bir sapma olması ve fiyatın alım satım aralığına geri dönmesi daha muhtemel. Ve bu muhtemelen, dürüst olmak gerekirse, daha olası bir senaryodur. Böyle bir kırılma gördüğünüzde, güçlü bir hacim görmek istersiniz. Daha fazla takip ve daha fazla momentum görmek istersiniz. Bu alanın etrafında daha uzun süre bu seviyeleri görmeye başlarsanız, o zaman bunun işlem aralığına geri dönme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyorum ve işlem aralığına geri dönerse, bu EMA’lardan birini, muhtemelen ETH için 1.750 doları ararsınız.

Ethereum, son 24 saat içinde yüzde 1,5’lik bir kazançla anlık olarak 1.896 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin (DOGE)

Kripto para piyasasının daha önce yaptığı tahminlerle tanınan bir başka analisti Kaleo ise, 572 bin takipçisine aktardığı verilerde 0.25 dolarlık fiyatın Dogecoin için bir “mıktanıs” olduğunu öne sürüyor. Anlık olarak 0.09 dolar seviyesinden işlem gören DOGE için Kaleo, yüzde 155’lik oranda bir yükseliş bekliyor.
Bununla beraber Dogecoin’in grafiğini inceleyen Kaleo, popüler memecoin projesinin 0.25 dolarlık hedefine ulaştıktan sonra sert bir dirençle karşılaşacağını ve 0.1350 dolarlık seviyenin hemen üstüne geri çekileceğini öne sürüyor.

Bir diğer yandan analiste göre, Twitter’a DOGE logosunu eklemesiyle tekrardan gündem olan Elon Musk’ın katkısı sayesinde 20 Nisan tarihinde Dogecoin daha da yükselebilir.

Dogecoin, 20 Nisan’da daha da yükselmezse şaşırırım. Musk, Dogecoin hakkında konuşmaya başladığında bu genelde bir olay ile gerçekleşmez. Elinde başka bir memecoin daha var, mesele bunu nezaman ortaya çıkaracağı.

Hafta başlarında gerçekleşen yüzde 30’luk DOGE rallisi, Twitter’ın ikonik kuş logosunun DOGE logosu ile değişmesi ile geldi. Bununla beraber Musk, Dogecoin pump’ı yarattığı gerekçesiyle birçok davaya itiraz etmek zorunda kaldı ve büyük davalarla karşı karşıya bulunuyor. Davanın toplam değeri ise 258 milyar dolar değerinde.

Solana (SOL)

Bir diğer yandan InvestAnswers’ın anonim sunucusu, yeni bir YouTube videosunda 443.000 YouTube abonesine Solana’nın Nisan ayı başında 446.000 günlük aktif kullanıcı kaydettiğini ve bunun projeyi diğer tüm akıllı sözleşme platformlarının üzerine çıkaran bir faaliyet artışı olduğunu söylüyor. Analist ayrıca, altcoin Solana’nın yedi günlük hareketli ortalama oy kullanmayan işlemlerinin yaklaşık 30 milyona yükseldiğini ve bunun geçen Ağustos ayından bu yana yaklaşmadığı bir seviye olduğunu belirtiyor.

Öldü Denilen Altcoin, Tüm Coinleri Ezip Geçti!

Ayrıca InvestAnswers sunucusu, Solana’nın herhangi bir akıllı sözleşme platformunun başlangıcından bu yana, açık ara en fazla işleme sahip olan Ethereum’dan sonra ikinci en yüksek işleme sahip olduğunu söylüyor. Analistin sözleri şu şekilde:

Commit nedir? … Bir geliştirici yazılım geliştirmede bir taahhütte bulunduğunda, genellikle GitHub veya Git gibi bir sürüm kontrol sisteminde izlenen bir geliştirici tarafından kod havuzunda yapılan değişikliktir ve iş hacmini, ekip performansını analiz etmeye, eğilimleri belirlemeye yardımcı olur, ayrıca projenin nereye gittiğini, geliştirme aşamasında projeye ne kadar kaynak tahsis edildiğini anlamaya yardımcı olur ve bir chain’in ve tabii ki herhangi bir yazılım geliştirmenin ilerlemesini ve kalitesini izlemek için önemli bir metriktir.

SOL, anlık olarak 20,79 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 11. sıradaki kripto varlığı son 24 saat içinde yüzde 2’den fazla düşüş gösterdi.

The Graph (GRT) ve Fetch AI (FET)

Bir diğer yandan yakından takip edilen kripto para anlalisti Bluntz, 222.100 Twitter takipçisine blockchain endeksleme protokolü The Graph’in (GRT) şu anki değeri olan 0.14 dolardan yüzde 30 oranında yükselebileceğini söylüyor. Analist, altcoin GRT’nin alçalan bir üçgenden yukarı doğru kırılırken 0,19 dolara kadar bir ralli için zemin hazırladığını söylüyor.

ETH’nin yanı sıra GRT’nin en büyük hodl’larımdan biri olduğunu düşünüyorum, bu grafik bence yukarı doğru bir canavar hareketi için can atıyor ve ben bunun için konumlandım.

Ardından, kripto stratejisti yapay zeka odaklı proje Fetch.ai’nin (FET) mevcut değeri olan 0,36 dolardan yüzde 50’den fazla artabileceğini söylüyor. Analist altcoin FET’in üç aşağı yönlü üçgen direnç seviyesini kırdıktan sonra 0,55 dolara yükselmeye hazır olduğunu söylüyor:

Bir diğer beğendiğim proje FET, kelimenin tam anlamıyla çok fazla çılgın yükseliş grafiği var, sanırım neredeyse gözü kapalı uzun pozisyonlara girmeye başlayabileceğimiz aşamadayız.

Kripto para analisti son olarak Ethereum’a da değiniyor. Birçok analistin Ethereum’da yükseliş hissine sahip olması, yatırımcıların dikkatini çeken bir başka olay olarak karşımıza çıkıyor. Uzman isim, Ethereum ekosistemi için bu ay planlanan ve yatırımcıların stake ettikleri altcoin ETH’leri satmalarına olanak tanıyacak Şangay yükseltmesi üzerinde duruyor. Yükseltmenin, 2019’da Bitcoin (BTC) tarafından yapılan bir koşuya benzer şekilde yukarı yönlü bir koşuyu tetikleyebileceğini söylüyor ve fiyat hareket modellerinde bir benzerliğe dikkat çekiyor. Analistin ETH için sözleri ise şu şekilde:

ETH’nin Şanghay’da yükseltilmesi, nesiller boyu süren uzun vadeli yatırımlardan insanları korku, belirsizlik ve şüpheye düşürmek için mükemmel bir psikopsi, mükemmel bir endişe duvarı senaryosu olabilir. ETH kaçınılmaz olarak 2.000 dolardan çıktığında buna göre konumlanmak isteyeceksiniz ama ne yazık ki testlerin yeniden olacağından şüpheliyim. Büyük olasılıkla 2019’da gerçekleşen BTC yükselişi gibi düz bir mum olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu