Bu 5 Altcoin Haftanın Kaybedenleri! – Altcoinhaberi.com

Yeni yıl çoğu altcoin için olumlu başladı, fakat geçen haftanın kaybedenleri ağırlıklı olarak trend projelerden oluşuyor. Bu yazıda, 27 Ocak – 3 Şubat haftasında en çok zarar yazdıran 5 altcoin’i, analist Valdrin Tahiri’nin teknik analizleriyle inceleyelim.

  1. ApeCoin (APE): -%7.76
  2. Aptos (APT): -%5.47
  3. eCash (XEC): -%4.56
  4. Lido DAO (LDO): -%4.49
  5. Quant (QNT): -%3.47

ApeCoin (APE), geçen haftanın kırmızı tahta lideri

APE fiyatı, 3,40 dolarlık yatay alanın (kırmızı daire) altına saptığı 14 Kasım 2022’den bu yana yükseliyor. Kısa süreli kırılmanın ardından bölgeyi geri aldı ve 17 Aralık’ta destek olarak onayladı (yeşil simge). Ardından, alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve hem 4.45 dolar hem de 5.75 dolar direnç seviyelerini geri aldı. Şu anda, 5,75 dolarlık yatay destek alanının üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Bunu başarırsa, bir sonraki direnç 7,60 dolarda. Öte yandan, bir kırılma, şu anda destek sağlaması beklenen 4,45 dolar bölgesine doğru düşüşe yol açabilir. Analist Valdrin Tahiri, şu anda 6 doların hemen altında işlem gören Apecoin’in 5,75 ve 4,45 dolar bölgelerinde kritik destekleri destek edeceğini belirtiyor.

Aptos (APT), son altcoin boğasının ardından yatay hareket ediyor

APT fiyatı yılın başından beri düşüşte ve 26 Ocak’ta 20,40 dolara kadar yükseldi. Fiyat hareketi, 1 Ocak’tan bu yana %495’lik bir artışa denk geldi. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri düştü ve bu süreçte ikili bir tepe formasyonu oluşturdu. Çift tepe, düşüş eğilimi olarak kabul edilir ve geçerliliğini desteklemek için uzun üst fitillerle (kırmızı simgeler) birleştirilir.

Sonuç olarak, gelecekteki hareket için en olası görünüm, aynı zamanda 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 13,75 dolarlık yatay destek alanına doğru bir düşüş. Öte yandan, 20,40 doların üzerindeki bir hareket, APT fiyatını 28,80 dolardaki bir sonraki dirence gönderebilir.

eCash (XEC), dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor

22 Ocak’ta XEC fiyatı alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve dört gün sonra 0,000045 dolara ulaştı. Aynı gün 0.000045 dolarlık direnç alanından reddedildi ve uzun bir alt fitil oluşturdu. Aşağı hareket devam ederse, en yakın destek alanı 0,000032 dolarda. Öte yandan, altcoin yeniden ivme kazanırsa, 0.000045 dolar alanını bir kez daha test edebilir.

Lido DAO (LDO), altcoin boğasında ATH’ye ulaştı, şimdi düzeltme görüyor

LDO fiyatı, çıktığı bir direnç çizgisini doğruladığı (yeşil simge) 9 Kasım’dan bu yana yükseliyordu. Ardından 18 Aralık’ta çift dip formasyonunu tamamlayarak yükselişini hızlandırdı. Şimdiye kadar, 24 Ocak’ta 2,83 dolara ulaştı. Ancak, fiyat uzun bir düşüş fitili yarattı ve o zamandan beri düştü. Şu anda 0,618 Fib geri çekilme direnci seviyesinin 2,26 doların altına düşme riskiyle karşı karşıya.

Eğer öyleyse, LDO fiyatı 1,68 dolarlık destek alanına düşebilir. Öte yandan, 0,618 Fib seviyesinin geri kazanılması, ATH seviyelerinin 2,90 dolar civarında yeniden test edilmesine yol açabilir.

Quant (QNT), düzeltici kanaldan çıktı

QNT fiyatı 15 Kasım’dan bu yana yükseliyordu. 28 Aralık’ta yükselen bir paralel kanalın (yeşil simge) destek hattında sıçradı. Ardından 20 Ocak’ta kanaldan çıkış yaptı. Şu anda fiyat, kanalın direnç çizgisini destek (yeşil daire) olarak doğrulamaya çalışıyor.

Bunu başarırsa, analiste göre 161 dolarlık direnç alanından çıkıp 220 dolara doğru hareket edebilir. Öte yandan kanal içinde yaşanacak bir düşüş, QNT fiyatını kanalın destek hattına 110 dolardan gönderebilir.

Bu arada, son ayların trend projeleri 27 Ocak – 3 Şubat haftasında %5 civarında düşüteyken, lider kripto Bitcoin ivmesini sürdürüyor. Yazım sırasında 23,500 bölgesindeki konumunu korumayı başarıyordu. Altcoinhaberi.com olarak Bitcoin fiyat tahminlerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu