Bu 4 Altcoin İçin Boğa Beklentisi: Fırsat Bölgesine Girdi!

Crypto Capital Ventures’ın kurucusu Dan Gambardello’ya göre ADA önemli bir boğa koşusu için hazır. Analist Lockridge Okoth, LTC’nin halving’ten önce ciddi artış kaydedeceğini söylüyor. Bir diğer analist Ekta Mourya ise LINK’in fırsat bölgesine girdiğini kaydediyor. Analist Akash Girimath, altcoin fiyatı alım sinyali verdiğinden ATOM için %20’lik bir ralli bekliyor.

ADA önemli bir boğa koşusuna hazırlanıyor

Dan Gambardello, etkileyici bir toplam değer kilidi (TVL) ile ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) kayıplarını telafi etme ve daha da yükseğe tırmanma potansiyeline sahip olduğunu ortaya koyuyor. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere ADA, 30 Ağustos 2021’de 3,09 dolarlık bir ATH’ye ulaştı. O zamandan bu yana fiyat düştü. Şu anda ise ADA, ATH değerinin yaklaşık %90’ını kaybetti. Bu yazının yazıldığı sırada ADA’nın fiyatı 0,36 dolar seviyesindeydi. Ayrıca, 2023’ün başından bu yana ADA 0,24 ile 0,46 dolar arasında işlem görüyor.

Gambardello’ya göre, önemli bir düşüş trendinin ardından uzun süren yatay hareket, ADA’nın bir sonraki yönüne yönelik işaretlerden biri. ADA’nın mevcut fiyat davranışını, düşüş trendinin tükenme noktasına ulaştığının ve bir geri dönüşün yakın olduğunun bir işareti olarak görüyor. Gambardello, Cardano’nun TVL’sini Ethereum’unki ile karşılaştırıyor. Her iki Blockchain’in sunduğu çözüm türlerini ve Cardano’nun Ethereum’u yakalama ya da en azından aradaki farkı kapatma potansiyelini değerlendiriyor. Ona göre sonuç, tahminini destekliyor.

Altcoin

DeFi Llama’dan alınan veriler, Cardano’nun TVL’sinin yazı sırasında 146,61 milyon dolar olduğunu gösteriyor. ATH TVL’si ise 326 milyon dolar. Yani ADA’nın değeri yaklaşık %90 düşmesine rağmen, mevcut TVL, ATH’sinin yalnızca %55 gerisinde. Gambardello, TVL’deki iyileşmenin, ADA’yı bir sonraki boğa koşusunda yeni bir ATH’ye doğru itecek önemli bir yükseliş momentumunu yansıttığını söylüyor. Gambardello, her iki Blockchain’in de benzer çözümler sunmasına dikkatleri çekiyor. Bu yüzden, Cardano’nun Ethereum’un değeriyle eşleşebileceğine inanıyor. Ona göre Cardano, mevcut Cardano TVL’sinin neredeyse 1.000 katı olan 106 milyar dolar değerindeki TVL’de Ethereum’un ATH’sine meydan okuyarak beklentileri alt üst edebilir.

Bu altcoin fiyatının üçüncü halving öncesinde %45 artması mümkün

Litecoin (LTC) fiyatı, aşağıda gösterildiği gibi günlük grafikte bir üçgenin ortaya çıkmasına neden olan fiyat hareketiyle boğa eğilimi ile işlem görüyor. Altcoin fiyatı üçgen içinde konsolide olurken, sivrilen uç her iki yönde de olası bir kırılma ile azalan oynaklığa işaret ediyor. Kırılma, teknik formasyonun üstünde ya da altında belirleyici bir günlük mum çubuğu kapanışıyla teyit edilir.

Bunu akılda tutarak, Litecoin fiyatı üçgenin direnç çizgisi olan 101,9 doların üzerinde kararlı bir günlük kapanış yaptığında yukarı doğru hareket edebilir. Bu gerçekleşirse, fiyatın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkması mümkün. Böylece, üçgenin iyimser hedefini 134,4 dolar civarında etiketlemeden önce 115,6 dolar direnç seviyesini desteğe çevirerek, üzerindeki likiditeyi toplaması olası. Bu, 93,2 dolarlık mevcut fiyattan %45’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Bu boğa görünümü, Litecoin fiyatını aşağıdan takip eden Parabolik SAR’ın desteğine sahip. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 13 Mayıs’ta sinyal çizgisinin (sarı bant) üzerine çıktığında LTC satın alma çağrısı yaptıktan sonra yükseliş tezini destekliyor. Altcoin aşırı satın alınmadan önce 61’deki konumu yukarı doğru daha fazla yer olduğunu gösterdi. Dolayısıyla LTC fiyatının hala yükselmesi mümkün. Özellikle, %45’lik hedef, önümüzdeki 8-10 hafta içinde gerçekleşecek bir sonraki LTC halving’i öncesinde altcoin fiyatının yaklaşık 92 dolara potansiyel bir geri çekilmeden önce 138 dolara yükseleceğini ima eden önde gelen kripto analisti Pentoshi’nin tahminleriyle uyumlu.

Bununla birlikte, LTC fiyatı 134,4 dolar hedefine %45’lik bir tırmanış gerçekleştirse bile, yatırımcıların devam eden ayı piyasasında yaşadıkları kayıpları karşılamak için yeterli olmayacak.

Altcoin
LTC 1 günlük grafik

Tersine, alıcı ivmesi azalırsa, ayılar LTC piyasasını toparlayabilir ve Litecoin fiyatını üçgen formasyonun alt sınır çizgisinin altına çekebilir. Günlük mum çubuğunun alt sınırın altında 76,0 dolardan kapanması durumunda yükseliş tezini geçersiz olur. Böyle bir durumda, Ekim ayının en düşük seviyesi olan 51,1 dolara kadar düşmesi olası.

LINK fırsat bölgesine giriyor

Mevcut fiyat ile satın alınan her coin/token’ın ortalama fiyatı arasındaki oranı hesaplayan bir metrik olan Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer oranı (MVRV), varlığın mevcut fiyattan satılması durumunda potansiyel kar veya zararı belirlemek için kullanılır. Bu, varlığın ne kadar aşırı veya düşük değerli olduğunu belirlemeye yardımcı olur. Chainlink’in 30 günlük MVRV’si birden küçük. Bu da mevcut fiyat seviyesinde satış yapan çoğu yatırımcının zarar edeceğini gösteriyor.

Chainlink 30 günlük MVRV oranı

MVRV oranı, Chainlink’in fırsat “satın al” bölgesinde olduğunu gösteriyor. Çünkü LINK şu anda MVRV’nin birin altında olmasıyla değerinin altında kalıyor. İlginç bir şekilde altcoin, protokolde yüksek düzeyde bir geliştirme faaliyeti ile fırsat bölgesine kaydı.

Altcoin
Chainlink geliştirme faaliyeti

Yüksek hacimli bir geliştirme faaliyeti, projenin faydası, benimsenmesi ve fiyatındaki artışla ilişkilidir. Bununla birlikte, LINK ters yönde hareket etti ve varlık fırsat “satın al” bölgesinde yer aldı. Böylece, altcoin’in döngüsünün dibine vurduğunu gösterdi. Ayrıca, muhtemelen toparlanmaya hazır olduğuna işaret etti.

Bu altcoin fiyatı kırılmaya yaklaşıyor

Cosmos fiyatı Kasım 2022’den bu yana 9,37 ila 12,50 dolar aralığında işlem görüyor. ATOM boğaları sırtlarını dayayıp Ocak 2023’te bu aralıktan çıkmaya çalışsa da başarısız oldu. Son iki ay içinde altcoin dört düşük dip oluşturdu. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Awesome Osilatör’e (AO) daha yakından baktığımızda, bu göstergelerin daha yüksek dipler ürettiğini görüyoruz. Bu uyumsuzluğa “yükseliş sapması” denir. Ayrıca, genellikle dayanak varlığın yükselmesiyle sonuçlanır. Bu durumda Cosmos fiyatına olan budur.

Aralığın orta noktası olan 10,93 doların üzerinde hızlı bir toparlanma, yükseliş teyidinin ilk işareti olacak. Bu seviyenin bir destek tabanına başarılı bir şekilde çevrilmesinin ardından, altcoin fiyatı 12,50 dolarlık yüksek aralığın ve ardından 12,87 dolarlık engelin yeniden test edilmesini isteyecektir. Toplamda, bu hareket yatırımcılar için mevcut 10,83 dolarlık pozisyondan %18’lik bir kazanç sağlayacaktır.

ATOM 1 günlük grafik

Öte yandan, yükseliş sapması gerçekleşmezse ve Cosmos fiyatı yükselmezse ne olur? Bu durum, genel satış baskısının yüksek olduğunu gösterir. Böyle bir durumda, 10,20 dolarlık destek seviyesini kırması durumunda yükseliş tezini geçersiz olur. Böyle bir gelişmenin, altcoin’in %8 düşüşle 9,37 dolardaki düşük bir aralıkta seyretmesine neden olması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu