Bu 3 Coin Tehlikede! ETH Satan Şirket Onları da Boşaltabilir! – Altcoinhaberi.com

Geçen yıl Terra çöküşünün ardından iflas eden kripto kredi şirketlerinden biri olan Voyager, borçlarını karşılamak için sattığı Ethereum’lara (ETH) ek olarak 3 coin’i daha tavsiye edebilir.

Voyager, SHIB yerine ilk olarak ETH satmayı tercih etti

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager, yaklaşık 57,78 milyon dolar değerinde Shiba Inu tutmaya devam ediyor. Şirket, rezervindeki Ethereum’ları süreç boyunca USDC gibi stablecoin’lerle takas etti. Voyager’ın güncel portföyü, 5,17 trilyon Shiba Inu’dan (SHIB) oluşuyor.

İflas eden şirket, yakın tarihli bir işlemde rezervindeki Ethereum’ların büyük bir kısmını sattı, ETH’yi USDC gibi stablecoin’lerle takas etti. On-chain araştırmacısı Lookonchain’in yakın tarihli bir güncellemesine göre şirket, Wintermute aracılığıyla toplam 1.449 ETH’yi nakde çevirdi. Ethereum satışları ortalama 1.553 dolar fiyatla gerçekleşti ve karşılığında 2.25 milyon USDC alındı.

Voyager kripto rezervini boşaltmaya devam ediyor, bu 3 altcoin kaldı

İflas eden şirket şu anda Chainlink (LINK), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) ile birlikte 5.17 trilyon Shiba Inu’ya sahip. İlginç bir şekilde, yaklaşık 57.78 milyon dolar değerinde Shiba Inu tutmasına rağmen, ilk olarak Ethereum rezervini satmayı seçti. Voyager şu anda 233,5 milyon dolar değerinde 148.774 Ethereum tutuyor. Elindeki Ethereum’ların geri kalanını mı yoksa artık SHIB satmaya başlayacağı henüz belli değil. Lookonchain tarafından paylaşılan verilere göre Voyager, Ethereum harici satabileceği 4 coin’e daha sahip:

  1. 148.774 ETH (233,5 milyon dolar)
  2. 5,17 trilyon SHIB (57,7 milyon dolar)
  3. 1.44 milyon LINK (10 milyon dolar)
  4. 1.17 milyar STMX (7,3 milyon dolar)
  5. 411,052 AVAX (6,7 milyon dolar)

Voyager neden zor durumda, ETH satışlarıyla borçlarını karşılayabilir mi?

Voyager, zirvesindeyken 3,5 milyon kullanıcıyla (kabaca Coinbase’in 2015’te ulaştığı miktarla) ve küçük bir bölgesel banka veya saygın bir servet yönetimi firmasıyla karşılaştırılabilecek 5,9 milyar dolarlık varlığa sahipti. Mayıs 2022’de ifas eden şirket, Terra’nın UST stablecoin’i ve LUNA token’ı gibilerine yüklü miktarda yatırım yapmasıyla değil, sadece şanssız iş ortakları nedeniyle kurban olduğunu söylüyor.

Voyager, 2022’nin başlarında kripto kışı başladığında, kısmen kredileri azaltarak ve karşı taraf riskini hafifleterek riskinden korunmak için hızla harekete geçti. Voyager’ın çöküşünün ana tetikleyicisi, Voyager’ın 650 milyon dolardan fazla kripto para birimi ödünç verdiği Singapur kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in iflasıydı.

Voyager, 6 Temmuz 2022’de elinde, iflas sürecinde günlük operasyonları desteklemek için kullanılacak 110 milyon doların üzerinde nakit ve kripto para olduğunu söylemişti. Bulgular, Voyager’ın toplam 1.12 milyar dolar borcu olduğunu gösteriyor. Şirketin şu anda elinde sadece 233,5 milyon dolar değerinde ETH var. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, Voyager’ın Binance.US satın alımı gündemde. Binance’in ABD’li kolu, Aralık 2022’de Voyager’ın varlıklarını 1,02 milyar dolara satın almayı kabul etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu