Bu 3 Altcoin Tırmandı! – Altcoinhaberi.com

Kripto muhabiri Martin Lee, Binance borsasındaki büyük USDC büyümesi bildirdi. Ayrıca Tether (USDT), stablecoin piyasasının karşılaştığı düzenleyici incelemenin ardından önemli bir büyümeye tanık oldu. Bu arada, son dakika gelişmesi olarak Paxos CEO’su Charles Cascarilla, Binance USD’yi mahkemede savunmayı teklif etti.

“Binance borsasındaki büyük USDC artışından etkilendim!”

Kripto muhabiri Martin Lee, ‘BUSD haberlerinin’ ardından Binance’deki büyük USDC artışından etkilendiğini paylaştı. Binance’in sadece son 7 günde 1,5 milyar USDC büyümesi gözlemlediğini belirtti.

Ayrıca Lee, Binance, OKX, Uniswap ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok büyük kripto borsasında USDC’nin değerindeki artışı gösteren bir resim ekledi. Görsele göre USDC 3.128.538.795 doları görürken USDT toplam değeri 1.722.716.114 doları gördü. Benzer şekilde, Uniswap’te USDT 216.642.177 dolar seviyesindeyken USDC 785.885.600 dolara ulaştı. Ancak OKX, USDC’nin 206.144.859 dolara ulaştığını ve USDT’nin 2.665.744.271 dolarda lider olduğunu kaydetti. Bu arada Bybit, Curve.fi, KuCoin, Crypto.com ve Pulsex, Lee’nin tweet’ine göre USDC’de 74.202.898 dolar, 466.367.456 dolar, 116.361.235 dolar, 410.222.657 dolar ve 105.283.431 dolar kaydetti.

Stablecoin’ler son zamanlarda en son düzenleyici FUD’ye yakalandı. BUSD en çok etkilenen stablecoin olurken, diğerleri önemli ölçüde etkilenmekten kurtuldu. Görünüşe göre USDC neredeyse bir sonraki kurbandı ve işler daha da kötüye gidebilir. Birçok kripto para şirketi, son zamanlarda hükümet baskısı nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki taktiklerini yeniden değerlendirmek zorunda kaldı. Bunların arasında, USDC’nin ihraççısı Circle gibi ABD merkezli işletmelerle bağlarını kopardığı söylenen Binance de var.

Binance

Bununla birlikte, önde gelen kripto para borsası CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in ABD merkezli tüm kripto para birimlerini listeden çıkarmayı düşündüğünü iddia eden bir tweet’e ‘Yanlış’ yanıtını verdi. Stablecoin piyasasının karşılaştığı son düzenleyici incelemenin ardından, dünyanın en büyük stablecoin’i olan USDT, muazzam bir büyümeye tanık oldu. Altcoinhaberi.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Binance’in stablecoin’i BUSD’yi basan New York merkezli Paxos Trust Company, ABD’li düzenleyicilerin bunu kayıtsız bir menkul kıymet olarak etiketlemesinin ardından yeni token çıkarmayı bırakacağını duyurdu. Hareket, yatırımcıların stablecoin’lerin geleceğini sorgulamasına yol açtı.

USDT ve USDC, BUSD çöküşünden sonra ivme kazandı

Pazar lideri USDT, piyasa kapitalizasyonunda önemli bir artış gördü ve 1,9 milyar dolar ekleyerek 70,3 milyar dolara ulaştı. Bu arada, BUSD’nin piyasa değeri 16,1 milyar dolardan 12,9 milyar dolara, pazar payı ise %12,1’den %9,4’e geriledi. BUSD’nin düzenleyici sorunlarının daha geniş kripto piyasası üzerindeki etkisi minimum oldu ve Bitcoin geçen hafta %14 artışla 24.902 dolara yükseldi. SEC’in kararının diğer stablecoin’ler üzerindeki etkisine ilişkin bazı belirsizlikler devam etse de, piyasa uyum sağlamış görünüyor.

Binance

Arcane Research’te bir analist olan Vetle Lunde, kararın şu anda piyasada önemli bir büyük yapısal değişiklik oluşturmasının beklenmediğine inanıyor. Bununla birlikte, USDC’ye veya ABD merkezli olmayan USDT’ye karşı yaptırımın daha geniş kapsamlı sonuçları olabilir. Ayrıca, Binance’in stablecoin’ini çevreleyen vızıltı, diğer borsalardaki ticaret hacminin de artmasına yardımcı oldu. Veri analitiği firması Kaiko’ya göre, 1 Şubat’tan bu yana Binance’in bitcoin likiditesi %30’un üzerinde azalırken, ABD’deki Coinbase’inki yaklaşık %15 arttı.

Stablecoin’ler, kripto para birimi endüstrisinde itici bir güç olmaya devam ediyor ve büyük ve belirsiz kripto varlıklarına, tokenlere ve varlıklara erişim sağlıyor. Bununla birlikte, düzenleyici sorunlar nedeniyle BUSD’nin baskın durumundaki düşüş, USDT’nin yeniden canlanmasına neden olabilir. Piyasa değişmeye devam ettikçe, hangi stablecoin’in baskın güç olarak ortaya çıkacağı henüz belli değil.

Paxos CEO’su Binance USD’yi mahkemede savunmayı teklif etti

Binance USD (BUSD) bölümündeki en son gelişmede, Paxos CEO’su Charles Cascarilla’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile stablecoin ihracına getirilen son kısıtlamalar konusunda aktif bir şekilde ilişki içinde olduğu görülüyor. New York Mali Hizmetler Departmanı kısa süre önce Paxos’a BUSD ihraç etmeyi durdurma emri verdi. Şirket daha sonra SEC’in BUSD’nin Federal menkul kıymetler yasası kapsamında bir menkul kıymet olmadığı görüşlerine kategorik olarak katılmadığını söylemişti. Aynı argümana bağlı kalan Cascarilla, şirket içi bir iletişimde, şirketin mahkemelerde BUSD’nin bir menkul kıymet olmadığına dair pozisyonunu dava yoluyla savunacağını söyledi.

Binance

Bir Reuters haberine göre, Paxos CEO’su tarafından yakın zamanda çalışanlara gönderilen bir e-posta, şirketin SEC ile yapıcı görüşmelerde bulunduğunu kaydetti. Ancak iki tarafın görüşmelerden nasıl bir sonuca varacağı henüz belli değil. Raporda Cascarilla’nın şu sözleri aktarıldı:

SEC ile yapıcı görüşmeler yapıyoruz. Gerekirse Paxos, Binance USD’nin bir menkul kıymet olmadığı konusundaki tutumunu dava yoluyla savunacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu