Bu 2 Altcoin İçin Plan Açıklandı: İskontolu Satılacak! – Altcoinhaberi.com

Celsius (CEL) ile birlikte çöküş yaşayan Babel Finance, yeni bir altcoin projesini duyurdu. Bunun, Babel Finance’in yeniden yapılandırılmasına yardımcı olması bekleniyor. İşte detaylar…

Babel Finance, altcoin projesini duyurdu

Zor durumdaki kripto kredi firması Babel Finance, Babel Recovery Coin adlı yeni bir stablecoin projesi etrafında odaklanan bir yeniden yapılandırma çabası öngörüyor. Babel’in kurucu ortağı ve tek yöneticisi Yang Zhou, umutlarını yeni bir stablecoin’e bağlıyor. Firma, Celsius’un benzer eyleminin ardından Haziran 2022’de para çekme işlemlerini durdurdu. 6 Mart tarihli bir Bloomberg raporuna göre Zhou, Singapur yüksek mahkemesine bir moratoryum başvurusunda bulunmayı planlıyor. Alacaklıların, yeniden yapılandırma planı için onay ararken altı aya kadar işlem yapmamalarını talep edecek.

Ünlü Şirket, Bu 4 Altcoin Yüzünden Ciddi Zarar Yazdı!

Plana göre, Babel Recovery Coins içeren yeni DeFi projesinden elde edilen gelirle borçlar geri ödenecek. Belgeleme ayrıca Babel Finance’in kurucu ortağı Wang Li’nin kayıplardan sorumlu olduğunu iddia ediyor. Aralık ayında liderlikten çıkarıldı. Dosyalamada, “riskli ticaret faaliyetlerinin yalnızca Wang tarafından talimat verildiği görülmekte”.  Kripto borç verenin bu riskli faaliyetler nedeniyle müşteri fonlarında 280 milyon dolar kaybettiği bildirildi. Ancak firma 524 milyon dolar değerinde BTC, ETH ve diğerlerinin kaybolduğunu tahmin ediyor. Bloomberg’e göre, karşı taraf teminatı tasfiye edildiğinde 224 dolar daha kaybedildi.

Yeni stablecoin’in adı “HOPE”: İskontolu satılacak

HOPE adı verilen stablecoin, Bitcoin ve Ethereum destekli olacak. Katılımcılar için arbitraj fırsatları sunarken, bir dolar sabitlemesini sürdürmek için bu ikisini teminat olarak kullanacak. Belgelere göre, stablecoin “0,50 dolarlık indirimli fiyatla piyasaya sürülecek ve kripto para piyasası toparlandıkça yavaş yavaş dolar sabitine ulaşacak.” HOPE, piyasa talebine bağlı olarak izleme fiyatına göre prim veya indirimle işlem yapacaktır. Web sitesi, LightDAO’nun kripto rezervlerini zincirde tutacağını belirtti.

Satın Alınacak En İyi Kripto Para

Bu ayın başlarında Babel Finance, Eleven International’ı halkla ilişkiler ajansı olarak seçti. Firma, 2020 yılında şirketin kripto kredi verme ve ticaret işini Asya bölgesinde genişletmeye başlamasıyla Babel ile çalışmaya başladı. Kirkland ve Ellis ve Carey Olsen, yeniden yapılandırma planının hukuk danışmanları olarak görev almakta.  Mayıs 2022’de Babel Finance, 2 milyar dolarlık değerleme ile 80 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Ayrıca, o zamanki yatırımcılar arasında Jeneration Capital ve DragonFly Capital de vardı.

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Babel, 2022 ayı piyasasından zarar gören birkaç kripto kredi kuruluşu arasında yer alıyor. Voyager Digital, Celsius Network ve Genesis Global, Babel’e olan 150 milyon dolarlık borcu nedeniyle Genesis’e iflas başvurusunda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu