Bu 3 Altcoin Hızla Alınıyor!

Kripto para piyasasının Mayıs ayı yörüngesini, ABD borç tavanı krizi tartışmaları çevreledi. Ay boyunca toplam piyasa değerindeki %9’luk düşüşe rağmen, kripto balinaları belirli altcoin’leri toplamaya devam ediyor.

Kripto balinaları bu hafta bu 3 altcoin’i topladı

On-chain veriler, balinaların son zamanlarda AGIX, MATIC ve RNDR gibi altcoin’leri satın aldığını ortaya koyuyor. Özellikle SingularityNET (AGIX), ilk olarak 2023’ün başlarında ChatGPT’nin yükselişiyle körüklenen AI patlaması sırasında ana akım medyanın ilgisini çekti.

Verilere göre, 11-25 Mayıs tarihleri arasında, 1 ile 10 milyon arasında AGIX tutan balinaların önemli bir birikimi var. Aşağıdaki grafik, bu dönemde bakiyelerine nasıl 7 milyon AGIX daha eklediklerini gösteriyor.

AGIX fiyatı şu anda gün içi %7,5 yükseldiği 0,275664 dolar bölgesinde işlem görüyor. Balinalar ay boyunca yaklaşık 1,82 milyon dolar değerinde AGIX topladılar. Bu balina sınıfı şu anda dolaşımdaki AGIX arzının %65’ine sahip.

Altcoinhaberi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, başta AGIX olmak üzere yapay zeka coin piyasasına yönelik artan ilgi, Nvidia’nin ilk çeyrek raporunda yer verdiği açıklamalarla ortaya çıktı.

MATIC balinalar arasında güven kazanıyor

Polygon (MATIC) fiyatı ayın ilk 12 işlem gününde %17 düşüş gösterdi. Ancak, 11 Mayıs’ta 0,83 dolar direncini aştığından beri kayıplarının büyük bir kısmını geri almayı başardı. Balinaların DeFi staking’indeki artış ve yükseliş aktivitesi, son MATIC fiyat toparlanmasında kritik bir rol oynadı.

Spesifik olarak, 1 ila 100 milyon arasında MATIC tutan balina sınıgı, kurtarma görevine liderlik ediyordu. Aşağıda görüldüğü gibi, 16-25 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 10,5 milyon dolar değerinde MATIC satın aldılar. Bu da yaklaşık olarak 11,4 milyon MATIC’in balina cüzdanlarına aktığını gösteriyor.

Yukarıdaki Santiment grafiğinde asıl dikkat çekici olan, balinaların 16 Mayıs civarında alım yapmaya başladığında MATIC fiyatının nasıl arttığı. Dolayısıyla, bu eğilim devam ederse, Polygon (MATIC) yatırımcıları devam eden fiyat artışının uzun süreli bir boğa rallisine dönüşmesini bekleyebilirler.

Altcoin balinaları hala Render (RNDR)’ın peşinde

SingularityNET’e (AGIX) benzer şekilde Render (RNDR), ilk olarak Ocak 2023’te ana akım medyanın radarına girdi. AGIX gibi Render da 2023’ün başındaki kazanımlarını ikinci çeyrekte aynı hızda pekiştirmeye devam etti. Bu nedenle, RNDR’ın hala stratejik balina yatırımcılarının ilgisini çekmesi şaşırtıcı değil.

Aşağıdaki grafik, 100.000 ila bir milyon RNDR tutan balinalarının 17 Mayıs’tan sonra yeniden alım yapmaya başladığını gösteriyor. 17 Mayıs ile 25 Mayıs arasında cüzdan bakiyelerine 5,9 milyon RNDR eklediler.

Yeni eklenen altcoin’ler, mevcut piyasa fiyatlarında yaklaşık 16,7 milyon dolar değerinde. Özellikle bu, RNDR’yi 25 Mayıs itibariyle 2,67 dolarlık yeni bir 2023 zirvesine çıkarmaya katkıda sağladı. Ayrıca, YTD kazançlarını %575 gibi kayda değer bir seviyeye getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu