Bu 5 Altcoin Cepleri Doldurdu! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasası son zamanlarda Bitcoin’in %30’un üzerinde artmasıyla önemli kazanımlar gördü. Altcoin tarafında, Conflux (CFX) ve Mask Network (MASK) gibi trend projelerin haftalık kazançları üç haneyi buluyor. İşte 13 Mart haftasının kar rekortmenleri ve sıradaki teknik seviyeler.

  1. Conflux (CFX) +197.%
  2. Mask Network (MASK) +129%
  3. Stacks (STX) +112%
  4. Magic (MAGIC) +78%
  5. Fantom (FTM) +63%

Altcoin rallisi devam edebilir mi? Teknik analizler neler söylüyor?

Conflux Network (CFX), son 24 saatteki %10’luk düşüşten önce haftalık kazanını %197,94 ve aylık kazancını %174,88 olarak etiketledi. CFX şu anda 1,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve 24 saatlik 1,1 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Şu anki fiyatı ATH seviyesinden %60 düşüşle 0.3789 dolardan işlem görüyor.

Conflux, 2018 yılında Blockchain araştırmacısı Andrew Yao tarafından Blockchain alanındaki ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, merkezsizlik ve güvenlik gibi kalıcı zorlukları ele almak amacıyla başlatıldı. Bunu başarmak için katman 1 Blockchain olarak çalışıyor ve PoW mekanizması kullanıyor. Ek olarak Conflux, Ethereum’a benzer bir akıllı sözleşme dili kullanır.

Mask Network (MASK)

MASK fiyatı bu hafta bir noktada 7 günlük kazancını %129 ve aylık kazancını %58,65’e çıkardı. Piyasa değeri 487 milyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 483 milyon dolar. Şu anki fiyatı ATH seviyesi yakınlarında 5.78 dolarda işlem görüyor.

Mask Network, bireylerin kripto para iletmesine, merkezi olmayan uygulamalarla etkileşim kurmasına ve çeşitli sosyal medya platformlarında şifreli materyalleri paylaşmasına olanak tanıyan bir platform sunar. Protokol, şifreli mesajlar göndermek ve Twitter gibi platformlar aracılığıyla kripto para birimi transferleri dahil olmak üzere güvenli iletişime izin verir.

Stacks (STX)

Haftalık kazancını %112,96, aylık kazancını %284,62’e çıkaran STX, listenin en çok kazandıran üçüncü altcoin projesi.

Stack, 14 Ocak 2021’de yayınlanan Stacks Blockchain 2.0 için büyük bir güncelleme olan Stacks 2.1’i önümüzdeki günlerde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Altcoin projesi, Stacks ağını Bitcoin’e bağlayan Proof of Transfer (PoX) adlı benzersiz bir konsensus mekanizması sunar.

Stacks 2.1 yükseltmesi, Bitcoin ile daha iyi entegrasyon ve kullanım durumları sunarak Stacks ekosistemini geliştirmeyi ve Bitcoin’i hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için daha çekici hale getirmeyi amaçlıyor. Stacks 2.1’in aktivasyonu, Bitcoin blok yüksekliği 781.551’de gerçekleşecek. Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin 781,373 numaralı blokta yer alıyor.

MAGIC (MAGIC)

MAGIC, geçen haftaya göre %78,17 ve son 30 güne göre -%17,56 performans gösterdi. Piyasa değeri 385.112.321 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 363.267.826 dolarda. Şu anki fiyatı ATH seviyesinden %21 düşüşle 1.80 dolar civarında geziniyor.

MAGIC, NFT’lerin alım satımı için Trove platformunda para birimi olarak hizmet veren, farklı, gelişmekte olan bir metaverse coin kategorisine aittir. Ek olarak, mevcut ve gelecekteki metaverse arasındaki bağlantıyı kolaylaştırır. Şu anda, geliştirme aşamasında olan birkaç yeni projeyle birlikte bu platformda çeşitli projeler faaliyet göstermektedir. Yürütülen projelere örnek olarak LIFE, Smolverse ve diğerleri verilebilir.

Bitcoin'i Geçtiler: Bu 5 Altcoin Doldurdu

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, 20 Mart ve 24 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) nedeniyle MAGIC’in tekrar trendlerde olması bekleniyor.

Fantom (FTM)

Fantom (FTM), %63,34’lük haftalık ve %81,04’lük aylık kazancıyla listenin son altcoin projesi. Piyasa değeri 3.931.530.732 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 576.048.956 dolarda. Şu anki fiyatı zirve fiyatından %44 indirimli işlem görüyor.

Bitcoin'i Geçtiler: Bu 5 Altcoin Doldurdu

Fantom, Fantom Vakfı tarafından açıklandığı gibi yüksek performans, ölçeklenebilirlik ve güvenlikle övünen bir akıllı sözleşme platformudur. Önemli bir özelliği, altcoin için temel görevi gören Fantom Opera Blockchain. Bu açık kaynaklı yönlendirilmiş ağ, EVM uyumlu ve mevcut akıllı sözleşmeleri yürütmesini ve Ethereum sözleşmeleriyle etkileşime giren yenilerini oluşturmasını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu